Hellenic Seaplanes

Στέφος

First-Class-Member
Εγγραφή
15/04/2012
Μηνύματα
710
Likes
151
Περιοχή
Γερμανία
Website
hellenicaviationhistory.blogspot.de
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDMA
Νομιζω οτι ειναι καιρος να ανοιχτει νημα για την εταιρεια.

Η ιστοσελιδα της εχει μπει σε μερικη λειτουργια.

Αν και δεν με πεφτει λογος καθοτι δεν ειμαι mod εδω, θα παρακαλουσα τους/τις γνωστους/-ες αγνωστους/-ες, να μη μας τα τουλουμιασουν με ερωτησεις του στυλ "προσλαμβανουν προσωπικο;" Στην ιστοσελιδα τους εχουν βαλει διευθυνση email και τηλεφωνο!!

Φιλικα
Α.



ΥΓ: Ισως θα επρεπε να συγχωνευτει το θεμα με το νημα για την Κ2, και να αλλαξει και ο τιτλος του νεου νηματος που θα προκυψει..
 
Αλκιβιάδης":2k8lge1h said:
ΥΓ: Ισως θα επρεπε να συγχωνευτει το θεμα με το νημα για την Κ2, και να αλλαξει και ο τιτλος του νεου νηματος που θα προκυψει..
Με αφορμή το υ/γ, τελικά, μιλάμε για 1 εταιρεία, για 2 ή για 3; Ένας που εκπροσωπεί την Ελληνικά Υδατοδρόμια και γυρνάει σε όλη την Ελλάδα για δημιουργία υδατοδρομίων ποίας εταιρείας είναι;
 
Ωραίος Θάνο :great:

Κατατοπιστικότατο το ρεπορτάζ του κου Φωτεινού :cool: , προβλέπεται πανηγύρι μου φαίνεται...
 
H ιστοσελιδα της εταιρειας σε πιο πληρη λειτουργια.. Τα Twin Otter θυμιζουν επικινδυνα ASL.. Ελεος, ακομη και αν ειναι photoshop (level: :wall: )
 
Απ'ο,τι φαινεται, η εταιρεια παει για deal (αρχικα 4 με σκοπο εως 10) με την Dornier Seaplanes! Aπο την Viking τα περιμεναμε, απο αλλου μας ηρθαν! Το Seastar μπορεινα ειναι ενδιαφερον αεροπλανο, αλλα δεν εχει πουλησει ουτε ενα (αποτι ξερω δλδ).

Δεν πειραζει, υπαρχουν εξελιξεις, θετικες, και αυτο ειναι το ενδιαφερον! Για να δουμε?!
 
Mε 12άρι θα βγάλει δρομολόγια; Και πόσο θα πουλάει για να βγάλει break even τις κρύες μέρες του χειμώνα; Ή πάμε για καλοκαίρι ότι μαζέψουμε και το χειμώνα λόγω καιρού ας πούμε άντε γειά;
 
Μαντολες! Υδροπλανα, στην Ελλαδα, ειδικα το καλοκαιρι με τα μελτεμια, στο Αιγαιο....Καλα, που ζουνε? Ψευτης να βγω, αλλα το ατυχημα ειναι δεδομενο.
Απορρω, πως υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σε κατι τετοιο.
Το πολυ πολυ, Ιονιο, και αυτο με μετρο.
Ολα τα νησια σχεδον, εχουν αεροδρομια. Που θελει να παει το υδροπλανο?
Σπετσες, Υδρα, Πορο?
Ας ειμαστε λιγακι σοβαροι.
 
Mε θυμιζει τον Hasta η αντιδραση σου, τοτε με την AirSea Lines. Λοιπον, ΟΛΟΙ οι "ειδικοι", καλα θα κανετε να ηρεμησετε...
 
Με 35 χρονια στο cockpit, και 19 xιλιαδες ωρες, κατι ισως ξερω και εγω ο μπαγασας!
Μακαρι να παει καλα, αλλα εγω μεσα εκει, δεν μπαινω.
 
Top