Χρηση Α340 της πΟΑ.

Πρεπει να γινει χρηση του Α340 της πΟΑ απο την κυβερνηση ?

  • ΝΑΙ

    Votes: 3 7,7%
  • ΟΧΙ

    Votes: 20 51,3%
  • ΔΕΝ ΞΕΡΩ-ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ

    Votes: 1 2,6%
  • Να κοιταξουν οικονομικοτερες λυσεις μετακινησης (charter-liner-ΠΑ)

    Votes: 15 38,5%

  • Total voters
    39
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

gioannis

First-Class-Member
Εγγραφή
29/01/2005
Μηνύματα
897
Likes
0
Περιοχή
Kiato (KOR-PIKAD)
Ειναι μια ερωτηση ερευνα για το τι πραγματικα θελουμε-πιστευουμε ολοι εμεις εδω σε αυτη την απιθανη χωρα :great:
 
ENNOEITAI πως οχι. Αυτα που εχουν και πολυ τους ειναι (δηλωση ανεξαρτητως χρωματος, ευχαριστω)
Μην κανουμε τα ξεφτιλικια που κανουν αλλες χωρες που το μεγαλυτερο αεροπλανο του αερομεταφορεα τους ειναι 737 και η κυβερνηση εχει 340-500...
Κι μη μου πει κανεις για θεμα "πρεστιζ" (αυτο μας μαρανε). Απο αλλου φαινεται αν ο χ/ψ εχει τα @@ (και συνεπως και το "πρεστιζ") για αρχηγος κρατους.
Κριμα επισης που ως τωρα δεν εχει κερδισει κανεις τον τιτλο.
 
Μήπως να τα κάνουμε κ all business? Με τόση δίαιτα που θα πέσει, ας κόψουν κ τα εισητηριάκια για όλους τους βουλευτές που πηγενοέρχονται στις περιφέρειες τους 2 φορές την βδομάδα κ ας κάνουν κανένα videoconference που βγαίνει τζάμπα..
 
Να τα πουλήσουν στην EADS και να αγοράσουν με μέρος των χρημάτων κανα αεροσκάφος εναερίου ανεφοδιασμού για την ΠΑ.
Κάναμε μια φορά το λάθος με τα 707 της ΟΑ, ας μην το κάνουμε και δεύτερη....
Έχουμε που έχουμε τα προβλήματά μας ως χώρα, έχουμε και τα τουρκάκια να είναι "ανήσυχα"....

και εξηγώ γιατί...
Μείωση εξοπλισμών όταν εγγυηθούν οι ευρωπέη {επίτηδες το ορθογραφικό} τα σύνορά μας.
Ως τότε είναι αναγκαίο κακό.

Δείτε αυτό και πολλές άλλες ύποπτες κινήσεις των απέναντι:
http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=11001&Itemid=92


και αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=gK8cqL8sl5k προσοχή στο 06:07 και σε πολλά άλλα σημεία
 
B737Mech":2dajpjse said:
Να τα πουλήσουν στην EADS και να αγοράσουν με μέρος των χρημάτων κανα αεροσκάφος εναερίου ανεφοδιασμού για την ΠΑ. [...]

Α ρε, μην πουμε μια μ@λ@κι@ μεσα στη νυχτα, γραπωνεστε ακομα και 5 μηνες μετα! :p ( no offense )

Α ρε Γιαννη πληγες που μας ανοιξες! :mrgreen:
 
Εγω παντως ειμαι αντιθετος με αυτο:
B737Mech":14fdrw93 said:
και εξηγώ γιατί...
Μείωση εξοπλισμών όταν εγγυηθούν οι ευρωπέη {επίτηδες το ορθογραφικό} τα σύνορά μας.
Ως τότε είναι αναγκαίο κακό.

Αν εμεις δεν κανουμε κατι γιατι να νοιαστουν οι αλλοι για μας? Τι ειναι η μαμα μας? Δεν ειδα κανεναν Ελληνα να βγει στο Ευρωκοινοβουλειο και να ΦΩΝΑΞΕΙ!Σα βρεγμενες γατες κανουν, γιατι εχουν φυσικα ολοι τους χ**μενη τη φωλια τους και αν φωναξουν να μη σου πω τι απαντηση θα παρουν....... :wall:
Οποιος ειδε Ραδιο Αρβυλα προσφατα θα ειδε και το ποσο παθιασμενα μιλουσε γι'αυτο το θεμα ο γαλλος ευρωβουλευτης. Εμεις ομως.... κοτες...
Καλα μας κανουν.
 
Να ανοίξουν καινούρια δημόσια εταιρία και μάλιστα αll-widebody :banana:
 
Μα τι ρωτάτε ρε παιδιά;;;;
Αν εμφανιστεί ο γιωργάκης με ευρωπαϊκό air force 1, θα του βάλει χέρι ο obama!!! :D :D
Θα του δώσει κανα Β767 ETOPS ως αντισταθμιστικό για τη νέα αγορά μαχητικών που ετοιμάζεται....
 
Αφού δεν πρόλαβα να πετάξω εγώ με το 340, να μην ξαναπετάξει κανείς απο αυτούς :twisted:
Δώστε 340 στον λαό.
 
Εγω λέω ΝΑΙ...Να τα χρησιμοποιεί η ελληνική κυβέρνηση και μάλιστα έχω σκεφτεί και την ακριβή χρήση τους...Να πέρνει τους Έλληνες πολιτικούς,να τους πηγαίνει όσο πιο μακρυά γίνεται...και να τους αφήνει εκεί!! Εκείνο να γυρίζει Ελλάδα εννοείται....
Δημοφιλέστεροι προορισμοί: Γη του πυρός, Β.Πόλος, ΑΛΚΑΤΡΑΖ :twisted: :twisted:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top