SAS/Braathens στην Ελλάδα

jetflight

V.I.P.-Class-Member
Εγγραφή
30/10/2004
Μηνύματα
1.118
Likes
1
H SK ανακοινωσε καποιες νεες πτησεις,μεταξυ αυτων και 2 που αφορουν τη χωρα μας.
Συγκεκριμενα,και πιθανοτατα απο αρχες ανοιξης-καλοκαιριου θα πεταει απο το Οσλο για την Αθηνα και τα Χανια.
Πηγες:Ch-aviation.ch,Justplanes.com
Πολυ καλη επιλογη μου φαινεται.
Προσπαθει πλεον να χτυπησει τον κυριοτερο αντιπαλο της την Sterling,τωρα που εξαγορασε την MAERSK AIR.
Ολως τυχαιως...η ΝΒ πετουσε και πεταει σε αυτους τους 2 προορισμους,και μαλιστα απο το Οσλο πεταει στην αθηνα απο περσι το καλοκαιρι,με προθεσηεις αυξητικες.
 
χεχε εκει που δεν το πεταγε κανεις τώρα και η sas ε? αντε και να ρθει και η norwegian :D ......πάντα καλά νεα
 
@dtrach

ε βέβαια, αφού δεν έβρισκες direct με την Τhai... :D :D ;)

Από τιμές είμαι περίεργος που θα κινηθούμε. Σήμερα μου είπε ένας φίλος που έχει πρακτορείο εδώ στην επαρχία, ότι το αεροπορικό για Νορβηγία κοστίζει 350€. Ακόμα περιμένω να με πείσει... :D
 
Με Sterling το καλοκαίρι από 120-140 με φόρους!! Ιστορική ευκαιρία!!
Η χώρα άπαικτη, Α Π Ι Θ Α Ν Η!! Το μόνο μείον το υψηλό κόστος ζωής.
Ξενοδοχεία ,φαγητό στα ύψη αλλά η επίσκεψη επιβάλετε!!
 
SAS Scandinavian Airlines in SKG

Και αυτά τα Χριστούγεννα η αεροπορική εταιρία SAS Scandinavian Airlines (μέσω του τουριστικού οργανισμού Airtours) έχει προγραμματίσει πτήσεις από/προς Θεσσαλονίκη για Στοκχόλμη.

22/12/2010
ARN --->SKG SK7605 07:30 --- 11:40
SKG --->ARN SK7606 12:40 --- 14:55

07/01/2011
ARN --->SKG SK7605 07:30 --- 11:40
SKG --->ARN SK7606 12:40 --- 14:55

http://www.airtours.se/cgi-bin/wspd...32820,0x00000000020b94a7,0x00000000043727d3,1
 
Re: SAS/Braathens goes Athens and Chania

Η SAS ανανεώνει τον στόλο της και από 10/2/13 θα έρχεται από Κοπεγχάγη στην Αθήνα μία φορά την εβδομάδα με Α320.
SK777 CPH-ATH 08:15-12:30 Κυριακή
 
Re: SAS/Braathens goes Athens and Chania

4 νέα δρομολόγια για το καλοκαίρι 2013.
Oslo-Athens
Oslo-Thira
Copenhagen-Thessaloniki
Stockholm- Thessaloniki. (άντε Χαλκιδική τράβα κόσμο γιατί χανόμαστε….)

Μάλλον σκοπεύει να ανταγωνιστεί την Norwegian αν και το καλοκαίρι 2012 έκανα το δρομολόγιο Όσλο – Αθήνα της Norwegian και ήταν άδειο το αεροπλάνο. Άσε που το αεροσκάφος ήταν ένα σαράβαλο νοικιασμένο > μάλλον προσπαθούσαν και μήπως βγάλουν την πτήση κερδοφόρα. Αυτό όμως δεν είναι ενδεικτικό της πληρότητας του δρομολογίου, μπορεί άλλες μέρες να ήταν καλύτερη.
Και οι δύο εταιρείες είναι χάλια στην εξυπηρέτηση των επιβατών αλλά η SAS είναι ένα μικρό βήμα μπροστά (σου δίνει τσάμπα καφέ …χα…χα…). Αν και μου έκανε εντύπωση στις πτήσεις τους το χιλιοσκισμένο περιοδικό και των δύο εταιρειών.
 
Re: SAS/Braathens goes Athens and Chania

Mα το πρόγραμμα είναι καρμπόν της Norwegian, τέλη Ιουνίου/αρχές Ιουλίου με μέσα Αυγούστου. Αν δεν παίζει συνεργασία μιλάμε για clopyright :D
 
Re: SAS/Braathens goes Athens and Chania

Αυτό με τον καφέ είναι σίγουρο; Τελευταία φορά που πέταξα μαζί τους το 05, τον είχα πληρώσει ! :banana:
 
Re: SAS/Braathens goes Athens and Chania

Πριν από 1 χρόνο δεν έπαιζε καφές (δωρεάν) ούτε στη μία ούτε στην άλλη. Περιέργως, η Norwegian αν και low cost μου άφησε καλύτερη εντύπωση.
 
Top