Φωτιά σε Airbus - πανικός στον αέρα για 180 επιβάτες

  • Thread starter AOA
  • Ημερομηνία δημιουργίας

AOA

Business-Class-Member
Εγγραφή
14/06/2008
Μηνύματα
316
Likes
1
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
LUF
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Με το λινκ που εδωσες ποιος καθεται να ψαχνει τωρα... Ασε δλδ που η ζουγκλα δεν τυγχανει ιδιαιτερης εκτιμισης εκ μερους μου...
 
Ειπαμε.. Καλη ειδηση δεν πουλαει. Αν δεν βαλεις την σαλτσα σου δεν θα κανει κανεις κλικ στο λινκ σου, αρα λιγοτερα πινγκς, αρα λιγοτερο χρημα απο τις διαφημισεις... Ο Μακης ξερει... ;) Αλλωστε ειναι γνωστο οτι στην Ελλαδα το 99,96% των "δημοσιογραφων" επρεπε να χαρακτριζονται δημαγωγοι και οχι δημοσιογραφοι.



Στην περιπτωση μας τελος καλο ολα καλα, προς βαθυτατη απογοητευση μερικων κιτρινων δημοσιογραφισκων...
 
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για σάλτσες κτλ. αλλά και το άρθρο του CNN που χρησιμοποιήται ως μέτρο σύγκρισης βασίζεται αποκλειστικά ¨officials from Spain's airport authority said¨ οπότε λόγω του ότι αφορά τουριστική πτήση αναφέρεται ως ένα minor συμβάν χωρίς αναφορές απο επιβάτες για φωτιές κτλ. Όπως και να το κάνουμε θέλει καλά PR και οι Ισπανοί μάλλον τα έχουν...
 
Κλασική δημοσιογραφίστικη αντιμετώπιση συμβάντων μετα από μεγάλο ατύχημα (AF447). Βλέπε το emergency της ΟΑ και το συγκεκριμένο που αναφέρετε τώρα. Η τρίχα τριχιά αλλά δόξα το Θεώ ούτε ρουθούνι δεν ανοιξε προς απογοήτευση των δημαγωγών... σωστόοος.
 
Socrates":3okg3qg1 said:
AOA":3okg3qg1 said:

Εγω ΑΡΝΟΥΜΑΙ να κλικάρω τέτοιο λινκ! Συμφωνώ με τον Στέφο! Ένα κλικ λιγότερο!

Και εγώ αρνούμαι να μπω σε αυτό το site.. 2 κλικ λιγότερα..
Για οτιδήποτε αεροπορικό συμβάν υπάρχει το πολύ καλό The Aviation Herald: http://www.avherald.com το οποίο είναι εγκυρότατο και είναι απο άνθρωπο που είναι στον αεροπορικό χώρο και όχι κάποιον άσχετο δημοσιογράφο.. Μπορεί να αργει λίγο στο να βγάλει την είδηση αλλά δεν πετάει ένα σκέτο "Πανικός στον αέρα!" κλπ κλπ.. Θα δείτε μόλις γράψει για το συγκεκριμένο περιστατικό τι εννοώ..
 
Άσχετα με το περιεχόμενο, την αποδοχή από μας και τον επαγγελματισμό του site της ζούγκλας, εγώ δεν μπορώ να κάνω κλικ για άλλο λόγο - και γι αυτό φταίει ο ΑΟΑ:
Ρε φίλε, τι epic post ήταν αυτό?
Κοτσάρεις ένα λινκ σκέτο, και μάλιστα λινκ από site που είναι portal, δηλαδή έχει 500 χιλιάδες πράγματα να διαβάσεις.... Δηλαδή να κάνω κλικ και να δω τι?
Είναι σαν να φτιάχνει κάποιος ένα post σαν το παρακάτω:

Εσύ θα έμπαινες??? :wall:
 
συμφωνω κι εγω με τους παραπανω.
πεταμε ενα "πανικος στον αερα" και τι...?
δεν ειναι πραγματα αυτα...ασε που νομιζω οτι οι 180 επιβατες ειναι 108 χωρις να εχει...βεβαια... καποια ιδιαιτερη σημασια αυτο!
that's all
 
Top