Hellenic Imperial Airways

Εδώ όλες οι πληροφορίες, ερωτήσεις & φήμες για τις κλειστές αεροπορικές εταιρίες με έδρα την Ελλάδα και την Κύπρο
ragmar
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): VKG
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV

Re: Hellenic Imperial Airways

Δημοσίευσηαπό ragmar » 28 Μαρ 2011, 14:06

sorry που ανακατέυτηκα εγω στην ζωή μου εχω μάθει οτι ο δρόμος για την επιτυχία δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα και στο τέλος ξυρίσουν τον γαμπρό
Ο χρόνος θα δείξει λοιπόν και για την ΗΙΑ
Δεν εχω κάτσει να διαβάσω και τις 89 σελίδες γιατι δεν με ενδιαφέρει
Οσο για τον κυριο που εγραψε για το ΑΣΕΠ εαν θέλει να συκρίνουμε τις γνώσεις πάνω στην γραμματική,ορθογραφία και συντακτικό αλλα και γενικές γνώσεις στις αερομεταφορές,οικονομικά κλπ μέσα είμαι.
0 x

Άβαταρ μέλους
KARTER
Business-Class
Business-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): BCS
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGEL
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARTER » 28 Μαρ 2011, 15:59

Exouν ξεκινησει συνεντευξεις για πληρωματα καμπινασ?????
0 x

Άβαταρ μέλους
MerNion
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AEE
x 144
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MerNion » 28 Μαρ 2011, 16:28

ragmar έγραψε:sorry που ανακατέυτηκα εγω στην ζωή μου εχω μάθει οτι ο δρόμος για την επιτυχία δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα και στο τέλος ξυρίσουν τον γαμπρό
Ο χρόνος θα δείξει λοιπόν και για την ΗΙΑ

Ποιος χρόνος; Ο 100ος; Γιατί αν δεν ξέρεις, που πιστεύω οτι το ξέρεις απλά δεν θες να το θυμάσαι, η εταιρία λειτουργεί από το 2006! 5 χρονάκια δηλαδή... 5 ένδοξα χρόνια!
Να σου θυμίσω μόνο οτι τους έχουν πάρει 2 φορές (τουλάχιστον) το AOC, έχει διαφημίσει προορισμούς και δρομολόγια τα οποία δεν έγιναν ποτέ, έχει ξεκινήσει "προγραμματισμένες" πτήσεις οι οποίες μέσα σε 2-3 εβδομάδες σταμάτησαν κλπ ωραία. Το μόνο που ξέρει να κάνει είναι κανα charter αν γίνει κανας σεισμός, λιμός, πλημμύρα, πόλεμος, επίθεση εξωγήινων κλπ και φυσικά τις πτήσεις για το Hajj!!! Πάλι καλά που υπάρχει και αυτό και βγάζουν τα λεφτά για να πληρώνουν το εξευτελιστικό ποσό που χρεώνει ο AIA για το παρκάρισμα αυτών των μικρών αεροπλάνων (όταν είναι στην Αθήνα και δεν είναι παρκαρισμένα/ξεχασμένα κάπου στο Πακιστάν, το Σουδάν, την Ταυλάνδη ή και εγώ δεν θυμάμαι που αλλου).

ragmar έγραψε:Δεν εχω κάτσει να διαβάσω και τις 89 σελίδες γιατι δεν με ενδιαφέρει

Να κάτσεις γιατί μάλλον έχεις ξεχάσει/χάσει αρκετά γεγονότα από την ένδοξη πορεία της εταιρίας.
0 x

Άβαταρ μέλους
Moderators Team
Συντονιστής
Συντονιστής
x 20

Δημοσίευσηαπό Moderators Team » 28 Μαρ 2011, 20:35

ragmar έγραψε:Δεν εχω κάτσει να διαβάσω και τις 89 σελίδες γιατι δεν με ενδιαφέρει
Όταν συμμετέχουμε σε ένα topic με ένα συγκεκριμένο θέμα, ή γνωρίζουμε ήδη το θέμα ή (σε διαφορετική περίπτωση) διαβάζουμε ότι έχει γραφτεί. Αυτό βοηθάει την όλη συζήτηση.

ragmar έγραψε:Οσο για τον κυριο που εγραψε για το ΑΣΕΠ εαν θέλει να συκρίνουμε τις γνώσεις πάνω στην γραμματική,ορθογραφία και συντακτικό αλλα και γενικές γνώσεις στις αερομεταφορές,οικονομικά κλπ μέσα είμαι.

