JAT airways

Nataliapapa

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
13/07/2014
Μηνύματα
2
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
Jat
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
Lgts
Καλημέρα παιδια. Σε λίγες μερες πετάω για λονδινο με την Jat airways κ ειναι πρώτη φορα που πετάω με ενδιαμεση σταση. Το δρομολόγιο ειναι θεσσαλονικη- Βελιγράδι και Βελιγράδι-λονδινο. Οταν φτάσω στο Βελιγράδι απο θεσσαλονικη τι κανω;; Εννοώ θα ξανα παω για τσεκ ιν; Θα πρεπει να βγω απο το αεροδρόμιο κ να ξανα μπω; Που να παω; Με φοβίζει λιγο αυτο γιατι δεν εχω ξανα ταξιδέψει μονη μου ποτε. Επίσης η πτήση απο θεσσαλονικη-Βελιγράδι εχει κωδικο Flight JU 0527 κ με aircraft Aerospatiala/Alenia Atr-72 ενω απο Βελιγράδι-Λονδινο η πτήση εχει κωδικο Flight JU 0380 με aircraft Airbus A319. Αυτο τ σημαίνει ακριβως; Πως δεν θα ταξιδέψω με την ίδια πτήση;; Συγγνωμη αν αυτά ακούγονται "κουφα" κ ελπίζω να μην σας μπέρδεψα. Ο,τι πληροφοριες μπορείτε να μ δώσετε θα με βοηθήσουν.
 
Γειά!
Τσεκ-ιν θα κάνεις μια φορά, στη Θεσσαλονίκη. Στο Βελιγράδι όταν φτάσεις απλά θα ψάξεις την επόμενη πύλη για να μπεις στην επόμενη πτήση (είναι διαφορετικές πτήσεις, ναι).
Η πρώτη είναι με τέτοιο αεροπλάνο και η δεύτερη με τέτοιο.
Α επίσης η jat πλέον ονομάζεται "air serbia".
Καλό ταξίδι!
 
Έτσι ακριβώς, όπως τα λέει ο philimonas. Φτάνοντας στο Βελιγράδι θα δεις τις οθόνες των αναχωρήσεων για να βρεις την πτήση σου και θα ακολουθήσεις τη σήμανση του αεροδρομίου προς την πύλη αναχώρησης.
Όταν κάνεις check-in στη Θεσσαλονίκη, να βεβαιωθείς ότι θα σου δώσουν δύο κάρτες επιβίβασης, μία για την πτήση Θεσσαλονίκη-Βελιγράδι και μία για την πτήση Βελιγράδι-Λονδίνο. Ενδεχομένως στη δεύτερη να αναγράφεται η πύλη αναχώρησης στο Βελιγράδι, αλλά μη βασίζεσαι μόνο σε αυτό, γιατί μπορεί στο μεταξύ να έχει αλλάξει. Οπότε συμβουλέψου τις οθόνες μόλις φτάσεις.
Επίσης να βεβαιωθείς στο check-in στη Θεσσαλονίκη ότι θα παραλάβεις τις αποσκευές σου κατευθείαν στο Λονδίνο.
 
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την απάντηση σας. Οποτε κανω ενα τσεκ ιν στην θεσσαλονικη, παίρνω 2 κάρτες επιβίβασης κ μολις φτάσω Βελιγράδι, δεν θα παω απο την έξοδο που παίρνουν τις αποσκευές αλλα θα παω στην αντίστοιχη πύλη που φευγει για λονδινο. Θα εχω κάποιες ώρες να τ ψάξω οποτε θα ειμαι καλα ελπίζω. Σας ευχαριστω κ παλι.
 
Top