Air Baltic στην Ελλάδα

  • Thread starter jerry
  • Ημερομηνία δημιουργίας

jerry

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
04/01/2003
Μηνύματα
4.231
Likes
1.030
Website
www.air-born.gr
Credits στο Νίκο για την πληροφορία

Το schedule αρχίζει από 5/4 και έχει ως εξής :

:arrow: ---4--7 RIX-ATH BT611 1140-1505 op by 735
:arrow: ---4--7 ATH-RIX BT612 1545-1910 op by 735

Στο site της διαφημίζει τιμές o/w από 86 ευρώ...
 
καλημερα σας ξερεται που ειναι τα γραφεια τις air baltic και το τηλεφωνο τους?
 
Από ασφάλεια και γενικά από ποιότητα πώς πάει η εταιρεία αυτή;Βρήκα τιμή με επιστροφή για Ρίγα,με 155,55€ τελική!!!Τσάμπα τελείως,αν και φτάνει στις 23:00 το βράδυ εκεί.
 
Πίσω από την AirBaltic βρίσκεται ο όμιλος των Σκανδιναβικών Αερογραμμών, αν αυτό λέει κάτι...
 
Τι τύπου α/φη έχουν;Στη σελίδα τους δε βρήκα πληροφορίες.
 
Πώληση μετοχών της AirBaltic

Η διοίκηση της AirBaltic και του Ομίλου των Σκανδιναβικών Αερογραμμών, κατέληξαν σήμερα στη συμφωνία εξαγοράς των μετοχών της πρώτης που κατείχε ο Όμιλος. Το τίμημα ανέρχεται στα περίπου 200 εκατομμύρια Σουηδικές Κορώνες (περίπου €22 εκάτ.), και αντιστοιχούσε στο 47,2% του συνόλου των μετοχών. Έτσι, η AirBaltic ανεξαρτητοποιείται πλήρως από τον Όμιλο. Να σημειωθεί ότι ο Όμιλος των Σκανδιναβικών Αερογραμμών αποφάσισε την πώληση των μετοχών των εταιρειών στις οποίες κατέχει μειοψηφικά πακέτα (BMI, Air Greenland, Skyways Express, Estonian Air).

Περισσότερες λεπτομέρειες:
http://feed.ne.cision.com/wpyfs/00/00/0 ... kr0003.pdf
 
Όντως μπορείς να βρεις καλές τιμές γύρο στα 150 ευρώ για Ρίγα. Αλλά εάν θέλεις να πας σε άλλη πόλη και να χρησιμοποιήσεις την airBaltic είναι ακριβή. Πέταξα μαζί τους και είχε καλή πληρότητα με Ισπανούς για Βαρκελώνη και Ανατολικούς για Μίνσκ και Αγ. Πετρούπολη. Την Αγ. Πετρούπολη την καταλαβαίνω (αν και η Lufthansa βγάζει φτηνά εισιτήρια) αλλά για Μίνσκ είναι ακριβή και πολύ καλύτερη η CSA (έχω κάνει αυτή την διαδρομή) τώρα γιατί να πάω Βαρκελώνη μέσω Ρίγας; και εάν δεν είναι το εισιτήριο τσάμπα δεν το καταλαβαίνω. Πάντως σαν εταιρεία είναι καλή, νέο και καθαρό αεροσκάφος, πλήρωμα καλό όχι άψογο. Αυτό που με τσαντίζει εμένα είναι που πληρώνεις 9 ευρώ για ένα κομματάκι ζεστό χοιρινό. Φυσικά πληρώνεις και για DVD. Έχω κουραστεί με όλες αυτές τις φτηνές εταιρείες.
 
Top