Ο κύριος που έγραψε για ορθογραφία και σύνταξη, το έγραψε γα να προσέχεις τι γράφεις και πως το γράφεις. Δυστυχώς όμως και στο επόμενο post σου, συνέχισες την ανορθογραφία, τη λάθος σύνταξη και την απουσία τελείας σε οποιαδήποτε πρόταση. Δε μας ενδιαφέρει καμία σύγκριση γραμματικών γνώσεων. Όταν όμως γράφεις κάτι, καλό θα είναι να (ξανα)ρίχνεις μια ματιά πριν πατήσεις το "Υποβολή" για παρόμοια λάθη.

Ρίξε μια ματιά και στο viewtopic.php?f=9&t=5111
0 x
Αυτό το μήνυμα στάλθηκε από την συντονιστική ομάδα του airliners.GR.
http://www.airliners.gr

kon@
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό kon@ » 28 Μαρ 2011, 21:28

βρε παιδια ο ανθρωπος μπορει να εχει καποιο προβλημα οπως δυσλεξια...ας μην βγαζουμε κακια.
(sorry για το off topic)
0 x

ragmar
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): VKG

Δημοσίευσηαπό ragmar » 28 Μαρ 2011, 23:19

Νo comment ( δυσλεξια δεν έχω φίλε μου αλλα κακία υπάρχει εδω μέσα ).
0 x

Άβαταρ μέλους
Akis
Site Admin
Site Admin
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): ANA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDLW
x 213
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Akis » 28 Μαρ 2011, 23:37

Ας τελειώνει τώρα αυτό το θέμα. Έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις από τους συντονιστές και σωστά έγιναν. :3:
Υπάρχουν κάποιοι κανόνες εδώ και ισχύουν. Όποιος δεν μπορεί να συμβιβαστεί μαζί τους (ή και μαζί μας) δεν τον αναγκάζουμε να μας διαβάζει πόσο μάλιστα και να συμμετέχει ενεργά στα θέματα του φόρουμ. Από την στιγμή όμως που κάποιος αποφασίζει να συμμετέχει ενεργά, τότε πρέπει να να δεχτεί τους κανόνες και τις συμβουλές μας. Απλά πράγματα.

Όποιος έχει πρόβλημα με αυτά που γράφτηκαν, μπορεί να γράψει κάτι σε αυτό το νήμα. Επιστροφή εδώ στα της Hellenic Imperial!
0 x
«Η ελληνική ορθογραφία είναι freeware, δηλ. μπορείς να την χρησιμοποιείς δωρεάν. Εντούτοις, δεν είναι open source, δηλ. δεν μπορείς να την τροποποιείς ή να την δημοσιεύεις τροποποιημένη!»

» My FlightMemory Statistics
» www.airliners.gr

Άβαταρ μέλους
flesland
Concorde-Class
Concorde-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDDK
x 322

Δημοσίευσηαπό flesland » 01 Απρ 2011, 15:35

Ελάτε τώρα...σήμερα είναι η μέρα...περιμένω τις ειδήσεις για Α340, Α380 Β777 και Β787 και όλες τις ανακοινώσεις που θα το αποδεικνύουν. Δεκτές και ρετουσαρισμένες φωτό με το ex DIE στο JFK.

:hello?:
0 x

Άβαταρ μέλους
MerNion
Concorde-Class
Concorde-Class
x 144
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MerNion » 02 Απρ 2011, 20:20

Περίμενα να αλλάξει η μέρα για να μην νομίζετε οτι γράφω πρωταπριλιάτικα...

Φήμες θέλουν την HIA να παίρνει Α321 και Α340 και να ξεκινάει μέσα στον Ιούνιο/Ιούλιο πτήσεις... Τα χουμε ξανακούσει βέβαια, οπότε μένει να το δούμε...
0 x

Άβαταρ μέλους
aakunz
Concorde-Class
Concorde-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): GRL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGKC
x 722

Δημοσίευσηαπό aakunz » 02 Απρ 2011, 21:18

Πάντως το σύστημα κρατήσεών τους έχει ήδη διασυνδεθεί με το Galileo by Travelport. Προς το παρόν, το Galileo δείχνει ορισμένες μυστηριώδεις πτήσεις προς Johannesburg με 747-200. Όταν προσπαθείς να "πουλήσεις" μία θέση, το σύστημα εμφανίζει την πτήση ως unavailable... μυστήρια πράγματα (έως τραγελαφικά).
0 x

M!ke
Economy-Class
Economy-Class

Δημοσίευσηαπό M!ke » 02 Απρ 2011, 22:12

MerNion έγραψε:Φήμες θέλουν την HIA να παίρνει Α321 και Α340 και να ξεκινάει μέσα στον Ιούνιο/Ιούλιο πτήσεις... Τα χουμε ξανακούσει βέβαια, οπότε μένει να το δούμε...

