Ukraine International στην Ελλάδα

airzena

First-Class-Member
Εγγραφή
21/03/2012
Μηνύματα
954
Likes
28
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
TGZ
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
UGTB
Αρχίζει νέα δρομολόγια από τον Απρίλιο για Αθήνα 4 φορές την εβδομάδα
PS353 KBP-ATH 09:45-12:35
Και εποχικό για Θεσσαλονίκη μια φορά την εβδομάδα
PS361 KBP-SKG 10:05-12:30

Μάλλον για να εκμεταλλευτεί το κενό της Sky Wings?

http://www.flyuia.com/eng/main.html
 
Οχι, στη θεση της Aeroswit ειναι. Ισως να γινεται με αεροπλανο της Aeroswit.
 
To KBP-SKG θαναι 2w το διάστημα 25JUN13-10SEP13
 
Ξαναρχίσει η εποχική πτήση από Κίεβο για Θεσσαλονίκη από 24 Ιουνίου μέχρι 27 Σεπτεμβρίου δύο φορές την εβδομάδα.
PS361 12:00-14:30 2,6
 
Καλημέρα

Έχει ταξιδέψει κανείς με Ukraine σε μεγάλες αποστάσεις; Ταξιδεύω για BKK, και κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη. Οι θέσεις είναι άνετες; Από φαγητό τι λέει; Ταινίες κτλ;
 
Τα 3 Β767-300 που έχει η εταιρεία είναι από το 1991, το διάκενο των θέσεων είναι standard. Προσπάθησε να πάρεις θέσεις από 8-10 ή 12-19 γιατί είναι στο μπροστινό ποιό μικρό μέρος της καμπίνας, στο πίσω μέρος είναι αλάνα. Οθόνες είναι μεγάλες παλιάς τεχνολογίας και δεν δουλεύουν και καλά.
Το φαγητό είναι καλό αν και εμένα προσωπικά μου την σπάει τα κίτρινα πλαστικά σερβίτσια. Άμα σου αρέσει το ψάρι η επιλογή είναι καλύτερη (εγώ το είχα ζητήσει στην κράτηση).
Για μένα το χειρότερο είναι οι επιβάτες που μεθάνε και μπορεί να γίνουν ενοχλητικοί. Άμα αγόρασες το εισιτήριο €600 ATH-KBP-BKK με επιστροφή, κάνε υπομονή …θα περάσει. .....αν και η Royal Jordanian έχει την ίδια τιμή και με Β787 αλλά με 8 ώρες ανταπόκριση στο ΑΜΜ (both ways).
Συνήθως το εισιτήριο ATH-BKK με επιστροφή είναι €700
 
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

420€ τα αγόρασα και ένιωθα πολύ καλά με την τιμή που βρήκα... μέχρι που πριν λίγες μέρες έβγαλε η qatar με 500κάτι τις ίδιες ακριβώς ημερομηνίες, και από εκείνη τη μέρα νιώθω βλάκας...

είναι και το αλλο. 11 ώρες στο κίεβο (08.00-20.00). Αρκετός χρόνος για να δεις καποια πράγματα, αλλά εγώ θα είμαι με καλοκαιρινά ρούχα...) :(
 
Παιδιά θέλω να κλείσω τα εξής σκέλη TLV-NYC-ATH μέσα Ιουνίου με Τέλη Αυγούστου και με τη UIA μου βγάζει με 314 ευρώ(!!!) μέσω Κιέβου.

Στα υπέρ είναι ότι δεν έχω πετάξει ποτέ με την εταιρεία κι ότι έχει long layover, οπότε θα έχω την ευκαιρία να δω το Κίεβο.

Στα κατά έχω αφενός όσα συμβαίνουν στην Ουκρανία αυτό τον καιρό και αφετέρου τα χείριστα που έχω ακούσει για την εταιρεία. Κι άντε πες για το σερβίς ψιλοεχέσθην, απλά φοβάμαι λίγο από πλευράς ασφάλειας.

Καμιά γνώμη;;
 
Ukrainian airlines

γεια σας

οσο και αν έψαξα δεν βρήκα πληροφορίες για αυτή την εταιρεία (Ukrainian airlines)
γνωρίζει κανείς τίποτα?
έχει δελεαστικά φτηνά εισιτήρια
 
Top