Με τι προς LAX;

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Με τι προς LAX;

  • ΒΑ/VG via LHR

    Votes: 0 0,0%
  • LX via ZRH

    Votes: 0 0,0%
  • AF/DL via CDG

    Votes: 0 0,0%
  • KL/NW via AMS

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Akis

Administrator
Staff member
Εγγραφή
22/11/2002
Μηνύματα
5.138
Likes
391
Περιοχή
Dortmund
Website
www.airliners.gr
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
ANA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDLW
Επειδή δυσκολεύομαι να αποφασίσω, ας ρωτήσω κι εσάς! Σχεδιάζετε ένα ταξίδι από Γερμανία (DUS ή FRA) προς LAX και έχετε τις παραπάνω επιλογές ... τι θα "ψηφίζατε"; ;)

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!

Σημείωση: Το ταξίδι θα το κάνουν με δύο άτομα, ένα εκ των δύο δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την αεροπορία (όχι ρε, δεν είμαι εγώ αυτός!!!) ;)
 
Aν και επέλεξα το via LHR, θα είχα να προτείνω και την Air india direct via FRA ή ακόμα και την Αir Canada via Montreal... ;)
Έτσι, για το λίγο πιπεράκι παραπάνω...ε?... :idea:
 
Την Air india την έχω κι εγώ στα χαρτιά μου, αλλά ... άντε να πεις σε κάποιον που είναι άσχετος από αεροπορικά να μπει σε αεροπλάνο της Air India ... ξύλο που θα φάω ;)

Air Canada ... αυτό δεν το είχα στα χαρτιά μου και θα το τσεκάρω... (α ρε captain με τις ιδέες σου :D )
 
LX kai ksero pswmi. eidika twra pou pairneis kai LH miles.

wstoso, pera apo tin diki mou gnwmi, proteinw anepifylakta kapoia etairia stin opoia na eisai FFP melos. kai taksidi kaneis, kai me tetoia apostasi olo kai kapou mporei na ta xrisimopoiiseis tosa milia ;)
 
To AMS την εχει την κινησουλα του για να βγαλεις κανενα αξιομνημονευτο αεροπλανακι. Αν το 2ο ατομο δεν θελει να μπει σε Air India (που ομως αν ειναι γενους θηλυκου μπορει να ψηθει λογω "Υour palace in the air", με τα ωραια παραθυρακια), τοτε η KLM & ΝW φανταζουν αξιοπιστες σε καποιον που δεν ειναι του χωρου.
Παντως κι εγω Αir India θα διαλεγα!!! ;)
 
Μα, καλά, το ρωτάς :?: Θα πάτε με κάποιο οποιοδήποτε τρόπο στο Παρίσι και από εκεί θα πάρετε το Α340 της Air Tahiti Nui για την απευθείας -αν θυμάμαι καλά καθημερινή- πτήση για LAX.

Όλα τα υπόλοιπα, κύριοι, είναι συμβιβασμός, τελεία και παύλα.

Υ.Γ. Αν θες να το ψάξεις και από πλευράς frequent flyer, η Air Tahiti Nui νομίζω ότι συνεργάζεται με την AF στο θέμα αυτό. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

EDIT: Η πτήση ΤΝ21 εκτελείται καθημερινά πλην Παρασκευής.
 
Ω ναι, ναι, ναι....george...nice hit.
Ηλεκτρονικά στα 1.127,26€.... Τσιμπάει ολίγον, αλλά...άν8ρωποι είμαστε/είστε/είναι... :D
 
captainjumbo":1va6kyfw said:
Ω ναι, ναι, ναι....george...nice hit.
Είπαμε, χόμπι μου να "εξερευνώ τα δρομολόγια του πλανήτη γη".

BTW, οι τιμές της ΤΝ ξεκινούν από 650 ευρώ + φόρους.

Η άλλη ενδιαφέρουσα πρόταση είναι μέσω Λονδίνου, με την Air New Zealand και τις πτήσεις NZ001/002!
 
Όλο και πιο δύσκολα μου τα κάνετε... την Tahiti της τσέκαρα στα 518 EUR + πτήση για Παρίσι! Αρκετά ενδιαφέρουσα η πρόταση ... και για Παρίσι κάτι φτηνό παίζει σίγουρα.

Θα ασχοληθώ πάντως εντατικά το WE. Καλά που ρώτησα δηλαδή, μπράβο παιδιά!!! ;)
 
den ksero posa stops theleis......

ego pantos prepei na sou po oti ta apeutheias kai me ena connection pleon ta variemai ta dromologia ......
thelo pano apo dyo antapokriseis .....

fysika na protimhseis tis synergasies ths sky team h ths star .....

entelos tyxaia shmera eixa ena dromologio apo skg gia lax pou htan to akoloutho ....

skg az mxp az ams co iah co lax ....... fobero dromologio....

ego psifhsa dagoto ams me kl kai nw

fysika fra / ams / lax

apo dus kai cgn gia ams h klm bazei fokker 50 opote asto kalytera .....

tha sou proteino ena dromologio .....

fra kl ams nw ord dl lax .... den ksero an apo ams exei me nw omos gia ord ......


otidhpote dialekseis na ksereis oti sthn proth polh pou tha mpeis sthn usa pairneis balitses gia teloneio kai tis ksanaparadideis .....asxeta an to tag grefei pano mexri teliko proorismo....
 
Top