πτυχιο TOIEC

  • Thread starter caty
  • Ημερομηνία δημιουργίας

caty

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
03/08/2008
Μηνύματα
2
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
osw
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
skgg
Γεια σας!ειμαι μια κοπέλα 22 ετών που ενδιαφέρομαι να κανω το βιογραφικό μου σε αεροπορικές εταιρείες της θεσσαλονίκης (πρώτα) για προσωπικό εδάφους.πιο πολύ με ενδιαφέρει θέση γραφείου και οχι check in..βέβαια ένας λόγος που γράφω είναι για να διευκρηνήσω το εξής: σαν προσωπικό εδάφους περνάς απο όλα τα πόστα υποχρεωτικά η μπαίνεις π.χ. check in ,lost&found και είσαι μόνο σε αυτο το πόστο?
επίσης γνωρίζω αγγλικά αλλα όχι άριστα :? το μόνο πτυχίο που έχω είναι TOIEC (επιπέδου lower) .πιάνεται αυτο σαν πτυχίο αγγλικών η αν δεν εχεις το lower δεν πληρείς τις προυποθέσεις των τυπικών προσόντων για προσωπικό εδάφους?οπότε και αυτόματα είναι ακυρο για τις αεροπορικές εταιρείες σαν πτυχίο?
περιμένω απαντήσεις,και σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ,απλά δεν έχω καμμία σχέση με το αεροδρόμιο ΄πρώτη φορά θα κάνω βιογραφικό εκεί...
 
Το να εχεις η να μην εχεις καποιο πτυχειο απο μονο του δεν λεει τιποτα και εγω πχ δεν εχω καποιο πτυχειο αλλα γνωριζω αγγλικα σαν μητρικη, για αυτο μην κολας στα πτυχεια αλλα στις ουσιαστικες γνωσεις που εχει ο καθενας....... :3:
 
όλα τα προσόντα που έχεις καλά είναι αλλά κυρίως αυτό που μετράει είναι να δείξεις καλή διαθεση.Μια εταιρεία μπορεί να σε πάρει και με ή χωρίς πτυχίο αγγλικών. Τώρα αυτό που λες δουλειά γραφείου, τι εννοείς;... αν εννοείς γραμματεία πολύ δύσκολο.. μονο η α3 και η οα έχουν γραμματεία με την παραδοσιακή έννοια του όρου και στο skg τουλάχιστον που ξέρω, οι κοπέλες που είναι εκεί έχουν περάσει από διάφορα πόστα.
 
Top