Λάθος posts ...

Εδώ υπάρχουν ποστ που μετέφερε η ομάδα του [airliners.GR] από τις άλλες κατηγορίες του φόρουμ, λόγω μη συμμόρφωσης με τους Κανόνες του forum μας.
Άβαταρ μέλους
marioskef
Business-Class
Business-Class
x 2

Re: Macedonian Airlines: θυγατρική της ΟΑ (και πάλι;)

Δημοσίευσηαπό marioskef » 03 Οκτ 2009, 16:35

Ηταν οντως για την πρώτη μέρα?
0 x

Άβαταρ μέλους
lewton
First-Class
First-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDHI
x 65
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό lewton » 03 Οκτ 2009, 16:49

Αν βγει τη Δευτέρα ο Βγενό και αγοράσει τα Α340 που κάθονται και λιάζονται θα ξέρεις ότι η απάντηση είναι ναι. :roll:
0 x
no more FlyBaboo........ :(

mcdonald
Tourist
Tourist
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): skgg

Re: Θεσσαλονίκη-Εδιμβούργο

Δημοσίευσηαπό mcdonald » 03 Οκτ 2009, 17:05

fotis έγραψε:
mcdonald έγραψε:στη μετεπιβιβαση στο λονδινο θα εχω μονο μια ωρα κενη,φτανει για να παρω τις βαλιτσες μου και να κανω check in για την επομενη πτηση?
Αν ταξιδεύεις με εταιρείες που κάνουν check-in σε πτήσεις ανταπόκρισης, τότε προλαβαίνεις μια και δε χρειάζεται να παραλάβεις και να ξαναπαραδόσεις βαλίτσες (αρκεί να το έχεις δηλώσει από πριν στο check-in από Θεσσαλονίκη).

Αν ταξιδεύεις με Easyjet, η μοναδική περίπτωση να προλάβεις είναι να ΜΗΝ παραδόσεις βαλίτσα (παίρνοντας ΜΟΝΟ χειραποσκευή καμπίνας) και να κάνεις web check-in πριν την αναχώρησή σου από τη Θεσσαλονίκη για όλα τα σκέλη του ταξιδιού (Η Easyjet παρέχει τη δυνατότητα web check-in 60 μέρες πριν την πτήση).

πολυ σωστα αυτα.οποτε θα κλεισω με british.και θα τους πω εδω να μου κανουν check in και για την ανταποκριση,τα εισιτηρια για το ταξιδι λονδινο -εδιμβουργο θα τα παρω απο εδω?
0 x

AOA
Business-Class
Business-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): LUF
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 1

Δημοσίευσηαπό AOA » 03 Οκτ 2009, 17:10

Όλα είναι ανοικτά μην ξεχνάτε υπάρχει ανοικτή πρόταση δανειοδότησης της Mig προς το Ελ.Δημόσιο / εν αναμονή της νέας κυβέρνησης και θα δούμε πολλά..., πάντα υπάρχουν συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι / Η ΝΔ χωρίς τυμπανοκρουσίες καθάρισε τα χρέη της προς τους προμηθευτάς των Νοσοκομείων ΕΣΥ με τρίπλα μέσω τράπεζας των ΕΛΤΑ ( για όσους γνωρίζουν το τρόπο ) που ελέγχεται από το Δημόσιο, για να δούμε που και πως θα παίξει η ιδιωτική Mig στο πρόγραμμα των 100 ημερών κι όχι μόνο...αν.....επαληθευτεί " το θέλημα λαού και πάση θεού " που μας έριξε ο επόμενος εν δυνάμει εναλλακτικός πρίγκηπας των δυο Μοναρχικών Δυναστειών που κυβερνούν "την Ελληνική Δημοκρατία" που ανήκει στη Δύση - της ( κατά κυριολεξία !!)
0 x

Άβαταρ μέλους
makedonas
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): RUS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDDM
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό makedonas » 03 Οκτ 2009, 19:18

100 ημερολογιακες η 100 εργασιμες μερες; :twisted: Αν εννοει το πρωτο, κλασικος παπατζης. Αν εννοει το δευτερο με τοσα ΣΚ, γιορτες αργιες κλπ παμε καλοκαιρι και τοτε αντε γεια!

