Καινούριος ψάχνεται για δίπλωμα αεροπλάνου

  • Thread starter Jackv
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Και εγω θα συμφωνησω με τον προλαλισαντα.. Πρωτα PPL και μετα 100 ωρες σε αερολεσχη. Χαλαρος και χωρις αγχος. Οταν χορτασεις ταξιδια παιρνοντας μαζι οποιον θελεις θα διαλεξεις σχολη για τα απαραιτητα: IR-ME-CPL
 
Ευχαριστω για τις υποδειξεις σας guys !
Ζητησα πληροφοριες απο πρωην μαθητη της alfa aviation αλλα καλυτερα να μη κοινοποιησω το mail του ανθρωπου...ντρεπομαι......!!!!
Καταλαβατε για ποιο λογο ..........
Τελος παντων, θα ρωτησω για aeolus kai horizon
Οποιος εχει καποιο info ας το μοιραστει μαζι μου.
Ευχαριστω και παλι. :great:
 
Την ιδια απορεια ειχα και εγω πριν ξεκινησω,τελικα γυρισα, εψαξα και ειδα τι γινεται.
Ακουσα 1.000.000 γνωμες , μου προτεινανε 1.000.000 επιλογες. χαλασα 20.000 ευρω ψαχνωντας για το καλυτερο, ξερεις που κατεληξα?
Προετιμασα τον εαυτο μου πολυ καλα μαθηματικα, φυσικη και πανω απο ολα αγγλικα!!!!! και το ξανα λεω ΑΓΓΛΙΚΑΑΑΑ πηγα σε μια καλη σχολη που θεωρω εγω καλη και ελιωσα στο διαβασμα. Απο εκει και περα φιλε μου integrated,modular , semi-modular semi integrated ειναι ολα βλακειες.. οτι εχεις να δειξεις ειναι οταν θα εισαι μπροστα στην συνεντευξει οταν με το καλο θα εχεις τελειωσει ολη την εκπαιδευση σου και θα περνας συνεντευξη με την εταιρια.Εκει θα εισαι μονος σου και πιστεψε με καμια σχολη δεν προκειαι να ασχοληθει περισσοτερο γιαυτο.εισαι χρημα μονο για αυτους. εισαι 56.000 ' 60.000, 70.000 αναλογα ποσα εχεις να δωσει..Φιλικη συμβουλη
ακου μονο την καρδια σου και σωσε οσα πιο πολλα λεφτα μπορεις. θα σου χρειαστουνε μετα οταν θα θες type rating για να μπεις σε εταιρια !!!! Καλη αρχη σου ευχομαι το συντομοτερο!! ;) ;)
 
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Θελω αν μπορειτε ναμου πειτε γνωμες πρωτον για την ποιοτητα της σχολης FAS στη Ροδο και δευτερον αν μπορειτε να με κατατοπισετε στο θεμα των χρηματων για το διπλωμα. Εννοω απο τη στιγμη που θα μπω στη σχολη μεχρι κ το σημειο να μπορω να στελνω βιογραφικα σε εταιρειες για συνεντευξη. Γιατι οκ με τα χρηματα των σχολων απλα μετα εχω διαβασει για εκπαιδευση σε τυπο αεροπλανου (πχ airbus) και για ωρες πτησης με αεροπλανο εκτος απο εξομειωτη χρειαζεσαι επιπλεον 15.000-20.000.

Αυτα απο εμενα ελπιζω να μην ειναι πολλα!
 
Υπολόγισε γύρω στις 50.000 χωρις το type rating. Αλλες εταιρειες δεν ζηταν type rating για να κανεις αιτηση και αλλες ζηταν. Το κοστος του εξαρταται απο το αεροσκαφος πχ για airbus a320 ειναι περιπου 20.000 ενω για a380 50.000
 
Καλησπέρα σας,

Μένω Αθήνα και ενδιαφέρομαι για δίπλωμα ΥΠΑΜ. Μετά από ψάξιμο βρήκα τις δύο παρακάτω σχολές.
Έχει κανείς άποψη ή εμπειρία να μου πει, ποια είναι καλύτερη?

http://prel.gr/index.php/el/
http://www.aviodream.com


Ευχαριστώ
Φίλιππος
 
Top