ΟΑ ΑΤR-72

manos_p

First-Class-Member
Εγγραφή
24/06/2007
Μηνύματα
907
Likes
1
Έψαχνα..έψαχνα δεν μπορούσα να βρω ένα θέμα για τα ΑΤR-72 της πολυαγαπημένης μας ΟΑ..
Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι καλή θέση σε αυτά τα αεροπλάνα της ΟΑ.??.(γιατί πρόκειται να ταξιδέψω σύντομα)
 
Προσωπικά προτιμώ την 18. Είναι η τελευταία σειρά. Θα είσαι από τους πρώτους που θα βγουν αν είσαι από αυτους που βαριουνται να περιμένουν να αδειάσει το αεροπλάνο...
 
Ευχαριστώ..!Γενικά και εγώ στις περισσοτερες πτήσεις μ επιλέγω πάντα το 4 c η d (σε Β737 ΟΑ) αλλά στα ΑΤR η πόρτα είναι πίσω και έτσι το 18..
 
Kαι ολα τα υπολοιπα reg που μένουν(SX-BIA,SX-BIB,SX-BIC ktl) είναι ΑΤ42 aerospatiale τα περισσοτερα αν όχι όλα..ας μας διαφωτίσει και ο μετρ των registrations GP707
 
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν στα ντουλαπάκια των atαrακίων χωράνε κανονικά standard sized carry on bags? (55/40/25) Ή θα πρέπει να την κάνω check-in?

Επίσης, πέραν της διαφοράς του πόσο γρήγορα βγαίνεις από το αεροπλάνο, υπάρχει καμιά άλλη διαφορά στις θέσεις;
 
Γεμάτο σακίδιο πλάτης (τύπου σχολικό) δε χωράει, από θέσεις μην πάρεις πρώτη σειρά αν είσαι αρκετά ψηλός, θα ακουμπάς στον τοίχο μπροστά σου, επίσης σε ATR-42 μην πάρεις πρώτη σειρά αριστερά, δεν έχει παράθυρο.
 
Α, κατάλαβα, δε χωράει ούτε κατά διάννοια λοιπόν :mrgreen: Ψηλός πολύ δεν είμαι, αλλά θα κοιτάξω να αποφύγω την πρώτη σειρά :)

Ευχαριστώ πολύ!
 
cabin size βαλιτσα χωραει σε ντουλαπακια των ATR72.εγω εχω βαλει ανετα.
 
Top