Ξεκίνημα σε επάγγελμα αεροδρομίου

  • Thread starter SKGni
  • Ημερομηνία δημιουργίας

SKGni

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
07/09/2015
Μηνύματα
1
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
AFL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να μάθω για τα επαγγέλματα εξυπηρέτησης αεροδρομίου. Πόσο πιθανό θεωρείτε τη σήμερον ημέρα να ξεκινήσει κάποιος σχετικά απο το μηδέν (χωρίς εμπειρία και εκπαίδευση στον συγκεκριμένο τομέα) και να βρει εργασία σε αεροδρόμιο; Προσωπικά μιλάω άριστα δυο γλώσσες (Αγγλικά, Ρώσικα) και χειρίζομαι με άνεση υπολογιστές. Ωστόσο απο μια μικρή έρευνα είδα οτι σε αεροπορικές εταιρίες καθώς και εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων χρησιμοποιείται πολύ το Amadeus. Αξίζει τον κόπο να επενδύσει κανείς χρήματα για την επιμόρφωση σε τέτοια προγράμματα; Θα υπάρξει αντίκρισμα αργότερα ή μόνο αν έχεις βλέψεις στο εξωτερικό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη σε όλους.


Υ.Γ. sorry, για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων
 
Ψάξε σε διάφορα τόπικ του φόρουμ, με ένα search όλο και κάτι θα βρεις... Και μην είσαι τόσο γενικός, γιατί υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλά επαγγέλματα αεροδρομίου...
 
Καλησπέρα SKGni!

Σου ζητώ συγνώμη γιατί δυστηχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου.
Είμαι κάτι σαν εσένα μιλάω σχετικά καλά αγγλικά για την ακρίβεια είμαι στο λόουερ και τα μαθαίνω ακόμα και άριστα ρώσικα, ενδιαφέρομαι για μια θέση στο αεροδρόμιο και επίσης χειρίζομαι με άνεση τους υπολογιστές. Είμαι μαθήτρια τρίτης λυκείου και πάω για σπουδές όπως καταλαβένεις. :cool:
Απο ότι κατάλαβα το Amadeus είναι κάποιο πρόγραμμα. Θα με ενδιέφερε να μάθω τι είδους πρόγραμμα είναι. Το ακούω πρώτη φορά.
Σε ευχαριστώ πολύ, καλό σου βράδυ! :)
 
Top