Green Jet Airlines

airbus-320sx

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
17/10/2011
Μηνύματα
33
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Έχω ακούσει ορισμένες φήμες για την ίδρυση καινούργιας αεροπορικής εταιρείας στην Ελλάδα(Green Jet Airlines).Και ότι πίσω από αυτήν κρύβεται ο Christian ,ο παλιός ιδιοκτήτης της Viking Hellas.Γνωρίζει οτιδήποτε κάποιος?
ευχαριστώ
 
Καλησπερα,

Δεν ειναι φημες. Ειναι πραγματικοτητα...δεν εχει υποβαλει ακομη τα χαρτια του στην ΥΠΑ...και φυσικα μιλαμε για τον Tadjeran....Λιγακι δυσκολο ομως να φαινεται αυτος στην Εταιρια μιας και ειναι black listed απο την ΙΑΤΑ απο τον περασμενο Οκτωμβριο!
Ψαχνει προσωπικο να στησει την εταιρια....αμισθι φυσικα τον πρωτο καιρο οπως λεει και ο ιδιος (χωρις ιχνος ντροπης!)

Και ενα δωρακι...Εχει και γραφεια...Μαντεψτε που....Μαρκοπουλο φυσικα!. Απεναντι απο τα γραφεια της Viking Hellas (οσο αυτα υπηρχαν μεχρι που τους πεταξε εξω ο ιδιοκτητης)!
 
Airlaw και airbus-320sx

καλησπέρα !
Airlaw , γνωρίζεις αρκετά.. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω καταφέρει να μάθω από κανέναν άλλο τόσα .
Μια και απ' ό, τι κατάλαβα βρίσκεσαι κι εσύ αρκετά κοντά στη νέα εταιρία, μπορείς να μας ενημερώσεις , αν μάθεις κάτι νεότερο ;
Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 
Επιδή μένω Μαρκόπουλο ξέρω που είναι τα γραφεία.Μάλιστα έτυχε να περνάω απο κάτω όταν άδιαζαν τα γραφεία και κάτι άκουσα απο τα παιδία της μεταφορικής.Βέβαια εκείνη την ώρα δεν το έπιασα αλλά τώρα κατάλαβα τι εννοούσαν.

Είπε ο ένας στον άλλον:Ποιος ο λόγος να τα πάρουμε και να τα ξαναφέρουμε σε 2 μήνες? :banana:

Για τον επιχειρηματία ουδέν σχόλιο....
 
καλησπέρα,
και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Άραγε θα καλέσει πίσω το ίδιο προσωπικό?ή μόνο τους manager?η κανέναν??
έχω περιέργεια για αυτό...διότι είχε ενημερώσει προσωπικά ο Christian(στο τελευταίο meeting) ότι στην επόμενη εταιρεία που θα ανοίξει όλοι θα είναι ευπρόσδεκτοι να ξανά εργαστούν για αυτόν(τώρα αν θα επιστρέψουν ή όχι είναι άλλο θέμα)!
 
Σωστοι και οι δυο σας φιλοι μου...


Το θεμα τωρα ομως ειναι...Σε πιλοτους χρωσταει 8-10 χιλιαρικακια (Ευροπουλακια, Καπεταναιους και Συγκυβερνητες) και στις καμπινες καμποσα...Ο Tadjeran ειχε πει οτι θα τους παρει ολους πισω (αλλα τωρα λεει οτι δεν θα δωσει τα λεφτα που χρωσταει σε οσους ερθουν)...Ποιοι απο ολους αυτους και με τι προσδοκιες/βλεψεις θα ξαναγυρισουν να δουλεψουν για τον τυπο που τους εφαγε ενα καρο λεφτα...Εγω λεω οτι οι περισσοτεροι θα γυρισουν μονο και μονο για να τον εγκαταλειψουν στον πικ της σαιζον μονο και μονο για εκδικηση...εκτος και αν πεινανε ακομη, πραγμα διολου απιθανο μιας και η κατασταση στο χωρο ειναι τραγικη εως και γελοια (βλεπε Aelioan, Hermes κτλ)...
 
θα δείξει τι θα γίνει...άρα λογικά μέχρι τέλη μαρτίου θα ψάξει κόσμο καμπίνα,πιλότους κτλ...δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ άσχημα αυτή την στιγμή στον αεροπορικό χώρο άρα δεν βρίσκω απίθανο αν επιστρέψουν πολλά άτομα...
 
Καλημερα,

Δεν νομιζω να αρχισει να ψαχνει απο τωρα. Δεν εχει καταθεση καν τα χαρτια για AOC στην ΥΠΑ. Και ειναι απιθανο να πεταξει το καλοκαιρι...Μινιμουμ θες 6 μηνες για να παρεις AOC, 3 μηνες στην καλυτερη αν ξερεις που να μιλησεις...
Οποτε, προσωπικα, βλεπω να πηγαινει,αν πηγαινει, για Οκτωμβριο και....Και το μενου θα ειναι Ιρακ!
 
Άντε, προβλέπω ακόμη 10-20 σελίδες για την νέα εταιρία, σχετικά με το πόσο λειτουργική θα είναι, και στο τέλος φυσικά ούτε που πρόκειτια να πετάξει ...
:D
 
αυτό λέτε να είναι το νέο site της ενλόγου εταιριας?

http://greenjet.gr/Home/tabid/106/langu ... fault.aspx

λενε για μάιο...απο τωρα αρχισαν να πεφτουν έξω με το πρόγραμμα??για να δούμε...θα γελάσει πάλι το χειλάκη μας???
 
Top