Livery Olympic Air

Re: Στόλος της Olympic Air

Θενκς 773ΕR, πολύ λογικό μου φαίνεται έτσι.

Συμπαθάτε με γι ατη γκρίνια, αλλά οι κύκλοι του σήματος είναι πολύ μικροί... Ευχαριστούμε για τη breaking-news-φωτογραφία!
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Πολύ όμορφο livery κατά την γνώμη μου, ίσως οι κύκλοι θα μπορούσαν να είναι λίγο μεγαλύτεροι!
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Καλούτσικο... μεγαλύτερους κύκλους μονο παιδιά k θα είναι τζίτζι
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Πολύ ωραίο πού το λογότυπο είναι ιδιο και στις δύο πλευρές και οχι οπως παλιά. Επίσης ωραίο που η σημαία της ΕΕ δεν συνδυάζεται με την Ελληνική. Τόσο γρήγορα το φτιάξανε το livery καί χωρίς διαγωνισμό;
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Δεν ξέρω αν δεν φαίνεται καλά ή δεν το διακρίνω εγώ αλλά το ''air'' που είναι??
Τελικά μόνο Olympic θα γράφει? Γιατί τόσο νταβαντούρι για το κόψιμο του ονόματος από airlines σε air τότε?
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Μανος_p άμα το δεις από πλευρά marketing είναι πιο σωστό να έχει μονο το Olympic γιατί προσομοιώνει πιο πολύ την παλιά εταιρία παρα να κολλήσεις και το air διπλα. Απότι κατάλαβα ο στόχος τις εταιρίας αυτή τι στιγμή είναι να φτιάξει ένα προϊόν όσο το δυνατό πλησιέστερο στο παλιό.

ΥΓ1: Εγώ πιστεύω ότι το τελικό livery θα το δούμε στα καινούργια ιδιόκτητα α32x που θα πάρει η OAir, ίσως αυτό να είναι κάτι προσωρινό (?)

ΥΓ2: πάντως το 3d μονο στα χαρτιά έμεινε...
 
Re: Στόλος της Olympic Air

συμφωνω απολυτα με τον cavo_paradiso οτι απο την μια θελουν να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα στην παλια Ολυμπιακη αλλα παραλληλα να δωσουν και εναν 'αερα' ανανεωσης...

Παντως ενα copy paste livery θα ηταν καπως ετσι:

http://www.cardatabase.net/modifiedairl ... d=00003086


η φωτο φυσικα ειναι fake :D :D
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Για τον σύντομο (μεταβατικό) χρόνο πού είχε η MIG στη διαθεσή της, αρκετά εντυπωσιακό livery. Επιτέλους κάτι σύγχρονο! :great:
Ελπίζω πλέον να επικρατήσει και η λογική του ενός livery για όλα τα αεροσκάφη της νέας εταιρίας, ωστε να σταματήσει αυτό το κομφούζιο που υπήρχε μέχρι πρότεινος στον στόλο της ΟΑ.
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Πολυ ώραιο φαίνετε το σκούρο μπλέ - σε αντίθεση με το παλιό 'άχαρο'- και η επιλογή να βάψουν και τους κινητήρες.
 
Top