Tail Strike SX-BIW

Elliott LGAV

Business-Class-Member
Εγγραφή
15/01/2004
Μηνύματα
336
Likes
0
Περιοχή
Globe
Website
www.11aviation.com
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
TNCM
Για μιλίστε. Ολο και κάποιος θα ξέρει περισσότερα.

Σε τρίγωνο του διαβόλου εξελίσσεται το Αθήνα-Πάρος-Νάξος για τα αλλοδαπά πληρώματα ελληνικών εταιριών...
http://www.11aviation.com/aeronea.pl?id=220

Υ.Γ. Κάποιος από JTR μπορεί να μου στέιλει Π.Μ. - i need help!
 
Κρίμα γιατί αν φύγουν αυτά τα αεροπλάνα από την εταιρία τα νησία μας όπως:Καστελόριζο,Πάρος...κ.α. θα έχουν μεγάλο πρόβλημα. :(
 
Από ένα tail-strike και ένα πρόβλημα στα υδραυλικά, πώς βγαίνει το συμπέρασμα ότι μπορεί να/θα φύγουν?
 
Εγώ θα σταθώ σε ένα σημείο του άρθρου που δεν μου αρέσει:

Το αλλοδαπό πλήρωμα απομακρύνθηκε από την δύναμη της εταιρίας. Να θυμίσουμε ότι πρόκειται για το δεύτερο αλλοδαπό πλήρωμα που απομακρύνεται.
Γιατί τονίζετε τόσο πολύ ότι το πλήρωμα ήταν αλλοδαπό; Δηλαδή αν ήταν Έλληνες θα άλλαζε κάτι; Θα είχαν μεγαλύτερη πείρα μόνο και μόνο επειδή ήταν Έλληνες;

Σίγουρα οι έλληνες χειριστές που πετούν εδώ και χρόνια καθημερινά από νησί σε νησί είναι καλύτερα εξειδικευμένοι με τις ιδιαιτερότητες των μικρών αεροδρομίων. Αυτό όμως δεν σημαίνει αυτομάτως ότι ο αλλοδαπός δεν είναι εξίσου καλός στην δουλειά του. Είναι κρίμα να βγαίνουν τέτοια άρθρο στον αέρα που να υπονοούν κάτι τέτοιο. Ή έστω να δίνουν τέτοια αίσθηση στον αναγνώστη.
 
Αντίθετα,τα ημεδαπά πληρώματα που προξένησαν ΓΝΩΣΤΑ συμβάντα δεν απομακρύνθηκαν;
 
Ξέρεις πολλούς τρελούς να θέλουν να μπλέξουν στην χώρα του καμποτάζ;
 
Top