online travel agencies

  • Thread starter Anonymous
  • Ημερομηνία δημιουργίας
A

Anonymous

Guest
8a borouse kapoios ektos Elladas na mas dwsei mia eikona tis pragmatikis dunamis twn ka8ara "on line travel agencies" ? Polles aeroporikes etairies exoun kopsei tis promi8eies tous gia na dwsoun push sta site tous. Yparxei kapoios pou exei (eixe - 8a) xrisimopoiisei tis upiresies tous? Any feedback?
Euxaristw
 
Δεν έχω χρησιμοποιήσει για να κλείσω εισιτήριο αλλά η επιλογή του travelocity για open dates travel που σου δίνει την φθηνότερη τιμή για το ταξίδι που θες είναι κορυφαία!!
 
Κι εγώ έχω κάνει χρήσει από online γραφεία και έμεινα ευχαριστημένος. Μάλιστα μια φορά έκανα την κράτηση τηλεφωνικός την Τετάρτη μιας και ήθελα εισιτήρια για το Σάββατο. Αφού μου διαβεβαίωσε η κοπέλα στο τηλέφωνο ότι αμέσως θα ετοίμαζε το εισιτήριο και θα μου το έστελνε (μιας και αλλού ήταν το εισιτήριο κατά 50 EUR ακριβότερο) έκανα την κράτηση.

Μάλιστα τους ζήτησα το εισιτήριο να το στείλουν σε άλλη διεύθυνση, μιας και εγώ θα ήμουν στη δουλειά. Και .... την Πέμπτη το εισιτήριό μου είχε έρθει :!:

Το expedia όντως καλό, αλλά σου χρεώνουν extra αν η κράτηση γίνει "last minute". Επίσης πάρα πολύ καλό (για μένα καλύτερο από το γερμανικό expedia) το http://www.start.de (από εκεί είχε γίνει η παραπάνω κράτηση).
 
gia ptiseis apo kai pros ellada, ti epiloges exei kaneis?
 
Gia Ellada exo kanei kratiseis meso expedia kai malista eixa petyxei prosfora ton Iounio 2001 LHR-MUC-SKG rtrn (dil ligo prin kleisei to dromologio) £88.00!!!

Oi LX, MA kai AZ dinoun genikos kales times gia SKG meso expedia.

Sto opodo panda vrisko ta pio akriva...
 
Βασικά expedia είναι πάντα μια καλή επιλογή. Ένα ελληνικό site είναι το http://www.airtickets.gr (και το μόνο ελληνικό που γνωρίζω :rolleyes: )
 
Pistevete oti telika oi times tous einai kaluteres otan aforoun se paketo taksidiou, ap oti na kleiseis apla ena eisitirio? Poso ftinotera einai se genikoteres grammes (mesoi oroi) apo ta home sites twn etairiwn?
Exw tin endupwsi oti oi online agents exoun riksei to varos se sunduasmous taksidiwtikis ypiresias, para se auto ka8ara to taksidi.
Gnwrizete an oi promi8ies paramenoun idies se sxesi me ta klassika grafeia tourismou?
 
Αυτές οι ιστοσελίδες στην Ελλάδα είναι συνδεδεμένες με κάποιο CRS, οπότε, ούτε σπέσιαλ τιμές σας δίνουν, ούτε αποκλειστικότητα σε προσφορές έχουν, τις οποίες δε θα βρείτε αλλού. Το θέμα είναι ότι σας τις παρουσιάζουν σαν μοναδικές για να σας "τσιμπήσουν" σαν πελάτες.
 
Top