Life Line Aviation

  • Thread starter pan90
  • Ημερομηνία δημιουργίας

pan90

Economy-Class-Member
Εγγραφή
06/03/2007
Μηνύματα
113
Likes
1
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTT
Η Life Line Aviation ιδρύθηκε με την πρόθεση να προσφέρει στο σύγχρονο επιχειρηματία και ταξιδιώτη εξατομικευμένες υπηρεσίες charter καθώς και ιατρικές υπηρεσίες στον προορισμό της αρεσκείας τους. Η αφοσίωση της Life Line Aviation στην εξυπηρέτηση και στην ικανοποίηση των πελατών της καθώς και στην ασφάλειά τους, αντανακλάται στο στόλο της, αποτελούμενο από δικινητήρια αεροσκάφη και πιλότους με κατάρτιση πιστοποιημένη από την EASA, μηχανικούς και έμπειρη διοικητική ομάδα

Η εταιρεια εχει στον στολο της :
1 Beechcraft baron 58
1 Piper Cheyenne ΙΙ
1 Cessna 500


Ξερεις Κανεις περισσοτερες πληροφοριες για αυτην την εταιρεια. Ιδιοκτητης ,ΔΠΕ,....
 
Το ονομα δεν μου ειναι αγνωστο... Το εχω εδω και μερικα χρονια στη βαση δεδομενων μου... (που αυτη τη στιγμη δεν ειναι προσβασιμη για μενα...) :wall:
 
Η ιστοσελιδα της ειναι αυτη:
http://www.lifeline-aviation.com/index_gr.php

Αυτοι ειναι που διευθυνουν,δε βρηκα ποιος εχει την ιδρυσε..
Director General: Mr Dimitris Kanelis
Accounting Manager: Mr Kostas Patelos
Sales Manager: Mr Akis Georgiadis

Επισης εδω http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 025:EL:pDF
βλεπουμε οτι την αδεια πτησεων την εχει απο το 25.01.2008!
 
To SX-API εδω και μερικες μερες βαμμενο λευκο, με τιτλους στην ουρα LifeLine Aviation ;) Προφανως αυτο ειναι το Beech Baron 58 που αναφερει ο pan90 στο αρχικο post.
 
Η εταιρια ανηκει σε εναν ομιλο που ασχολειτε με ιατρικες υπηρεσιες, και κανει παρα πολλες νοσοκομειακες πτησεις.

Εχουν ΑΟC εδω και 2 χρονια.
Το API ηταν παλιοτερα στην Aviator, και μαλλον οταν πηραν και το δικο τους cheyenne ανοιξαν νεα εταιρια.
 
Η Life Line υπάρχει (χωρίς δικό της AOC) τουλάχιστον από το 2000. Τότε εκμεταλλευόταν το SX-API (ενταγμένο στην Aviator) και το SX-BGO που ήταν στο AOC της Bellavia. Τα τελευταία χρόνια φαίνεται ότι απέκτησε δικό της AOC και εκτός από το SX-API έχει τώρα και τα SX-FDB και SX-FDC. Μάλιστα πριν την απόκτηση του SX-FDC είχε αποκτήσει ένα άλλο PA31T το οποίο κατέπεσε στον Ατλαντικό κατά την πτήση μεταφοράς του στην Ελλάδα.
Οι άνθρωποι που αναφέρονται πιο πάνω είναι πίσω από την εταιρεία εδώ και δέκα τουλάχιστον χρόνια.
 
Σημερα η Lifeline παρελαβε ενα Citation 550 (SX-FDA) σε αντικατασταση του FDB που ειχε το ατυχημα στο LGAV και πλεον ειναι write-off. Καλες πτησεις...
 
seven4seven":31in29fn said:
Τελευταία προσθήκη στο στόλο της Life Line ενα Citation 650 με νηολόγιο SX-FDK. Καλοταξιδο να ειναι :)
http://www.airpics.net/photo/SX-FDK-Ces ... on/35398/L

ΚΑΙ Καλά όλα αυτά
Αν ψάξουμε να βρούμε την ιστορία της εταιρίας ,προμηθευτές πελάτες, σε Ελλάδα-Εξωτερικό ,χαρούμενους υπαλλήλους ,ένα θα σας πουν .Ανάπτυξη σε στυλ γαλέρας
η ΥΠΑ δεν ξέρω τι περιμένει(αν και έχει ρίξει τις προειδοποιητικές
Απλός υπάρχει μια ιδιότυπη ασυλία
:deadthread:
 
Επειδή βαριέμαι να ψάξω, κανε μια καλή και πες τα μας! Πλιζ!
 
Top