Εικόνες εγκατάλειψης και σκουπίδια στο αεροδρόμιο Χανίων

leetuxhs

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
15/05/2018
Μηνύματα
4
Likes
0
Πήρε στολίδι η ανίκανη Φραπορτ και αντί να το διατηρήσει, το καταστρέφει κιόλας!!! Πετούν τσιγάρα, σακούλες και δεν ποτίζουν τα φυτά, ούτε τα κλαδεύουν.

Οι χώροι πρασίνου παραμένουν χωρίς την απαιτούμενη περιποίηση και φροντίδα, γεγονός που είναι ορατό διά γυμνού οφθαλμού.

Ταυτόχρονα, σε αρκετά σημεία υπάρχουν σκουπίδια και αποτσίγαρα, τα οποία έχουν, προφανώς, πετάξει, όσοι κινούνται στον συγκεκριμένο χώρο.

Την υφιστάμενη κατάσταση καυτηριάζουν ΟΛΟΙ οι τουρίστες, οι οποίοι αναφέρουν ότι δε θα ξαναέρθουν σ' ένα τόσο βρώμικο νησί και ζητούν αυτή τη στιγμή να επανέλθει στο ελληνικό δημόσιο το αεροδρόμιο, καθώς πριν δεν είχε δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα τόσα χρόνια. Από τη στιγμή που πάτησαν το πόδι τους οι απόγονοι των κατακτητών μας όλα πάνε από το κακό στο χειρότερο. Επίσης, αναφέρουν ότι όλα τα αεροδρόμια του κόσμου είναι δημόσια και γι' αυτό είναι στολίδια και ότι πολλοί θα ήθελαν τα ικανά στελέχη του ελληνικού δημοσίου να διαχειρίζονται όλα τα αεροδρόμια της Ευρώπης που ως επί το πλείστον είναι σε μαύρα χ'άλια. Να φύγουν οι κατακτητές, να πάνε αλλού! Το πήραν στολίδι και έχουν στόχο να διώξουν όλες τις αεροπορικές, εκτός της Lufthansa, για να βγάλουν τα κέρδη τους και να το βρωμίσουν με τα τσιγάρα τους.

http://hania.news/2018/05/12/εικόνες-εγ ... ουπίδια-σ/
 
Ρε κι εγώ, ξέρεις πόσους Γερμανούς τουρίστες εχω συναναστραφεί που μου λενε το ιδιο; Εχει μεγαλη πλακα να βλέπεις Γερμανό να λεει "εξω οι Γερμανοί, ζήτω το δημόσιο". Κα φυσικά παρακολουθούν τα ΦΕΚ καθε μερα ψάχνοντας για την επαναπαραχωρηση των αεροδρομίων στο δημόσιο, για να προγραμματίσουν (η οχι) τις διακοπες τους στα Χανιά.

:banana: :banana: :banana:

:deadthread:

(Προς admins: μη ρίξετε κουβά ακομα, αφηστε να κανουμε λιγο πλακα με το τρολλακι)
 
Συμφωνώ κι εγώ. Αποκλειστικό από την εκπομπή του Φουρθιώτη-> Οι εταιρίες: Qatar Airways, Singapore Airlines, ANA All Nippon Airways, Emirates, Cathay Pacific, EVA Air, Etihad Airways, Hainan Airlines και Garuda Indonesia, μπαίνουν κάθε μέρα στη διαύγεια για να δουν αν θα ξαναγίνουν δημόσια και επιστρέψει το χαμόγελο στον υπουργό Βελουχιώτη-Σπίρτζη. Μετά θα ανοίξουν δρομολόγια και από τα 14 αεροδρόμια για όλους τις πρωτεύουσες του κόσμου.

Η Ryanair μου είπε μέσω live chat ότι για μία πατάτα που είδε να ρίχνει ένας επιβάτης της aegean στην ταβέρνα του μπάρμπα Μήτσου, φεύγει από τα περιφερειακά αεροδρόμια και θα πετάει στα δημόσια αεροδρόμια της Ευρώπης, πχ στο πάμφθηνο αεροδρόμιο της Φραπορτ στη Φρανκφούρτη... Άσε που επειδή δε δώσαμε 12άρι στην Ιρλανδία στη eurovision, θα φύγουν και από το Βενιζέλος!

leetuxhs":3v7ik60w said:
Επίσης, αναφέρουν ότι όλα τα αεροδρόμια του κόσμου είναι δημόσια και γι' αυτό είναι στολίδια και ότι πολλοί θα ήθελαν τα ικανά στελέχη του ελληνικού δημοσίου να διαχειρίζονται όλα τα αεροδρόμια της Ευρώπης που ως επί το πλείστον είναι σε μαύρα χ'άλια.

Στην ίδια πρόταση όμως λες ότι όλα τα ευρωπαϊκά αεροδρόμια είναι στολίδια και ότι είναι χάλια. Τι από τα 2 ισχύει? Λίγα θεματάκια έχεις?

Στο σάιτ που μας έδωσε ως πηγή έχει ένα άλλο άρθρο (σημερινό) από κάτω-> http://hania.news/2018/05/15/αεροδρόμιο ... έμβαση-απ/

Σήμερα, ωστόσο, η εικόνα που αντικρύζουν όσοι επισκέπτονται το αεροδρόμιο των Χανίων είναι πολύ διαφορετική. Καλύτερη. Πολύ καλύτερη. Αφ’ ενός γιατί δεν παρατηρούν ανάλογα… θέματα καθαριότητας και αφ’ ετέρου διότι η Fraport Greece προχώρησε στην περιποίηση και τη φροντίδα του περιβάλλοντος χώρου, αλλάζοντας θεαματικά την εικόνα, όπως μαρτυρούν οι φωτογραφίες που μας έστειλε αναγνώστης μας.
 
Οπως λεει και το αρθρο ας ελπισουμε οτι η εικονα η τωρινη θαναι μονιμη...και οχι επειδη το ανεδειξε η εφημεριδα να τρεξουν να καθαρισουν τον χωρο μεχρι να ξαναγινει χωματερη και να το ξαναβγαλουν στα τοπικα νεα...
 
Top