Αεροσυνοδός στην Αegean

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

elespa

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
30/06/2007
Μηνύματα
6
Likes
0
Γνωρίζει κανείς γιατί η συγκεριμένη εταιρεία δεν επαναπροσλαμβάνει προσωπικό που έχει παραιτηθεί για προσωπικούς λόγους? Εφόσον έχει τόση ανάγκη για CCM δεν είναι ευκολότερο να επαναπροσλαμβάνει προσωπικό που ήδη γνωρίζει? Οι συνεντεύτξεις που διαξάγει είναι πολύ συχνές και το ίδιο οι αποχωρίσεις των νεοπροσληφθέντων....
 
απο οτι ξερω απο πηγες μου οτι η εταιρια δεν ξαναπροσλαμβανει διοτι ετσι ειναι η πολιτικη της εκτος απο εξαιρετικες περιπτωσεις :D :D :D
 
s

Το βρισκω πολυ λογικο

Δηλαδη τι,αμα καποιος παει στην αιγαιου,παρει τον τυπο βαλει και 1000,ωρες παει εξω για 2-3 χρονια βαλει μερικα φραγκα στην ακρη,και βαρεθει να ξαναγυρισει και να ξαναπαει στην αιγαιου,εμ δεν ειναι ετσι.Η λιγα λεφτα και στον τοπο σου μια ζωη η πολλα και ξενιτια.Δικη σου αποφαση ειναι.Α επισης να πω οτι με τη σατση και τους μισθους που εχει η αιγαιου θα συνεχισει για πολλα χρονια ακομα το ραψε ξηλωσε με το προσωπικο,παντα θα υπαρχουν διαροες προς το εξωτερικο,εκτος και αν ερθουν 1-2-3,σοβαροτατες εταιριες με μισθους αγγλιας(σοβαρες ως προς τους μισθους,ως ασφαλεια τη θεωρω δεδομενη απο τις 2 υπαρχουσες)και ανεβει λιγο ο ανταγωνισμος αλλιως....τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

Η γνωμη μου
 
Νομίζω ότι οι περισσότεροι που φεύγουν απο μια εταιρεία, ακόμα και αν βρήκαν καλύτερη δουλειά, επικαλούνται "προσωπικούς λόγους". :rolleyes:
 
δεν μιλάω γι' αυτούς που έφυγαν για άλλη εταιρεία, αλλα γι'αυτούς που πραγματικά αποχώρισαν για προσωπικούς λόγους και κάποιοι στην εταιρεία το γνωρίζουν πολύ καλά. κατά την γνώμη μου λάθος πολιτική ακολουθεί η εταιρεία, γιατί οι προσλήψεις και αποχωρίσεις των νεοπροσληφθέντων δεν έχει τελειωμό. επιπλέον το κόστος εκπαίδευσής τους είναι τεράστιο αποτι γνωρίζουμε όλοι.
 
Γεια σας και απο εμενα. Πρωτη φορα γραφω. Απλα να πω οτι ειμαι καινουρια στην Α3 και εχω αρκετο αγχος για την πρωτη μου πτηση. Αγαπαω το αεροπλανο και θελω να δωσω οσο το δυνατον περισσοτερα μπορω στον χωρο. Ελπιζω πως η Α3 ειναι μια καλη επιλογη. Να στε καλα
 
AirHostess_Margo":dwzw8639 said:
Γεια σας και απο εμενα. Πρωτη φορα γραφω. Απλα να πω οτι ειμαι καινουρια στην Α3 και εχω αρκετο αγχος για την πρωτη μου πτηση. Αγαπαω το αεροπλανο και θελω να δωσω οσο το δυνατον περισσοτερα μπορω στον χωρο. Ελπιζω πως η Α3 ειναι μια καλη επιλογη. Να στε καλα

Ολα θα πανε καλα :)
 
AirHostess_Margo":1n2tjwm8 said:
Γεια σας και απο εμενα. Πρωτη φορα γραφω. Απλα να πω οτι ειμαι καινουρια στην Α3 και εχω αρκετο αγχος για την πρωτη μου πτηση. Αγαπαω το αεροπλανο και θελω να δωσω οσο το δυνατον περισσοτερα μπορω στον χωρο. Ελπιζω πως η Α3 ειναι μια καλη επιλογη. Να στε καλα

Καλή Αρχή.
 
Σας ευχαριστω

Σας ευχαριστω πολυ ολους για το καλωσορισμα!
Απλα να πω οτι αρχησαμε 25 κοπελες εκπαιδευση, ειμαστε μεχρι στιγμης 23 και περιμενουμε να δουμε ποσες θα μεινουμε μετα το τελος και της πρακτικης εκπαιδευσης στην Φρανκφουρτη. Ακουμε πολλα... Δεν ξερουμε τι να πιστεψουμε... Λιγα τα χρηματα τα οποια ειναι και ο κυριοτερος λογος αποχωρησης πριν καν πεταξουν!
 
Καταρχάς Καλή αρχή

Επειδή υπήρξα στο ιπταμενο προσωπικό της Α3 ξέρω πολύ καλα πόσα άτομα μπαίνουν για εκπαίδευση και .... πόσα τελικά μένουν!!!
Τα χρήματα είναι όντως λίγα για το επάγγελμα αλλα αν πραγματικά το αγαπάς δεν θα σε πολυνοιάξει.
το κακό είναι πως επειδή το ιπταμενο προσωπικό της εταιρείας απαρτίζεται κυρίως από γυναίκες να προσέχεις τι λές που το λες και γιατί το λες. κάνε την δουλειά σου σαν επαγγελματίας και διασκέδασε το. Δεν είναι και τόσο τρομερά τα πράγματα. Στην τελική κάνε υπομονή για προυπηρεσία και αν δεν σου αρεσει αργότερα απλα αλλάζεις εταιρεία.

Καλή αρχή!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top