mia nea eteria kai nees proorismous gia tin athina/zakinthos

Hristos

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
22/11/2002
Μηνύματα
1.523
Likes
0
Περιοχή
Karlsruhe / Germany
Website
www.airliners.gr
isos "old news" gia sas insider ;) , ala tora ine ligo pio "official"...

i Jet-X petai apo Pisa, Forli kai Trieste gia athina.
Equipment ine to gnosto MD-80

---
Jet X starts operations
06Jul Jet X, based at Forli, initiated operations this past weekend with a fleet of 2 MD80s. The airline's 2nd aircraft can be seen below TF-JXB (previously SE-DII) has its tail painted in a different livery from TF-JXA.
Jet X operates on the following routes :
Forli to Athens, Ibiza, Olbia, Paris CDG and Zakinthos.
Pisa to Athens, Olbia and Paris CDG.
Trieste to Athens, Olbia and Paris CDG.
"""
source: justplanes.com
 
Είναι γεγονός ότι τον τελευταίο καιρό τη βλέπαμε συχνά-πυκνά την JetX στο Βενιζέλο :!: Τώρα επισημοποιήθηκε...
 
Μάλιστα έχουν και διαφήμηση στο timetable του ΑΤΗ :!: Για τιμές λέει από € 50 excl. tax :!:
 
Fares and fees

From - To Date Depart Arrival Fare
Zakinthos Is ZTH - Bologna/Forlì FRL Sun 26.09.2004 17:00 17:40 110,00 EUR
Booking fee 23,00 EUR

Airport taxes 12,00 EUR

Fuel surcharge 3,00 EUR

Credit card fee 3,00 EUR


TOTAL 151,00 EUR


no comment
 
re seis.. balte kava link.... tztztz :p
 
Δυστυχώς φίλε alex αυτό που έγραψες δεν είναι πλέον τίποτε το ιδιαίτερο. Για δοκίμασε να κάνεις μια κράτηση σήμερα στην Lufthansa ή σε καμιά LoCo. Και μάλιστα πρέπει εσύ να τα ξέρεις καλά, μιας και είσαι στην gexx και για άτομα που δεν κάνουν booking από τον ιντερνετ χτυπάτε κι εσείς ένα Booking fee.

@makedonas ... Θες link ??? ... πάρε: http://www.google.com :D
 
Και μάλιστα πρέπει εσύ να τα ξέρεις καλά, μιας και είσαι στην gexx και για άτομα που δεν κάνουν booking από τον ιντερνετ χτυπάτε κι εσείς ένα Booking fee.

to opio theoro me 7 EUR to atomo kai ptisi shetika ftino (syngritika).

Ti na kanoume re Aki: apo kati prepei na zo kai go. :D

Alla zitane Lufthansa, Ryanair & Co. tosa lefta opos i JetX ??
 
Booking fee στην LH τουλάχιστον 30 EUR :!: Ryanair θέλει για πληρωμή με CC 2,50 EUR ανά πτήση και επιβάτη η easy 6,50 ανά booking (και αν αυτό δεν απαγορευόταν στην Γερμανία και οι gexx, gwi και hlx θα το έπαιρναν).

Όσον αφορά τα "Fuel surcharge" και "Airport taxes" αυτά στις υπόλοιπες εταιρείες είναι μέσα στα tax. Άρα δεν βλέπω τίποτε το "παράξενο" (δυστυχώς) στην Jet X.
 
eheis dikio aki me auto pou les. alla emena me psilobaraei pos mia timi mpori na anebi kata to miso sta ipsi. Edo theoro auto pou kanei i Gexx me ta
7 EUR call center/taksiodiotiko grafeio + 3 EUR kerozini (stadiako metro) shetika anthropino.
 
Αυτό που κάνει η gexx το καταλαβαίνω (αν και δεν μου αρέσει που άρχισα με το σκοπό να δίνει στάνταρ τιμές και τώρα ανάλογα με την σαιζόν τις αλλάζει, π.χ. αντί 88 EUR να πληρώνεις 122 EUR, αλλά άλλο αυτό).

Εγώ αυτό που κάνει η LH (αλλά και η Jet X) δεν μου αρέσει και είναι ένας λόγους που δεν θέλω να πετάξω με την εταιρεία αυτή. Διότι όχι μόνο ότι θέλει από εμένα περισσότερα λεφτά με αυτόν τον πλάγιο τρόπο, αλλά οδηγεί και πολλά ταξιδιωτικά γραφεία στην πτώχευση.
 
Top