Νεα ιστοσελιδα OAL

makedonas

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
06/09/2003
Μηνύματα
5.934
Likes
0
Website
avianewsgr.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
RUS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDM
Η ΟΑ εχει πλεον νεα ιστοσελιδα!!!! Εκ πρωτης οψεως πολυ ενδιαφερουσα! Αλλα ακομα δεν ειναι πληρης. Για παραδειγμα, δεν μπορεις (ακομα) να κανεις online κρατηση, η να βρεις πτησεις! Αλλα το καλο το πραγμα αργει να γινει.. ;) Ηλπιζα βεβαια και σε πιο συγχρονο ντιζαιν, αλλα και αυτο καλο ειναι.. Μαλλον: καλο φαινεται να ειναι! (γιατι ειπαμε, δεν ειναι ακομα ετοιμο!) ;)
 
Τώρα αυτό είναι αναβάθμιση; Και έχουν πληρώσει κάποιον επαγγελματία για αυτό το πράγμα; Οκ, είναι ακόμη και δοκιμαστική λειτουργία, αλλά δεν βλέπω και πολύ σπουδαίες προοπτικές...
Έλεος!
 
Παιδιά είναι προφανές πως η ιστοσελίδα είναι κατά βάση ίδια.
Το να βάλεις τα links από το πλάι στο πάνω μέρος της σελίδας δε σημαίνει νέα ιστοσελίδα.
Φαντάζομαι πως το "system-upgrading" δεν αναφερόταν στο νέο "feel&look" της σελίδας αλλά στη μετάβαση από τον Ερμή στο νέο σύστημα κρατήσεων το οποίο είναι πράγματι εκπληκτικό!
Απλά μιας που κατέβηκε η σελίδα, υποθέτω πως θα σκέφτηκε κάποιος να κάνει και μερικές αλλαγές αισθητικής. Κρίμα πάντως που δεν πλουτίζουν λίγο και το σάιτ με πληροφορίες για την εταιρεία, την ιστορία της, το στόλο, φωτογραφίες κτλ.
 
Εγώ προσωπικά έχω ενθουσιαστεί, όχι τόσο με το περιεχόμενο αφού είναι ίδιο αλλά με το σύστημα κρατήσεων. Χιλιετίες μπροστά από το προηγούμενο και πολύ γρήγορο και εύχρηστο! Αλλά το e-ticket προφανώς δεν λειτουργεί, αφού μου λέει να παραλάβω το εισιτήριο από το αεροδρόμιο.
 
Δεν ειναι ακομη ετοιμη. Οταν πας να δωσεις για παραδειγμα ημερομηνια στην αναζητηση πτησεων (προσεξα τωρα), πρεπει να τη δωσεις manual. Ισως να προστεθει στο εγγυς μελλον το ημερολογιο (που υπηρχε και σην παλια) και που σε βοηθαει αφανταστα! ;) Οπως και να εχει, η σελιδα ειναι εδω και 2 μερες στον αερα, πριν κρινουμε ισως θα επρεπε να περιμενουμε λιγο? ;) (δεν ειναι σφηνα για κανενα, γενικα μιλαω!)
 
συγνωμη αλλα....τι αισχος ειναι αυτο???
ειναι δυνατον αυτο να αποτελει την επισημη ιστοσελιδα?
δεν μπορω ουτε τη στοιχειωδη αναζητηση πτησεων να κανω, για να μη μιλησω για την αισθητικη.
πειτε μου οτι ειναι προσωρινο!!!!!
 
bari":31xjtn5b said:
συγνωμη αλλα....τι αισχος ειναι αυτο???
ειναι δυνατον αυτο να αποτελει την επισημη ιστοσελιδα?
δεν μπορω ουτε τη στοιχειωδη αναζητηση πτησεων να κανω, για να μη μιλησω για την αισθητικη.

Δηλαδή η προηγούμενη ήταν καλύτερη; :rolleyes:
 
hahaha Οντως της Olympic Virtual ειναι πολυ καλυτερη απο την κανονικη ΟΑ....
 
Ενα διορθωμενο λινκ, για τον φιλο bari αλλα και για ολους τους αλλους που νομιζουνε οτι η νεα ιστοσελιδα ειναι για φαπες.. Λιγη αναζητηση δε βλαπτει, παιδια.. Μη τα περιμενετε ολα στο χερι και μασημενα! Αιντε.. και καλες κρατησεις! :p ;)
 
Φίλε μου Στέφανε… τι δείχνει ακριβώς το λινκ που έβαλες? :p

Εγώ το μόνο που βλέπω είναι το αγγλικό χάλι στα ελληνικά. Το site είναι γενικά… για φάπες αλλά μόνο και μόνο που το κάνουν μόνοι τους (νομίζω) είναι παρά πολύ καλή προσπάθεια. :)

Βέβαια (σαν κάποια άλλα sites που ξέρω) καλό θα ήταν να μη το βγάλουν στον αέρα χωρίς να είναι έτοιμο.


Φιλικά ;)

--EDIT--

Επίσης το λινκ αντιστοιχεί και στην ελληνική σημαία που έχουν βάλει κάτω αριστερά στο site!
 
Top