Yπάλληλοι αεροδρομίου

Cassandra

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
05/06/2009
Μηνύματα
3
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AEE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Πρόσφατα έστειλα το βιογραφικό μου στην Aegean για τη θέση υπάλληλου αεροδρομίου και μερικές μέρες πριν πέρασα από συνέντευξη. Δυστυχώς δεν με ενημέρωσαν επαρκώς για το τι θέση πρόκειτε ακριβώς, γνωρίζει κανείς να μου δώσει παραπάνω στοιχεία?
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Γιατί δεν ρώτησες όταν πήγες στην συνέντευξη; :rolleyes:
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Προφανώς ρώτησα αλλά πήρα μια πολύ γενική απάντηση και αναρωτιόμουν μήπως κάποιος είχε κάτι παραπάνω να μου πει..
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Μπορει να εισαι απο το γραφειο απολεσθέντων μεχρι το τελευταίο counter..θα βάζεις εκεινα τα χαρτακια στις βαλίτσες(ναι εκεινα με το πρασινακι που εχουν και 3 γραμματα πανω),θα εκδιδεις και θα ελεγχεις εισιτηρια,διαβατηρια,ταυτότητες κτλ..αν εισαι λιγότερο τυχερη,θα είσαι κλεισμενη σενα γραφείο μπροστα απο εναν υπολογιστή..βεβαια οι αρμοδιοτητες αυτές ποικιλουν αναλογα με το αεροδρομιο.
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Υπάλληλοι αεροδρομίου είναι και οι υπαλληλοι πίστας.
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Καλό θα ήταν να μας πεις ποια ήταν η γενική αυτή απάντηση που σου έδωσαν.
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Μια μικρη συμβουλη. Αν ειναι παντως για τον ΑΙΑ προσεχε που πας. Το ξαναλεω.Ενας φιλος μου που προσφατα υπεγραψε στην MIG μου ειπε τα χειροτερα για τα Follow me. Σε αυτο το τμημα οι συνθηκες λεει εργασιας ειναι απαραδεχτες. Ο συγκεκριμενος μου ειπε οτι τους απειλουν συνεχεια και τους φερονται απαισια. Επισης οπως εχω ξαναπει τους εχουν εξω στην πιστα συνεχεια στα οχηματα αν και τους δηλωνουν υπαλληλους γραφειου!!!! Απατη!!! Ασε που τα 1500 μεικτα που περνουν για τις ευθυνες που εχουν ειναι πολυ λιγα. Εκτος απο το πολυ τρεξιμο θα εχεις να αντιμετωπισεις και το μενος του manager που θελει να δικαιολογησει την υπαρξη του. Για αυτο και ο γνωστος μου, μαζι με αλλους δεκα εφυγε για την MIG και ηρεμησε. Εκτος αν πας για λιγο και την κανεις αργοτερα για καπου αλλου και εσυ οπως οι αλλοι.Aν ειναι λοιπον για ΑΙΑ κοιτα για τις πληροφοριες, η το τμημα που χειριζεται τις φισουνες και τις θεσεις σταθμευσεις α/φων. Προσοντα παντως απο οτι μου λεει και ο γνωστος μου δεν θελει και πολλα, αρκει να εχεις καποιον να βοηθησει. Καλη τυχη.
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Πωπω ρε παιδια...οποιαδηποτε θεση αναφερθει για την aegean,θα βρειτε αφορμη να θαψετε την εταιρια.Μ'ολα αυτα που λετε,εχω τρομαξει.Mα καλα,τι κανουν εκει?Μαστιγωνουν τους εργαζομενους(και δεν αναφερομαι μονο στη θεση αεροδρομιου follow me)?Μου φαινεται αδιανοητο να ναι τοσο χαλια τα πραγματα σε μια εταιρια η οποια συνεχως προοδευει.
Σας ζητω,ειλικρινα σας ζητω..sorry για το off topic. :oops: :)
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

dimsp81 κανείς δεν μίλησε για την Aegean. Οι υπάλλοι των follow me είναι υπάλληλοι του ΑΙΑ.
 
Re: υπάλληλοι αεροδρομίου

Αν δεν κανω λαθος,τo θεμα αφορα την αγγελια για τις υπαλληλους αεροδρομιου που ειχε προκυρηξει η aegean

Cassandra":nt51lsml said:
Πρόσφατα έστειλα το βιογραφικό μου στην Aegean για τη θέση υπάλληλου αεροδρομίου και μερικές μέρες πριν πέρασα από συνέντευξη. Δυστυχώς δεν με ενημέρωσαν επαρκώς για το τι θέση πρόκειτε ακριβώς, γνωρίζει κανείς να μου δώσει παραπάνω στοιχεία?
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

και καταλαβα οτι στο προηγουμενο απο το δικο μου ποστ η κοπελα αναφερθηκε στους υπαλληλους αεροδρομιου της aegean..
Αν κανω λαθος,συγχωρειστε με... :oops:
 
Top