:banana:
0 x
.oO(Στέφος)Oo.
[AVNews]

jkhta
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AZI
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGHI

Re: Άγονες Γραμμές - 2009 edition

Δημοσίευσηαπό jkhta » 03 Οκτ 2009, 19:52

Den hreonete pia to spatosimo....itan lathos tou sistimatos....ta grafeia tis OA eihan enimerothei......
0 x

Άβαταρ μέλους
Predator
Economy-Class
Economy-Class

Δημοσίευσηαπό Predator » 03 Οκτ 2009, 20:55

mrk έγραψε:Ενημερωτικά, η δέσμευση του 65% ήταν για την 1η μέρα.... Αυτή πέρασε, και πλέον μπορεί να κάνει ότι θέλει...

δεν νομιζω οτι η Ε.Ε. εννοουσε μονο την πρωτη μερα! πιθανοτερο να ειναι για το πρωτο ετος (ημερολογιακο)
0 x
..and the Predators will prevail...

KGP
First-Class
First-Class
x 27

Δημοσίευσηαπό KGP » 03 Οκτ 2009, 22:07

εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι το 65% ειναι/ηταν το μινιμουμ και οχι το μαξιμουμ?
0 x
=================================================
«Εγώ ήξερα ότι τα Βαλκάνια είναι γεωγραφική περιοχή, αλλά στη RomTelecom έμαθα ότι είναι …δικαιολογία».

Χωρίς την αντίσταση του αέρα, το αεροπλάνο δεν θα έφθανε ποτέ τόσο ψηλά.

Άβαταρ μέλους
eagle1
Business-Class
Business-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGTT
x 2

Δημοσίευσηαπό eagle1 » 04 Οκτ 2009, 01:04

To 65% ήταν το μέγιστο ποσοστό δρομολογίων σε σχέση με το περσινό πρόγραμμα της πΟΑ και ίσχυε μόνο,για την πρώτη μέρα λειτουργίας της νέας εταιρίας.
Σύμφωνα με μελέτη που έγινε αρκούσε η διακοπή των δρομολογίων του 340 για να ικανοποιηθεί αυτό το νούμερο.
Γερμανιά,Ισπανία και όποια άλλα δρομολόγια κόπηκαν επιπλέον,έχουν να κάνουν με το αρχικό επιχειρησιακό πλάνο της εταιρίας.

Τα παραπάνω έγιναν γνωστά από συνέντευξη τύπου του σωματείου των πιλότων (ΕΧΠΑ) παλαιότερα...
0 x

Άβαταρ μέλους
eagle1
Business-Class
Business-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGTT
x 2

Δημοσίευσηαπό eagle1 » 04 Οκτ 2009, 01:06

To 65% ήταν το μέγιστο ποσοστό δρομολογίων σε σχέση με το περσινό πρόγραμμα της πΟΑ και ίσχυε μόνο,για την πρώτη μέρα λειτουργίας της νέας εταιρίας.
Σύμφωνα με μελέτη που έγινε αρκούσε η διακοπή των δρομολογίων του 340 για να ικανοποιηθεί αυτό το νούμερο.
Γερμανιά,Ισπανία και όποια άλλα δρομολόγια κόπηκαν επιπλέον,έχουν να κάνουν με το αρχικό επιχειρησιακό πλάνο της νΟΑ.

Τα παραπάνω έγιναν γνωστά από συνέντευξη τύπου του σωματείου των πιλότων της πΟΑ (ΕΧΠΑ) παλαιότερα...
0 x

chania27
Economy-Class
Economy-Class

Re: Δρομολόγια Olympic Air

Δημοσίευσηαπό chania27 » 04 Οκτ 2009, 14:20

TeaCHeRaKiS έγραψε: Γιατι θεωρω... Στο συγκεκριμενο θεμα ομως αποτυγχανει παταγωδως, με αποτελεσμα πολυ ευκολα να πηγαινει κανεις στον ανταγωνισμο... κ να γυριζει την πλατη στην OA ακομη μια φορα.

