LOT Polish Airlines

Thanasis_U2

V.I.P.-Class-Member
Εγγραφή
19/03/2006
Μηνύματα
1.196
Likes
0
Περιοχή
Krakow
Website
taxidiarapsyxh.wordpress.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
WZZ
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EPKK
YAHOO
thanasis172003@yahoo.gr
Επειδη δε εχω βρει παρομοι τοπικ, βαζω καινουργιο

H Lot εκτος της πτησης Αθηνα Βαρσοβια, θα ξεκηνησει πτηση Αθηνα Κρακοβια
απο οτι ειδα οι τιμες ειναι 280 ευρω και πεταει
Απο Αθηνα καθε Δευτερα, Παρασκευη
ωρα αναχωρισης 0430 - 0600

και απο Κρακοβια
καθε Κυριακη, Πεμπτη
Ωρα αναχωρισης 2345 - 0225

ωραιαααααα
 
Άααααααλη αναξιοποίητη αγορά αυτή της Πολωνίας..60.000 Πολωνοί στην Ελλάδα δεν είναι και λίγοι..
 
Ό,τι πρέπει για Σ/Κ στην πανέμορφη Κρακοβία!
Στην τιμή τα χαλάει (θεωρώ πως είναι πολλά τα χρήματα για ένα τέτοιο εγχείρημα 2 ημερών & 3 νυκτών), αλλά πάντα ελπίζουμε στην... προσφορά της τελευταίας στιγμής! ;)
 
Για μένα αυτή η εταιρεία είναι ένα καλό ερωτηματικο : κοιτάω MUC-KRK για τον Ιούλιο κ βγαίνει γύρω στα 180Ε (με επ). την ίδια ώρα η Λουφτ έχει το γνωστό 90αρι.. γενικά όλοι οι Πολωνοί φίλοι μου γκρινιάζουν οτί παραείναι ακριβή κτλ (ιδιαίτερα για το πολωνικό πορτοφόλι φαντάζομαι ότι μάλλον είναι)..ήθελα να ξέρα πως γεμίζουν τις πτήσεις τους :arrow: με όλες τις λοκο να πετάνε στα χωριά τους - τελευταία φορά εκεί το 2006 είχα φτάσει με WIZZ - 30Ε :thx: ..
 
Επειδη οταν ημουν Ελλαδα πετουσα συχνα με LOT προς Βαρσοβια μονο θετικες εντυπωσεις εχω απο την εταιρια...Το προβλημα ειναι οτι λογω μονοπωλιου τα εισητηρια εχουν φτασει σε εξωφρενικα επιπεδα και οτι συνεχιζει να προσφερει μονο βραδινες πτησης... Επισης τα Embraer που χρησιμοποιει τελευταια δεν ειναι ασχημα αεροπλανα ;)
 
Η Lot ειναι μια απο τις καλυτερες εταιριες της Ευρωπης και εχει κερδισει και καποιο βραβειο :cool: !10 χρονια ταξιδευω μ'αυτη,ουδεν παραπονο.Πληροφοριακα η Lot ξεκινησε πτησεις για Κρακοβια για να καλυψει προγραμματισμενες πτησεις της Centralwings,θυγατρικη της lot η οποια εκλεισε προσφατα λογω χρεοκοπιας...
 
μονο που δε εχει τις τιμες της central wings

παλι με βλεπω πολωνια μεσω Βιεννης και αυτοκινητο
 
Τη Norwegian για Βαρσοβία δεν την υπολογίζεις?
 
μου βγαινει ποιο φθηνη η Sky
Συν της αλλης μενω κοντα στα συνορα με Σλοβακια, και απο Βιεννη ειναι 2 με 2 1/2 ωρες ταξιδακι

τωρα το σκεφτομαι να παω Κρακοβια με την προσφορα της LOT me 169 euro
 
Thanasis_U2":1s0ekc6y said:
μου βγαινει ποιο φθηνη η Sky
Οταν λες Sky τι εννοεις?γιατι αν εννοεις skyeurope νομιζω πως εχει σταματισει τις πτησεις για κρακοβια...
 
Top