Transaero, Αγ.Πετρούπολη-Αθήνα

Belavia

First-Class-Member
Εγγραφή
17/06/2009
Μηνύματα
870
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LATI
H Transaero ξεκινάει από 30 Απριλίου Αγ. Πετρούπολη – Αθήνα κάθε Παρασκευή. Γνωρίζει κανείς πως μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο; Στην ιστοσελίδα της εταιρείας υπάρχει η ανακοίνωση αλλά δεν σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις εισιτήριο, στην ιστοσελίδα του ΑΙΑ δεν υπάρχει τηλέφωνο επικοινωνίας στην Αθήνα και στο αεροδρόμιο της Αγ. Πετρούπολης που ρώτησα την εταιρεία δεν γνώριζαν να μου απαντήσουν. Η απάντηση τους ήταν ότι στην αρχή θα γίνονται σαν charter πτήσεις. Ξέρει κανείς πως μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο; .
 
Όλα τα ελληνικά και κυπριακά ταξιδιωτικά γραφεία που εκδίδουν εισιτήρια μέσω της πλατφόρμας έκδοσης εισιτηρίων της Hahn Air, έχουν αυτόματα άδεια έκδοσης εισιτηρίων και με την TransAero. Προς το παρόν, η TransAero έχει μπλοκάρει τις διαθεσιμότητες στο συγκεκριμένο δρομολόγιο και δεν έχει δημοσιεύσει επίσημες τιμές.
 
Ωραία πόλη και cult αεροδρόμιο το Πούλκοβο! Κοίτα στο Μουζενίδης travel στη Φιλλελήνων ;)
 
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι σε μια εβδομάδα θα είναι στο σύστημα διαθέσιμα τα εισιτήρια. Οπότε δεν θα έχω πρόβλημα για τέλος Μαΐου που ενδιαφέρομαι.
 
Με τι αεροσκάφος θα γίνονται οι πτήσεις?
 
Εκτός απροόπτου, η Transaero έχει προγραμματίσει Boeing 737-500.
 
Έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι προορισμοί στην ανατολική ευρώπη με αυτό τον τύπο αεροπλάνων εξυπηρετούνται. Αν και επειδή είναι μια φορά τη βδομάδα ίσως μαζεύεται κόσμος για μεγαλύτερο?
 
Και η Pullmantur air φέρνει κάθε Δευτέρα 2 747-400 και μιλάμε για Ισπανία...για Ρωσία που σαφώς υπάρχει και πιό πολύ δουλειά θα δούμε...μακάρι να φέρει κανένα 777-200 ή 747-400 να γουστάρουμε :p
 
Hράκλειο και Ρόδο έχει φέρει μεγάλα αεροσκάφη. Αλλά και τουριστικοί προορισμοί είναι και τα δρομολόγια είναι από τη Μόσχα.Από Αγία Πετρούπολη- Αθήνα δεν ξέρω κατά πόσο θα δικαιολογείται η χρήση μεγαλύτερου αεροσκάφους.
 
Για Ηράκλειο και Ρόδο, έχει φέρει και Β747 αλλά αυτά τα δρομολόγια ήταν και είναι charter…, μαζεύεις τους τουρίστες τους βάζεις μέσα και τους πας στο ξενοδοχείο, εάν δεν τους μαζεύεις δεν κάνεις το δρομολόγιο.
Εδώ όμως μιλάμε για seasonal δρομολόγια. Εάν δεν μαζέψεις επιβάτες/τουρίστες κάθε εβδομάδα ….το δρομολόγιο πρέπει να πραγματοποιηθεί. Τώρα εάν το load factor το επιτρέπει ας γίνει και σε περισσότερες μέρες την εβδομάδα. Όσο περισσότερες πτήσεις τόσο καλύτερα για μας τους επιβάτες.
 
Top