Grecian Air Seaplanes

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας

GP707

Moderator
Staff member
Εγγραφή
04/05/2004
Μηνύματα
6.592
Likes
2.771
Περιοχή
LGAT, East Terminal
Website
www.flickr.com
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAT
Συγχαρητήρια για τα φιλόδοξα σχέδια των Διοικούντων την Εταιρεία. Εύχομαι καλό κουράγια και καλές και ασφαλής πτήσεις όταν και όποτε ξεκινήσουν.
Προς τους Διαχειριστές, έχω ξαναγράψει ότι θα ήταν προτιμότερο να ανοίξει μια άλλη σελίδα με τις υπό ίδρυση εταιρείες και να γίνει ένα ξεκαθάρισμα με τις ενεργές και τις κλειστές. Ευχαριστώ.
 
Προς τους Διαχειριστές, έχω ξαναγράψει ότι θα ήταν προτιμότερο να ανοίξει μια άλλη σελίδα με τις υπό ίδρυση εταιρείες και να γίνει ένα ξεκαθάρισμα με τις ενεργές και τις κλειστές. Ευχαριστώ.
Δημιουργήσαμε την νέα κατηγορία. Ελπίζω να τα έχω μεταφέρει όλα τα αντίστοιχα topics. Αν δεις κάποιο που δεν έχει μεταφερθεί στείλε μου πμ
 
Ανακοίνωση σήμερα της νέας εταιρίας υδροπλάνων με αρχή δρομολογίων τον Σεπτέμβριο. Μακάρι

https://www.metaforespress.gr/aeroporik ... %bc%ce%b2/
Ανακοινωση ιδρυσης Απριλιο, ελεγχος, αδειοδοτηση, οργανωση υποδομων, στελεχωση, εξοικειωση με τους προορισμους (οχι υποχρεωτικα με αυτη την σειρα) κλπ κλπ και εναρξη πτησεων μεχρι τον Σεπτεμβριο του ιδιου ετους; Σορι, αλλα μονο εγω θεωρω πως αυτα δεν γινονται παρα μονο σε Μπανανιες; Τεσπα. Οχι οτι θα γινει κατι, αλλα ας ευχηθουμε για το εθιμοτυπικο καλες προσγειωσεις.
 
Πολύ σωστά τα θέτεις Στέφο. Ερώτηση, Έχει καταθέσει κάποια εταιρεία Manuals στην ΥΠΑ και αναμένει Αδειοδότηση? Τύπος α/φους? Πολύς χαμός για το τίποτα. Όλο εξαγγελίες και πολύς θόρυβος. Φιλόδοξα σχέδια για ίδρυση υδατοδρομίων όχι μόνο σε κάθε νησί και κάθε λίμνη αλλά και σε κάθε κόλπο. Να ευχηθούμε καλές προσθαλασσώσεις αλλά αφού δούμε πρώτα καλές αποθαλασσώσεις. Καλό κουράγιο.
 
Ναι, προσθαλασσωσεις. Εχεις δικιο, απο κεκτημενη ταχυτητα.. Και δεν μπορω να κανω edit.. Αν μπορουσε καποιος mod, pls... Ντρεπομαι για το λαθος μου... :oops:
 
Εν τω μεταξυ, επειδη βαριομουν λιγο, εκανα μια μικρη αναζητηση για την Axionair. Τι βρηκα; Οτι το "ισχυρο γερμανικο fund" ειναι η Erste Cyprus Beteiligungsgesellschaft GmbH με εδρα το Μοναχο (Amtsgericht München HRB 260530) που ιδρυθηκε πριν 6 μηνες με κεφαλαιο 25.000€ (ολογραφως: εικοσιπεντε χιλιαδες €). Με βαση την δηλωση του κ. Γκοβα των Ελληνικων Υδατοδρομειων, οτι η εταιρεια θα επενδυσει 100εκ. €, κοιτωντας το αρχικο κεφαλαιο, θελω να ελπιζω οτι οι κκ Engels και Oppermann εχουν τις διασυνδεσεις και ειναι σε θεση να εξασφαλισουν τα αναφερομενα κεφαλαια. Αλλιως θα πεσει παλι παπαρα.. Οχι οτι δεν το εχουμε ξαναζησει, αλλα ελεω παρουσων συνθηκων εχουμε "ξεχασει"...
 
Top