Etihad (ΕΥ) στην Ελλαδα

dreamer

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
07/01/2007
Μηνύματα
33
Likes
0
Περιοχή
Abu Dhabi/athens
Στο airliners.net κατι τετοιο διαβασα και μου εχουν πεσει τα μαλλια απο χαρα, απο αγωνια, απο τρομο, απο δεν ξερωκαιγωτι...
Την στιγμη που η ΕΚ ανακοινωνει διπλασιασμο των πτησεων της απο Φλεβαρη, ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο??????
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Αν ισχυει αυτο δεν το βλεπω

http://www.etihadairways.com/etihad...EtihadcodeshareboostforLebanesetravellers.htm

Latest News

Etihad codeshare boost for Lebanese travellers
26-11-2007
Abu Dhabi: Etihad Airways is providing Lebanon-based air travellers with greater access to its expanding global network, following the signing of a new codeshare agreement with Beirut-based carrier, Middle East Airlines (MEA).
The deal, which comes into effect on 14 January 2008, gives air travellers a choice of 14 weekly services between the Lebanese and United Arab Emirates capitals to supplement Etihad’s nine weekly flights with the five currently flown by MEA. Seat bookings will be available from the end of November.
The new increase in flights created as a result of the new codeshare agreement will boost by more than a quarter the number of onward connections available to Etihad customers flying between Beirut and the Abu Dhabi.
James Hogan, Etihad Airways’ chief executive officer, said: “This agreement will be warmly welcomed within the local market, increasing substantially as it does the choice of travel options available between Beirut and Abu Dhabi.
“Importantly, it also gives Lebanese air travellers much greater access to Etihad’s impressive product and its growing global network.”
The new deal with Middle East Airlines will give Etihad customers access to a range of new destinations beyond Beirut not currently served by Etihad, including Athens, Larnaca and Istanbul.
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

επειδη εχει codeshare με την ΜΕΑ αυτο αυτοματα την αποκλειει απο το να μεγαλωσει το δικτυο της????????
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Seat bookings will be available from the end of November

Δηλαδη θα ξεκινησει codeshare και απευθειας πτησεις ταυτοχρονα , τι λες?
Μπορει να δει πληροτητες για Athens via Beirut και στο μελλον ολα ειναι πιθανα.
Παντως εγω πονταρω IST πρωτα ;)
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Η Etihad πρόσφατα άνοιξε το Minsk (2xweek με 319) και νομίζω πως θα ανοίξει (αν δεν το έχει κάνει ήδη) και το Almaty. Νομίζω πως στα πλαίσια της απέραντης επέκτασής των εταιρειών της περιοχής, κάποια στιγμή θα έρθει και εδώ... Θα δούμε..
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Το Μινσκ από τις 30SEP08 θα γίνει 3χweekly.

Το Almaty ξεκινάει στις 02DEC08 και οι ώρες έχουν ως εξής

EY296 AUH1020 - 1635ALA 319 x147
EY297 ALA1735 - 2030AUH 319 x147


ΟΑ277
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Η ΕΥ ξεκινάει πτήσεις για ΑΤΗ τον Ιούνιο, με Α320.
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Ξενερωσε μας κι αλλο,Etihad,μπορεις... :wall:
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Η ΕΥ ξεκινάει πτήσεις για ΑΤΗ τον Ιούνιο, με Α320...

Θα μας πεις και εμας που το είδες? Δεν το έχω δει πουθενά.Στο σάιτ της Etihad έχω δει μόνο ότι έχει βγάλει θέσεις προς πλήρωση για την Αθήνα.Αλλά πουθένα δεν είδα ανακοίνωση για έναρξη δρομολογίων.Εσωτερική πληροφορία είναι;;;
 
Re: ETIHAD (ΕΥ) στην Ελλαδα?

Παράληψη μου- ναι, η πληροφορία είναι από μέσα. Είναι στα πλαίσια της γενικότερης ανάπτυξης τής (βλ νέα δρομολόγια, νέες εγκαταστάσεις κτλ). Μάλιστα φήμες στον Εμιράτο λένε για εξαγορά κ ποσοστού της ΕΚ (γράφτηκε για 30% , ως μέρος της συμφωνίας για οικονομική βοήθεια του Αμπου Νταμπι προς το Ντουμπάι).
 
Top