H BlueAir στη Ελλάδα

spotterakis

Concorde-Class-Member
Εγγραφή
21/01/2008
Μηνύματα
2.766
Likes
475
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
EZY
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
Πέρα από τις τσάρτερ πτήσεις που εκτελεί τα καλοκαίρια, φέτος βάζει τη Θεσσαλονίκη σαν προγραμματισμένο δρομολόγιο από τις 29/3 συνδέοντάς τη 2 φορές την εβδομάδα με το Βουκουρέστι-Baneasa (BBU),Πέμπτη και Κυριακή, αλλά και με την...Πάφο η οποία αποτελεί προέκταση του ίδιου δρομολογίου..

JOR 147 4,7 BBU-SKG 1600-1700
SKG-PFO 1745-1930

JOR148 4,7 PFO-SKG 2015-2200
SKG-BBU 2245-2345

α/φος φαντάζομαι το 733....


http://www.blueair-web.com/index.php?lo ... le&LANG=RO
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

SKG-Bucuresti Baneasa-SKG από 91 ευρώ κομπλέ..
Ο στόλος της BlueAir μέχρι σήμερα αποτελείται απο 7 αεροσκάφη , αποκλειστικά απο Boeing 737
( τρία 737-300, δύο 737-400 και δύο 737-800 ).
Έχει κλείσει συμφωνία για ακόμα δύο 737-800NG και τρία 737-900ER..
 
blue air

Γεια σας! Εχω κλείσει εισιτήρια με την Blue air από Πάφο για Θεσ. Από ότι γνωρίζω πρόκειται για ρουμάνικη low cost εταιρεία. Γνωρίζετε κάτι σχετικά με την εταιρεία κυρίως όσον αφορά την ασφάλεια των πτήσεων της; Ο στόλος της από μια μικρή έρευνα που έκανα είναι περίπου 18 χρονών. Αυτό πρέπει να με αγχώνει?
 
Re: blue air

Πρωτα ρωτανε και μετα αποφασιζουν....αναποδα τα εκανες :shock: :shock:
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Η απάντηση σου μάλλον με αγχώνει ακόμη περισσότερο....
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

Δεν ξερω κατι για την εταιρια που αναφερεις,απλως ειπα οτι τα εκανες αναποδα.Μην τρομαζεις ομως ,μια χαρα θα πας.
Εγω που πεταξα με L1011 της πασιγνωστης STAR-AIR :thx: :thx: απο τον ΛΙβανο-με νιηλογιο Ακτης Ελεφαντοστου επαθα τιποτα ? ? :wall: :wall:
Καλο ταξιδι σου ευχομαι :great: :great:
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

L1011 και Star Air!!! Καμιά φωτογραφία πήρες;
 
flyer":1ma858xk said:
Εγω που πεταξα με L1011 της πασιγνωστης STAR-AIR :thx: :thx: απο τον ΛΙβανο-με νιηλογιο Ακτης Ελεφαντοστου επαθα τιποτα ? ? :wall: :wall:
Μπορείς να μου πεις πέντε νούμερα από το 1 ως το 45 και άλλο ένα από το 1 ως το 20;
Κατά προτίμηση με πμ...
 
Re: H BlueAir στη Θεσσαλονίκη

dimgr":2skl1me2 said:
L1011 και Star Air!!! Καμιά φωτογραφία πήρες;

Ειχα παει το 2004 ΜΟΝΟΗΜΕΡΟ ΛΙΣΑΒΩΝΝΑ για τον ενδοξο τελικο :thx: :thx:

Μας ειχαν πει οτι θα πηγαιναμε με ΟΑ (εκανα και χαρες,νομιζα οτι λογω τελικου θα εβαζαν Α340 αλλα εκατσε αλλιως η δουλεια)
Οταν ειδα την ΑΗΔΙΑ να πλησιαζει στο GATE και καταλαβα οτι μαλλον εμας περιμενε να κουβαλησει στις εσχατιες της Ευρωπης,φωναξα στην γυναικα μου το εξης...ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ,ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΓΚΑΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΣΠΙΤΙ ΑΝΟΙΧΤΟ,ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ,ΜΗΝ ΧΑΘΟΥΜΕ ε ?

Μετα την αλυσοδεση ομως στα θεμελια του τερμιναλ με 10αρα παρακαλω αλυσιδα . . φερυ-μποτισια . . φωναξα ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΠΑΠΠΑ να με διαβασει οσο ακομα ζω. . . .

Τελικα πηγαμε κυριλε και γυρισαμε μιση ωρα πριν την Εθνικη,την αλλη μερα.

Φωτο δεν εχω,αλλα εχω ΜΑΛΛΟΝ ενα 10λεπτο video απο το τι κατασταση επικρατουσε στο αεροπλανο πριν την αναχωρηση και τη απογειωση απο LGAV και αφιξη στο LTTP

Nα τα βαλω να τα δειτε ? ?


http://theo330.multiply.com/video/item/ ... 1_0001.wmv


Aντε και τοβαλα . . . .
 
Top