Ερώτημα για το ΠΟΛΚΕΟΑ

flightsteward

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
11/12/2006
Μηνύματα
33
Likes
0
Θά ηθελα να ρωτησω να μαθω με ποιο δικαιωμα και βασει ποιας αποφασης το ΠΟΛΚΕ ΟΑ παρακρατει απο τους συνταξιουχους ενα ποσο απο την συνταξι τους ανα τριμηνο χωρις να ερωτηθουν,ποιος τους εδωσε αυτο το δικαιωμα;
 
To κανουν για να σωσουν το SX-OAB και μαζι και την αεροπορικη ιστορια της χωρας μας.




.........................................................................................






:D :D :D :D :D :D :D
 
Ρωτησαν κανενα ετσι πραξικοπηματικα το κανουν οσο για το SX-OAB εκει θα μεινει και ασ αφησουν τα λαμογια το παραμυθι ειναι αυθαιρεσια πρεπει να αχισουν τα εξωδικα και οι αγωγες για να μαθουν ποιος ειναι ο διεστραμενος εγκεφαλος που το σκεφτηκε
 
Για τι ποσό πρόκειται flightsteward; Μήπως αυτό γίνεται απλώς για όσους είναι μέλη στο ΠΟΛΚΕΟΑ ως συνδρομή;
 
Δεν ειναι θεμα το ποσον φιλε μου το θεμα ειναι οτι βρεθηκαν συναδελφοι που δεν ειχαν καμια σχεσι με το πολκε οα και οι οποιοι δεν υπεγραψαν ποτε καμια αιτησι μελους πως τους κρατουν τι οποιο ποσο αυθαιρετα(ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΤΗΣ ΟΑ ΠΑΝΤΑ)
 
Flight,

έχουν ρωτήσει στο ΠΟΛΚΕΟΑ ή στο σύλλογο συνταξιούχων Αεροπορικών εταιριών? Μου ακούγεται παράξενο έτσι αυθαίρετα να κρατάει λεφτά το ΠΟΛΚΕΟΑ, θα ρωτήσω τους δικούς μου που είναι συνταξιούχοι τις ΟΑ να δω αν έχουν δει τίποτα τέτοιο στις δικές τους συντάξεις.
 
Πες τουσ να το κοιταξουν και να δουν τι τους κραταει το σωματειο των συνταξιουχων και το υπολοιπο του πολκε οα δεν ειναι το ποσο ειναι αυθαιρεσια αυτων των κυριων και επι πλεον μπαινει το ερωτημα που πανε αυτα τα χρηματα.Και εγω συνταξιουχος ειμαι και σε εμενα το ιδιο συμβαινει οπως και σε πολλους αλλους στο τριμηνο αναλυτικο χαρτι του ικα φαινεται εκει που λεει συλογοι στις κρατησεις
 
Σχετικά με το ΠΟΛΚΕΟΑ. Ο πατέρας μου που ποτέ δεν ήταν μέλος δεν πληρώνει τίποτα για ΠΟΛΚΕΟΑ, η μητέρα μου που ήταν μέλος όταν εργαζόταν και συνέχισε να είναι και μετά την συνταξιοδότησή της πληρώνει ένα ποσό κάθε τρίμηνο.


Σχετικά με τον σύλλογο, το ποσό το πληρώνει όποιος είναι μέλος, από όσο ξέρω δεν σε υποχρεώνει κανείς να γίνεις μέλος αν θες γράφεσαι και αν γραφτείς πληρώνεις την συνδρομή.

Δικιά μου πρόταση είναι να απευθυνθείς και στον σύλλογο και στο ΠΟΛΚΕΟΑ αν θες να δεις τι ακριβώς γίνεται.

Επειδή το συγκεκριμένο θέμα δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει τα υπόλοιπα μέλη του forum αν θες κάτι περισσότερο στείλε PM.
 
Δεν μιλαω για αυτους που εχουν γραφτει ,αλλα υπαρχουν νεοι συναδελφοι συνταξιουχοι και ειδικα ιπταμμενοι στους οποιους παρακρατειται αυτο το ποσο αυθαιρετα εχουν επικονωνησει με το πολκε οα αλλα ματαια εχουν βρεθει γραμμενοι και πληρωνουν χωρις να εχουν υπογραψει ξερω εγω τουλαχιστον 5-6 περιπτωσεις ιπταμμενων
 
Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που θα μπορούσε να γίνει είναι να το κοιυάξετε νομικά
 
Top