Aeolian Airlines

Κατι εχει ακουστει στο φορουμ για μια καινουρια αεροπορικη εταιρεια.Το site ειναι υπο κατασκευη οποτε αναμενουμε.
 
Ναι, ακουσα οτι θα ηταν αυτη ο launch customer για το 747-8Ι, αλλα την προλαβε η Lufthansa.

Ποιος ξερει τι αρπαχτη θα δουμε παλι... (αν δουμε)
 
:twisted: 747-8I... καλό!

Πάντως το mcdonnel douglas στη φωτογραφία μυρίζει charter. Τώρα βέβαια θα μου πείτε φωτογραφία είναι αυτή (με φθηνό φωτομοντάζ μάλιστα!).
 
Re: Επάγγελμα Αεροσυνοδός
από aliki777 την 18 Μαρ 2011 - 17:49

Ενα μικρό update αφού μόλις γύρισα απο ένα ραντεβού μαζί τους!
Δεν λέγεται Greece Airways η εταιρία, απλά αυτό γράφει στο κουδούνι των γραφείων τους... απομεινάρι παρελθόντος...
Λέγεται Aeolian! Φυσικά πρόκειται για charter, είναι στη διαδικασία έγκρισης από Υ.Π.Α, θα πετάει με MD κλασικά, όπως κάθε charter που σέβεται τον εαυτό της!

Καλή επιτυχία σε όποιον ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο!

:arrow: viewtopic.php?p=129496#p129496
 
Charter είναι η εταιρία και μου είπαν ότι προς το παρόν θα κάνουν πτήσεις για Ρωσία. :mrgreen:
 
καλη επιτυχία με σωστό πλάνο και οργάνωση και πολύ δουλεία θα πάει καλά
:D
 
Μου βρωμαει η δουλεια οτι πισω απο την Aeolian κρυβονται οι Νικολα-Καραμπατης της Skywings....
 
Απο που το συμπεραινεις αυτο Airlaw?
 
Καλησπερα σε ολους. Μερικους μηνες/χρονια πριν, αν καποιος περνουσε απο τα νεα γραφεια της Skywings (στη Βουλα δλδ) θα εβλεπε πανω απο το κουδουνι της Skywings, το κουδουνι της εταιριας Aeolian (εκμεταλευσης Νικολα-Καραμπατη). Τυχαιο;.Δεν νομιζω....οπως και επισης το γεγονος οτι καποιος συμφουρομιτης εγραψε οτι θα εκτελει πτησεις σε Ρωσια...
 
Top