Skyserv handling

Cabincrewlover

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
11/12/2014
Μηνύματα
8
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
etd
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Καλησπέρα σας,
Ξερει κανεις τις συνθήκες εργασίας στη Skyserv??
 
Απο οτι γνωριζω σχετικα καλες...Θα λες για τις θεσεις που ανεβασαν στο σαιτ τους;
 
Ναι και αναρωτιόμουν εαν και εφόσον σε πάρουν, υπάρχει πιθανότητα να σου ανανεώσουν τη σύμβαση μετα τους 6 μήνες;
 
Απο οτι ρωτησα χλωμο..εκτος εαν εχουν δουλεια με την FR..ισως κρατησουν καποιους..
 
Γνωρίζετε εάν έχουν ξεκινήσει οι συνεντεύξεις? Έχουν καλέσει κάποιον? Πιστεύετε οτι θα ακολουθηθεί η διαδικασία αξιοκρατικά ή πρέπει κάποιος να βάλει μέσο γιατί ειδικά στις μικρές περιοχές μου φαίνεται λίγο δύσκολο.
 
Απο οτι εμαθα εχουν παρει καποιους στην πιστα αλλα πιστευω οτι αν εχεις <<μεσο>>σιγουρα θα εχεις και παραπανω πιθανοτητες..
 
Εγώ καταλαβαίνω οτι η αγγελία είναι στάχτη στα μάτια! Σ' ευχαριστώ πολυ για την απάντηση, καμμία ελπίδα τότε δεν έχω :D
 
Σταχτη δεν ειναι..θεσεις υπαρχουν αλλα δεν ειναι πολλες.Τωρα και λογω της ανεργιας που πληττει και το αεροπορικο εργο σε μεγαλο βαθμο σιγουρα μια χιλιαδα βιογραφικα θα εχουν παει..Απο οτι πληροφορηθηκα σε θεσεις οπως εργατες και υπαλληλους παιρνουν κοσμο αλλα απο οτι καταλαβα με πιο χαμηλους μισθους απο αυτους που παιρνουν οι αοριστου.Το μεγαλο τους προβλημα θα ειναι μαλλον οι χειριστες διοτι δεν πεφτουν κατω απο ενα επιπεδο αποδοχων(οταν εισαι καλα οργανωμενος κερδιζεις πραγματα,το αντιθετο με τις αλλες 2 κατηγοριες των αγγελιων)και ισως εκει αντιμετωπισουν καποιο προβλημα.
 
Air serv καταρχήν σε ευχαριστούμε για τις απαντήσεις σου
Οταν αναφέρεις υπαλλήλους εννοείς καο υπαλλήλους check in??
 
Λογικα ναι.Γενικως απο ατομα μου εχουν πει οτι ολα αυτα τα χρονια με τις απολυσεις στερεψαν απο προσωπικο και με την FR τωρα και την αυξηση των πτησεων τα εχουν βρει μπαστουνια.Ας ελπισουμε να παει καλυτερα ως εταιρεια γιατι ειναι κριμα να χασουν και αλλοι την δουλεια τους.
 
Top