Gulf Air στην Αθήνα

Ηλεκτρονικά εισιτήρια μέσω του site της ξεκίνησε να εκδίδει η GULF AIR και από-προς ΑΤΗ.

To celebrate the launch of the new European booking engine, we are offering special launch fares for sale until 8 January 2006 when you book and pay online.

From Athens
To Round Trip From
Dubai € 349
Abu Dhabi € 349
Bahrain € 389
Muscat € 389
Bangkok € 599
Johannesburg € 599
 
http://www.atwonline.com/news/story.html?storyID=8627

Σύμφωνα με το παραπάνω άρθρο, η Gulf Air θα σταματήσει το δρομολόγιο προς Σιγκαπούρη - Σύδνεϋ.
Η Ολυμπιακή πρέπει να βρει νέο συνεργάτη, υποθέτω... εκτός κι αν το ξεκινήσει πάλι η ίδια (που δεν το πιστεύω).
 
asxeto,alla kata thn apopsi moy etsi k allios to na pas sidney me thn gulf air einai ligo abolo k koyrastiko eidika otan yparxoyn pio kalitera k ligotero koyrastika taxidia (px me tg,sq).

tora an ontos stamatisi to dromologio h gulf air 8a htan kali idea enos code shair me quantas h sq h tg ka8oti to na kanei i oa ksana dromologio pros eikei einai malon api8ano gia ta epomena xronia
 
Τελικά άλλαξε το αεροσκάφος; κάτι γνωστοί μου που ταξίδεψαν πριν 2 βδομάδες που είπαν ότι το α/φος ήταν 3+3 (δεν ξέρουν τυπους κτλ) και τιγκαρισμένο...το Airbus έρχεται ακόμα;

Και άχρηστος διάλογος της ημέρας από τη πτήση:
- Μακαρόνια ή κοτόπουλο;
- Μακαρόνια (τα ανοίγει). Τυρί έχετε;
- Δεν είμαστε εστιατόριο κυρία μου :thx:
- Καλά τότε μπορείτε να μου φέρετε το κοτοπουλο;
 
Θεωρητικά ναι, αλλά σε προηγούμενο ποστ και από την ίδια πηγή, υποτίθεται ότι θα έφερνε και Ε170, οπότε μην το δένεις και κόμπο...
 
Σε εικονική κράτηση πάντως στο site της Gulf για το Νοεμβριο το Ε-190 μου δίνει για Αθήνα..
 
Από αύριο και μετά δίνει E190. Για να δούμε... Πάντως προς το παρόν 2 έχει όλα κ όλα (A9C-MC και A9C-MD). Εδώ βρήκε να τα φέρει; :p
 
Top