Βοήθεια στο κλείσιμο εισιτηρίων

  • Thread starter fox
  • Ημερομηνία δημιουργίας

fox

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
14/09/2010
Μηνύματα
2
Likes
0
θελω να κανω ενα ταξιδι τελη νοεμβριου και εχω ενα προβλημα για το πως θα κλεισω τα εισητιρια θελω να παω Ζυριχη απο την Αθηνα στις 26 Νοεμβρη να φυγω απο Ζυριχη να παω Μοναχο στισ 30 και να φυγω απο Μοναχο στις 10 Δεκεμβρη με προορισμο την αθηνα και η επιστροφη να ειναι σε buissnes class δοκιμασα το airtickets.gr αλλα με εχει μπερδεψει πολυ !!!!! αν καποιος μπορει να με βοηθεισει τον ευχαριστω πολυ!!!!!!!!
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

2106074000 εξυπηρέτηση πελατών του airtickets.gr
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Τσέκαρε και το expedia το οποίο έχει τη δυνατότητα Multiple Destinations αλλά επειδή θέλεις επιστροφή business class θεωρώ τη λύση του Φώτη σαν την καλυτερη μέχρι στιγμής.
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Άμα πας στο Lufthansa.com/gr και εκεί που έχει τις κρατήσεις (booking) κάνεις την επιλογή Search with more options και ύστερα την επιλογή multi-segment-trip. θα βάλεις τις πόλεις και τις ημερομηνίες.
Δίνει 1189,42 ευρώ για business και 544 ευρώ για economy.
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Εχω κλείσει για πρώτη φορά εισητήριο μέσω airtickets.gr με την Olympic. Στο email που μου έχουν στείλει, είναι η απόδειξη αγοράς με τον 13ψήφιο κωδικό του εισητηρίου. Πουθενά δεν αναγράφεται ο αριθμός-κωδικός κράτησης του airtickets.gr καθώς επίσης και ο κωδικός web check-in. Τα τελευταία ήταν σε κάποιο άλλο email την στιγμή που έκανα την κράτηση.
Επειδή έχω μπερδευτεί, τελικά τι πρέπει να εκτυπώσω και τι κωδικούς θα χρειαστώ να πάρω μαζί μου στο αεροδρόμιο ?
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Το πρωτο email που σου στελνουν αμεσως μετα την αγορα του εισητηριου αφορα μονο την επιβεβαιωση της κράτησης με τον αντιστοιχο κωδικο του airtickets.gr (πχ. Ο αριθμός της κράτησής σας είναι: MIUCLY)
Μεσα σε 24 ωρες σου στελνουν 2ο email που γραφει τον ιδιο κωδικο κρατησης του πρακτορειου (πχ. Trip Locator: MIUCLY), αλλο κωδικο της αεροπορικης εταιριας (πχ. Airline Ref: 52W9QV) καθως και τον 13ψήφιο αριθμο του εισητηρίου. Ενα απο τα δυο τελευταια ειναι απαραιτητα αν θες να κανεις web cheking...
Για τσεκαρε πιο προσεκτικα το 2o email σου...
Ο 13ψήφιος αριθμο του εισητηρίο σου γραμενος σε ενα χαρτι ειναι αρκετος για να πας στο αεροδρομιο!
Μην αγχωνεσαι παντως, εχω παει στο αεροδρομιο χωρις να εχω μαζι μου εκτυπωμενη την κρατηση και μονο με την ταυτοτητα με βρηκαν στο συστημα!!!
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Εγώ ποτέ δεν κουβαλάω καμία επιβεβαίωση κράτησης/αριθμό εισιτηρίου κλπ, και απορώ ποιός το κάνει πλέον. Δίνω το διαβατήριό μου, με ρωτάν που ταξιδεύω, λέω τον προορισμό μου και τέλος..... Ξέρετε κανέναν που ενώ είχε ηλεκτρονικό εισιτήριο του ζήτησαν επιβεβαίωση κράτησης και επειδή δεν την είχε του αρνήθηκαν την επιβίβαση?
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Όχι, αλλά ξέρω κάποιους υπηκόους χώρας εκτός ΕΕ, που τους ζητήθηκε να δείξουν ότι είχαν εισιτήριο επιστροφής ή εισιτήριο για επόμενο προορισμό, και στο check-in, αλλά και όταν μπήκαν στην Ελλάδα. Το e-ticket receipt τους έσωσε από περιττές διαδικασίες και ταλαιπωρίες.
 
Re: Μια βοηθεια παρακαλω !!!!!!!!!!!

Αυτό που λέει ο aakunz το έχω δει κι εγώ, και οι άνθρωποι έψαχναν υπολογιστή για να αποδείξουν ότι έχουν εισιτήριο επιστροφής με άλλη αεροπορική.
 
Top