MerNion για τί φήμες μας λες; Μερικά post παραπάνω ο Greg.CHQ postαρε το link για την ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της εταιρίας. Η οποία, παρεπιπτόντως, βγήκε τώρα και στα ελληνικά ...με κάποιες μικροδιαφορές και συγκεκριμένα στη μετάφραση του "in the process of adding in its fleet more Aircraft of Airbus A340-300". Δείτε και μόνοι σας:

http://hellenicairways.com/i-hellenic-imperial-airways-prosthetei-perissotera-aeroskaphi-sto-stolo-tis
0 x

Άβαταρ μέλους
giorgosk
First-Class
First-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGLR
x 79

Δημοσίευσηαπό giorgosk » 02 Απρ 2011, 22:44

Τα Α321-200 έχουν επιλεγεί για την κάλυψη των πτήσεων μικρής/μεσαίας διάρκειας ενώ τα A340-300 τις πτήσεις μεγάλων αποστάσεων ξεκινώντας με την Νέα Υόρκη από Ιούνιο 2011 και εν συνεχεία τον Καναδά, την Μπανγκόκ, την Μελβούρνη κτλ.

Αυτό το κτλ. στο τέλος τι να σημαίνει άραγε;
0 x

Άβαταρ μέλους
lewton
First-Class
First-Class
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): DLH
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): EDHI
x 93
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό lewton » 02 Απρ 2011, 23:44

Ότι κάποιος αμόρφωτος το έγραψε.
0 x
no more FlyBaboo........ :(

Άβαταρ μέλους
MerNion
Concorde-Class
Concorde-Class
x 144
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό MerNion » 03 Απρ 2011, 12:24

M!ke έγραψε:
MerNion έγραψε:Φήμες θέλουν την HIA να παίρνει Α321 και Α340 και να ξεκινάει μέσα στον Ιούνιο/Ιούλιο πτήσεις... Τα χουμε ξανακούσει βέβαια, οπότε μένει να το δούμε...

MerNion για τί φήμες μας λες; Μερικά post παραπάνω ο Greg.CHQ postαρε το link για την ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της εταιρίας..

Ανακοινώσεις ξέρει να βγάζει η HIA ουκ ολίγες... Πόσα από αυτά που ανακοινώνει όμως γίνονται στο τέλος πραγματικότητα είναι το θέμα.. Απλά το έγραψα έτσι γιατι το διασταύρωσα και από αλλου, και μπορεί αυτή την φορά όντως αυτά που ανακοινώνουν να ισχύουν (οτι θα πάρουν Α321, για το αν θα κάνουν όλους αυτούς τους προορισμούς δεν το ξέρω)
0 x

Άβαταρ μέλους
Hastaroth
Concorde-Class
Concorde-Class

Δημοσίευσηαπό Hastaroth » 03 Απρ 2011, 23:06

Γιά τα 343 πάντως η εταιρεία μπορεί να έχη βάλει στο μάτι τα τέσσερα τής πρώην ΟΑ που τα περιφέρουν κατά καιρούς στους τροχόδρομους τού LGAV (την περασμένη Κυριακή διέκρινα ένα από αυτά να είναι κοντά στά κτίρια τού cargo terminal).Από το να κάθωνται ανεκμετάλλευτα,καλύτερα να τα δώση το υπουργείον τού Παπακωνσταντίνου στόν Talalάκο μπάς και αξιωθούν οι χατζήδες να πηγαίνουν στην Μέκκα με κανένα αεροπλάνο που θα έχη και IFE......

Τα 321 δέν ξέρω πού θα τα βρούν.Από καμμιά Mandala ίσως....
0 x
Αρθρουν πρωτουν,ου κυβερνητς ιεχει δικαιουμα ζωης και θανατ στου πλερωμα και στς επιβατς

Επιστροφή σε “Κλειστές ελληνικές και κυπριακές εταιρείες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες