Athens airways

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

japetus

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
07/08/2007
Μηνύματα
16
Likes
0
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAL
Καλημέρα παιδιά,
μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για την υπο ιδρυση νεα ιδιωτική αεροπορική εταιρεία (που μάλλον θα λεγεται athens airways);
Κάτι έχω ακούσει για έναρξη, μόλις ξεμπερδέψει κα το θέμα της ολυμπιακής, με τρια αφη avro.
 
το ονομα θυμίζει brussels airlines...το εγχείρημα πάλι με 50θεσια,άρα CRJ-200 ή ERJ-145, το βλεπω πολύ χλωμο και οικονομικά βιωσιμο με 100δολάρια το βαρελι (κι αν μεινει εκει και δεν παρει την ανιούσα)..
 
Πρωτο Θεμα


ενώ τρία από τα δύο αεροσκάφη της έχουν ελληνικό νηολόγιο. :bash: :bash: :bash:

lmfao
 
Προφανώς ένα ΑΦ θα έχει ...διπλό νηολόγιο, έτσι ώστε να το βλέπουμε διπλό χωρίς την -κατά τα άλλα απαραίτητη- κατανάλωση σεβαστής ποσότητας αλκοόλ.
 
Η εταιρεια ξεκιναει με 3 CRJ φενετε καλη προσπαθεια, με την βοηθεια του ΔΠΕ, πρωην ΟΑ και πρωην επιθεωτητη της ΥΠΑ θα την δουμε συντομα να πεταει.
Αληθεια πως και ολοι οι επιθεωρητες της ΥΠΑ παραιτουνται?Αλεκοοοοοοοοοοοο??????????
 
Εαν τα 3 CRJ-200 μπουν σε δρομολόγια εσωτερικού το βλεπω χλωμό να πιάνει με την Αιγαιου και την ΟΑ πάνω από το κεφάλι τους με μεγαλα αεροπλανα και αυξημενες συχνότητες..και δεν ξέρω πως θα τα βγάλουν περα με 50θεσια τζετ στα 110δολαρια το βαρέλι..ξερει κανεις πτητικο προγραμμα?
 
Άκουσα ότι η διαδικασία αδειοδότησης προχωράει καλά και από το Σεπτέμβριο θα έχουμε νεώτερα. Το λογότυπο της εταιρείας εδώ.
 
Μέχρι το σεπτέμβριο το πετρέλαιο θαχει πετάξει στα 160-170 αν συνεχίσει ετσι και δεν ξερω με τι προοπτικές μπορεί να ξεκινήσει μια νεα εταιρια..ασχημοι καιροι για εταιρίες...
 
με όλο το σεβασμό προς τη νέα εταιρία το σήμα δε μου αρέσει καθόλου :twisted:
ακόμα καλές πτήσεις και καλή επιτυχία :D
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top