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!
Που είσουνα κρυμένος εσύ?
0 x

Άβαταρ μέλους
dab4coins
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): OAL
x 5

Δημοσίευσηαπό dab4coins » 04 Οκτ 2009, 20:19

Κολωνία-Βόννη θα μπορούσε να πετάξει νομίζω σχετικά εύκολα..Άπειροι Έλληνες και στην καρδιά της Ρουρ..
Μια ερώτηση σχετικά με την ποιοτική λόκο:
H easyjet ή η airberlin δε θεωρούνται ποιοτικότερες σε σχέση πχ με τη ryanair?
0 x

Άβαταρ μέλους
makedonas
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): RUS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDDM
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό makedonas » 04 Οκτ 2009, 22:03

Η ΕΖ σιγουρα, αλλα η ΑΒ δεν θεωρειται πλεον LoCo (οχι απο μενα τουλαχιστον, αν και πιστευω οτι πολλοι συμμεριζονται την αποψη μου), κυριως λογω τιμων παρα το γεγονος οτι το παρεχομενο σερβις ειναι επιπεδου LoCo. Εχει πιο χαμηλες τιμες απο την LH αλλα το σερβις της δεν τις δικαιολογει.
0 x
.oO(Στέφος)Oo.
[AVNews]

Άβαταρ μέλους
valentinovissi
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): RYR
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LCLK
x 22
Επικοινωνία:

Re: USA TOUR.

Δημοσίευσηαπό valentinovissi » 04 Οκτ 2009, 22:45

Ευχαριστω...
0 x

Άβαταρ μέλους
dab4coins
Economy-Class
Economy-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): OAL
x 5

Δημοσίευσηαπό dab4coins » 05 Οκτ 2009, 13:17

Η ΕΖ σιγουρα, αλλα η ΑΒ δεν θεωρειται πλεον LoCo (οχι απο μενα τουλαχιστον, αν και πιστευω οτι πολλοι συμμεριζονται την αποψη μου), κυριως λογω τιμων παρα το γεγονος οτι το παρεχομενο σερβις ειναι επιπεδου LoCo.

Εγώ έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι,ποιοτική λόκο είναι αυτή στην οποία πληρώνεις χαμηλό ναύλο με ενσωματωμένες ορισμένες παροχές,απαραίτητες για ένα αξιοπρεπές ταξίδι,ενώ για τυχόν έξτρα πληρώνεις και ανάλογα(easyjet,vueling,clickair,german wings,flybe,air arabia κλπ) ενώ μη ποιοτική είναι αυτή που σου δίνει το εισητήριο "στην ξεφτίλα" και πετάς στο φτερό ενώ για τα στοιχειώδη υπερχρεώνεσαι..Στη δεύτερη κατηγορία δεν ξέρω να εμπίπτει άλλη εταιρία εκτός της ryanair αλλά έχει τέτοιο εκτόπισμα η ίδια που αποτελεί από μόνη της σημείο αναφοράς..

Για την ΑΒ το έχω ακούσει κι εγώ αυτό και προσπαθώ να καταλάβω σε ποιό κοινό απευθύνεται..Πιθανολογώ στους Τ.Ο.(θυμάμαι παλιότερα η Χαλκιδική κάθε καλοκαίρι να είναι πλημμυρισμένη από Γερμανούς των οποίων τα παιδιά παίζαν στην πισίνα με σωσίβια,φουσκωτα αεροπλανάκια κλπ της ΑΒ..)
Οπότε κι εγώ συγκλίνω στην άποψη ότι θα είναι μια charter κατά βάση εταιρία..
0 x

Επιστροφή σε “Trash Area”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης