Θα φύγουν τα Dash της ΟΑ?

ivan_the_pilot

Business-Class-Member
Εγγραφή
09/02/2007
Μηνύματα
250
Likes
0
Website
aviationsubjects.blogspot.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
THA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Σόρρυ παιδιά αλλά στην αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα παρόμοιο.Ακουσα από άτομο που δουλεύει πίστα LGAV ότι η πολυαγαπημένη μας ΟΑ θα διώξει σύντομα(τέλος του χρόνου) τα Dash της .Αληθεύει?Το άτομο αυτό δεν είχε λόγο να μου πεί ψέματα.Τι λένε οι ειδικοί του φόρουμ? :) :eek:
Λέτε να τα αντικαταστήσει?
 
Προσωπικα δεν γνωριζω ουτε ακουσα κατι τετοιο. Δεν λεω οτι δεν ειναι πιθανον να γινει απλα γνωριζω οτι τα Dash βγαζουν πολυ δουλεια ειδικα στα νησια και στις απομακρισμενες περιοχες. Χωρις να υπαρχει αμεσος αντικαταστατης μου φενεται πολυ δυσκολο.
 
Δε νομιζω να θελει να διωξει. Υπαρχουν καποια νησιωτικα αεροδρομια που μονο dash μπορει να παει. Υπαρχουν βεβαια και πιο μικρα αεροπλανα οπως π.χ τα jetstream ,αλλα δε νομιζω οτι θα κανει κατι τετοιο.
 
Δεν ξέρω να σας πω αλήθεια αλλά δεν θα ήταν άσχημα να τα αντικαταστήσει... Άντε να δούμε και άλλες αλλαγές και άλλων αεροσκαφών.
 
Τα Dash είναι προγραμματισμένα να αποχωρήσουν απο το στόλο τον Οκτώβριο του 2009.
 
Γνωρίζουμε αν θα αντικαταστήσουν και με τι Αεροσκάφη?
 
Αυτό που μας λέει ο φίλος Ivan για την ώρα είναι μονο μια φήμη (την οποια δεν πιστεύω) και τίποτα άλλο.

@ GP: εννοείς ότι τον Οκτώμβριο 2009 θα τελειώσει το leasing ??
 
manos_p":3e72p5m2 said:
Γνωρίζουμε αν θα αντικαταστήσουν και με τι Αεροσκάφη?
Εδώ δεν ξέρουν με τι θα αντικαταστήσουν το Α300 και εσύ ρωτάς αν ξέρουμε με τι θα αντικατασταθούν τα Dash; :)
 
Ποια αεροσκάφη μπορούν να αντικαταστήσουν τα Dash-8?
 
Με τα χαλια που εχει νομιζω οτι τα πλεον καταληλα ειναι τα DC-3 , CASA-212 , Skyvan η' και με αεροστατα δεν ειναιι κακη ιδεα!!! :twisted:
 
Top