Kαθυστέρηση πρωινών πτήσεων από Θεσσαλονίκη για Αθήνα.

  • Thread starter Skyla
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Skyla

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
15/12/2014
Μηνύματα
3
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
000
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
skgg
Πρόκειται στις 8 Ιανουαρίου να ταξιδέψω (μάλλον με Aegean) από Θεσσαλονίκη για Αθήνα με την πρώτη πρωινή πτήση (06:30).
Έχω ραντεβού στην Αμερικάνικη Πρεσβεία στις 09:30, όπου πρέπει να είμαι στην ώρα μου, αλλά και αν πάει κάτι λάθος δεν ξέρω αν θα μπορώ να ξανά κλείσω ραντεβού σύντομα (περίμενα 1 χρόνο).
Η ανησυχία μου είναι αν τις πρώτες πρωινές ώρες, επειδή στο αεροδρόμιο Μακεδονία συνήθως έχει ομίχλη, αν υπάρχουν καθυστερήσεις.
 
Γενικά, η ομίχλη δεν αφορά τόσο τις απογειώσεις, δηλ. οι πρώτες πτήσεις, που τα αεροπλάνα είναι σταθμευμένα στη Θεσσαλονίκη, φεύγουν κανονικά.
 
Πώς όμως ξέρω ποιά αεροπλάνα θα είναι ήδη εκεί?
Δηλαδή ποιά αεροπλάνα της Aegean είναι αυτά που το πρωινό της 8ης Ιανουαρίου δεν θα έχουν πρόβλημα?
 
Τώρα το χειμώνα η πρώτη πτήση για Αθήνα στις 06.30 σίγουρα είναι με αεροπλάνο που είναι στη Θεσσαλονίκη από το βράδυ, αφού τέτοια ώρα δεν έχει αφίξεις. Το ίδιο ισχύει ακόμα και για τη δεύτερη πτήση για Αθήνα (07.40) και για Μόναχο (08.15).
 
Georgi_1964":2owz9knt said:
Μην ξεχνας οτι υπαρχει και το τρενο (06.15 θα εισαι Θεσσαλονικη) η το λεωφορειο.

A ρε Γιωρίκα αθάνατε. ΑΠΟ Θεσσαλονίκη θα πάει Αθήνα.....
 
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας! :)
Καλό σας βράδυ και Καλές Γιορτές να έχετε!
 
Εμένα πάντως περισσότερο από όλα,μου άρεσε το "μάλλον με Aegean" στον άκρως σουρεαλιστικό αυτό διάλογο.
 
Tι θα γίνει με τις καθυστερήσεις του αεροδρομίου, μήπως είναι ώρα να μετακομίση;
 
Εγω θεωρώ πιο πρακτικό να μετακομίσει η ομίχλη.
 
Top