Μπορώ να εργαστω σε αεροδρόμιο στην Γερμανια?

kostasfmx

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
26/05/2009
Μηνύματα
15
Likes
0
Καλησπέρα
Η ερωτηση μου ειναι απλή: Μπορώ να εργαστω σε αεροδρόμιο στην Γερμανια?
Ενδιαφέρομαι για το αεροδρόμιο του Μόναχου ή κάποιο αεροδρόμιο κοντα στο Μόναχο.
Δυστυχως δεν γνωρίζω καθόλου Γερμανικά,γνωρίζω αγγλικά,εχω εργασιακη εμπειρία στο αεροδρόμιο σαν Χ.Α.Μ στην Ο.Α.
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να κάνω αιτηση ή σε ποιες αεροπορικές εταιρείες να απευθυνθώ?
Οποιαδήποτε πληροφορία πάνω στην ερωτηση μου θα είναι πολύ χρησιμη.
Ευχαριστώ!
 
kostasfmx ρεαλιστικά χωρίς Γερμανικά δύσκολο. Αλλά αφού η εμπερία σου είναι σε ρόλους Χ.Α.Μ. δεν χρειάζεται πολύ υψηλό επίπεδο γνώσης, ώστε να μην μπορείς να μάθεις τα βασικά πριν πας. Άλλο αεροδρόμιο κοντά στο Μόναχο είναι η Νυρεμβέργη - στις 2 ώρες με το τρένο και το Μέμμινγκεν ή το Σάλτσμπουργκ.
 
Μένεις ήδη στη Γερμανία? Eδώ στην Ολλανδία μου ζητήσαν διαμονή κάποιον χρόνων για να μπορώ να δουλέψω στο shiphool, το οποίο δεν είμαι και πολύ σίγουρος αν ισχύει και στην Γερμανία. Συν την γλώσσα που αναφέρει και ο flesland.
 
Οπου και να εργαστεις το μεγαλυτερο προσον ειναι η (γνωση της γλωσσας) στην χωρα την οποια θα εργαστεις ο κυριοτερος λογος ειναι (ειδικα στην πιστα) οι περισσοτεροι εργατες μιλουν ειτε την δικη τους γλωσσα, ειτε μονο την γλωσσα στην χωρα την οποια εργαζονται (βλεπε Γερμανια) οποτε με αγγλικα που δεν καταλαβαινουν καθολου πως θα εργαστεις?
Εκανα αιτηση εργασιας στην Γερμανια, Κολωνια εχει παρα πολλα cargo α/φ εκει αλλα οπωσδηποτε Γερμανικα σε καλο επιπεδο και ο λογος ειναι τα παραπανω....
Σου προτεινω ενα καλο προγραμμα εκμαθησης απο τον υπολογιστη σου στο σπιτι και αυτο ειναι το ROsetta Stone κοστος 270ευρω... και αφου μαθεις θα βρεις εργασια μεσω Cargo εταιρειων..... :great:
 
Όταν ήμουν φοιτητης στην Γερμανια,ειχα προσπαθήσει να εργαστω στην Νυρεμβεργη στο αεροδρομιο, αλλα ήταν προυπόθεση να είμαι μονιμος κατοικος Γερμανιας τα τελευταία 10 χρόνια για να μπορούν να έχουν αξιοπιστο ποινικο μητρωο, καθως το αεροδρομιο θεωρείται χωρος υψηλης ασφαλειας. Αυτα ισχυαν τουλαχιστον το 2005.
 
Top