Nαύλωση αεροσκαφών - Εκλογές 2009

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Καλημέρα . Για την Νέα Δημοκρατία γνωρίζουμε κάτι σχετικά με την ναύλωση αεροσκαφών ; Στις εκλογες του 2007 είχε συνεργαστεί με την Alitalia για την μετακίνηση ψηφοφόρων απο Ιταλία προς Ελλάδα . Ας ελπίσουμε να συνεργαστεί με την Olympic air αυτή την φορά
 
Παρακολουθεί κανείς το θέμα ή γνωρίζει κάτι παραπάνω???

Είμαι πολύ περιέργος τι θα κάνουν τα κόμματα αφού δεν υπάρχει πλέον ο κουβάς ΟΑ (ή για μια τελευταία φορά θα την :5: ?)...

Και επίσης είμαι πολύ περίεργος τι φέσια θα αφήσουν στην αεροπορική αγορά τα κόμματα και τι ανταλλάγματα θα δώσουν...
 
Τίποτα, θα ψηφίσουν οι ετεροδημότες στον τόπο κατοικίας τους ή δε θα ψηφίσουν καθόλου.
 
d|m|tr|s":y2dtnp00 said:
Τίποτα, θα ψηφίσουν οι ετεροδημότες στον τόπο κατοικίας τους ή δε θα ψηφίσουν καθόλου.

Είσαι σίγουρος φίλε δμτρς?????

Ημ. Δημοσίευσης : 11/09/2009 18:06
ΡΟΒΕΡΤΟΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ , Ανακοίνωση, Γενικός Διευθυντής, Εθνικές Εκλογές 2009

Το Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα, προκηρύσσει Μειοδοτικό Διαγωνισμό ναύλωσης αεροσκαφών, για το χρονικό διάστημα από 1 έως 6 Οκτωβρίου 2009, προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες μεταφοράς των ψηφοφόρων στις Εθνικές εκλογές της 4ης Οκτωβρίου 2009, από χώρες της Ε.Ε. προς και από την Ελλάδα καθώς και στο εσωτερικό της χώρας...
 
OA701":3cku800e said:
d|m|tr|s":3cku800e said:
Τίποτα, θα ψηφίσουν οι ετεροδημότες στον τόπο κατοικίας τους ή δε θα ψηφίσουν καθόλου.
Είσαι σίγουρος φίλε δμτρς?????

Σίγουρα δε θα είναι όπως παλιότερα, πόσοι θα μετακινηθούν ΜΟΝΟ για να ψηφίσουν; Οι περισσότεροι θα πάνε να δουν συγγενείς ή φίλους (θα μου πεις ευκαιρία για δωρεάν ή έστω με μικρό κόστος μετακίνηση) αν μπορέσουν να πάρουν άδεια, αλλά οι περισσότεροι ετεροδημότες είτε θα ψηφίσουν εκεί που μένουν είτε δε θα ψηφίσουν καθόλου.
 
Θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε αρκετά εκλογικά φτερά φέτος.
Ποτέ δεν θα ξεχάσω το 747 της ΜΕΑ (με τον κλασσικό κέδρο του Λιβάνου στο κάθετο σταθερό)
να φέρνει ψηφοφόρους μεγάλου κόμματος στο SKG στις εκλογές του 1989!!!!!!!!
 
Πλέον οι αεροπορικές εταιρίες της Ελλάδας είναι περισσότερες από άλλες φορές, οπότε πιστεύω ότι τα κόμματα θα τις επιλέξουν και για οικονομικούς λόγους. Μακάρι να δούμε τίποτα περίεργο αλλά πάνε εκείνες οι εποχές που το α/δ Ιωαννίνων είχε 10 πτήσεις μια μέρα των εκλογών...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top