Διακριτικά Στολών Ιπταμένων Ολυμπιακής?

chrispilot

Economy-Class-Member
Εγγραφή
28/12/2004
Μηνύματα
136
Likes
0
Καλημέρα σε όλους.
Γνωρίζει κάποιος κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να πουλάει τα διακριτικά των ιπταμένων της Ολυμπιακής?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
εχω δει 2 καρφιτσες των ιπταμενων: μια που εναι οι εξι κυκλοι και μια αλλη με το "ΟΑ"
ξερει κανεις αν μπορει καποιος να τις αγορασει απο καπου ή τις δινει μονο η εταιρεια?
αν τις δινει μονο η εταιρεια υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν αυτη τη στιγμη?
 
Τι ψάχνεις να βρεις?Πουλάδες κλπ?Υποθέτω κάνεις κάποια συλλογή?
 
εγω pins συλλεγω (για να τα βαλω στο λουρακι ΑΙΑ που εχω :twisted: ) οτι μπορειτε να μου δωσετε-πουλισετε-ανταλαξουμε εδω εγω
 
προσπαθω να μαζεψω οσα μπορω.απλα μου αρεσουν.εγω εχω ενα pin που ειναι σαν την ουρα ενος αεροπλανου ολυμπιακης.περιπου για να καταλαβετε οπως το αβαταρ μου.
οταν μου το εδωσε ενας καπετανιος δεν υπηρχαν στην Ελλαδα.του το ειχε φερει ενας καπετανιος απο Καναδα.πολυ ωραιο.αλλα αυτο το pin με τους 6 κυκλους το θελω.
 
Νομίζω ότι ανοίξατε ένα ωραίο "οικογενειακό" θέμα , από, τι παρατηρώ τα αβαταρ των ενδιαφερομένων συμφορουμιτών Ολυμπιακάριων, για το αρχείο ή την συλλογή σας, η οποία ειρήστω εν παρόδω θα έχει αυθεντική συλλεκτική αξία στο μέλλον, διότι αργότερα, μπορεί ανάμεσα στούς κύκλους να μπεί η φωτογραφία και το γεράκι του Αλ Φάνι/Σείχη του Κατάρ!
Νομίζω ότι καλύτερα θα είναι να κοντακτάρετε το RBF και ίσως το transair, αλλά με συγκεκριμένη διευκρίνηση περί ποίων διακριτικών στολών ιπταμένων ομιλείτε / Cockpit or Cabin Crew ??
Δεν πιστεύω να έχουν υπάρξει διαχρονικά ιδιαίτερες αλλαγές "μεταλικών" διακριτικών και στις δυο ανωτέρω κατηγορίες / μιλάμε βέβαια κυρίως για πουλάδες , pins γραβάτας πιλότων, φροντιστών και αντίστοιχα φουλαριών πηλικίων παρελθόντων 10/ετιών συνοδών /όχι για πόρπες και μπάρες / επωμίδες!
 
Thanasis_U2":3d35v0a5 said:
εγω pins συλλεγω (για να τα βαλω στο λουρακι ΑΙΑ που εχω :twisted: ) οτι μπορειτε να μου δωσετε-πουλισετε-ανταλαξουμε εδω εγω

Υπάρχει κανένα μέλος του airliners.gr που δουλεύει στο TGI Friday's ? :twisted: :twisted: :twisted:
 
Όσον αφορά την πουλάδα με το ΟΑ επάνω υπάρχουν στον Καναδά όπως και αυτό το pin που είπες με την ουρά του αφους με το σήμα της Ολυμιακής. Πουλάδες δεν παρέχουν μαζί με την στολή τουλάχιστον για μας τις ιπτάμενες πολύ καιρό τώρα. Επίσης το pin με τους 6 κύκλους δεν υπάρχει ούτε κι αυτό πλέον. Ότι μπορέσεις να βρεις μόνο απ΄το crew shop στον Καναδά μόνο.
 
To pin με τους κύκλους βρίσκεται εύκολα ακόμα και στο ebay καθώς και σε άλλα ηλεκτρονικά και μη καταστήματα που εμπορεύονται αεροπορικά είδη, μινιατούρες κλπ..
 
Το συγκεκριμένο δεν νομίζω εκτός αν έχει ξεμείνει κανένα πουθενά και στο λέω γιατί το ψάχνουν πολλοί συνάδελφοι.
 
Top