Cabin Crew στη Ryanair

dimitrisgr

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
19/02/2005
Μηνύματα
56
Likes
0
Καλησπέρα,και καλή Χρονιά!
Έχει κανένας εμπειρία ή πληροφορίες για cabin crew από τη συγκεκριμένη εταιρία;Δεν εννοώ αν έχει βγει προκήρυξη (γιατί έχει βγει :) ) απλά ρωτάω πως είναι τα πράγματα εκεί.Οποιεσδήποτε πληροφορίες δεκτές.
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

Καλησπέρα,
Αυτή την προκύρηξη που μπορούμε να την δούμε;
Thanks :)
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

έστειλα κι εγώ CV στη συγκεκριμένη εταιρεία και 1 Μαρτίου θα είμαι στην AD στη Θεσσαλονίκη. περιμένω πληροφορίες και εντυπώσεις :)
επίσης, στο email που μου έστειλαν, αναφέρει το εξής "This is a self funding course and all costs will be explained during the presentation". αναφέρεται στο training που γίνεται αν και εφόσον σε προσλάβουν?
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

Αν και δεν είμαι του χώρου σας, επιτρέψτε μου να γράψω το παρακάτω:
Γράψτε "working as cabin crew for ryanair" στο Google και απλά διαβάστε τα αποτελέσματα.

Προσωπικά έχω ακούσει τα χειρότερα για πιλότους, νοοτροπίας προς τη συντήρηση των αεροσκαφών και της αντιμετώπισης της εταιρίας προς τα πληρώματα καμπίνας.

Εύχομαι καλή επιτυχία πάντως.
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

fanula ναι αναφερεται σε αυτο ακριβως που λες ...
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

και στην Ελλαδα τα ιδια χαλια ειναι οι αεροπορικες εταιρειες και χρειαζεσαι και μεσο για να μπεις! εκει τουλαχιστον δεν χρειαζεσαι! δοκιμασε το! κι εγω το καλοκαιρι θα παω για interview...
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

Η Ryanair δε χρειάζεται μέσο. Χρειάζεται όμως «λάδωμα», αφού η εκπαίδευση πληρώνεται. Επίσης, είναι άθλιος εργοδότης.
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

Νομίζω ότι για ένα διάστημα, ο εργαζόμενος δεν έχει σύμβαση με την Ryanair, αλλά με κάποια εταιρεία η οποία "εκμισθώνει" πληρώματα προς τους Ιρλανδούς.
 
Re: Cabin Crew στη Ryannair

Αυτό αληθεύει, τα νεοπροσληφθέντα ΜΠΘΕ δεν ξεκινούν με σύμβαση της Ryanair. Αυτή έρχεται αργότερα, όταν κι αν το αποφασίσει η εταιρεία κι εφόσον ο/η εργαζόμενος/η έχει αντέξει μέχρι τότε. Ο Κος O'Leary δηλώνει ότι τα πληρώματα της Ryanair δεν έχουν προϋπηρεσία σε άλλες αεροπορικές εταιρείες κι έτσι κατανοούν καλύτερα τη φιλοσοφία και το προϊόν της Ryanair. Προσωπικά θεωρώ εξαιρετικά απίθανο κάποιος/α που έχει εργαστεί σε αεροπορική εταιρεία να δεχτεί να εργαστεί κάτω από της συνθήκες της Ryanair, εκτός κι αν πρόκειται για κίνηση απελπισίας. Αυτό βέβαια εξυπηρετεί και την ίδια τη Ryanair, καθώς κάνει τα πληρώματά της ό,τι αυτή κρίνει πως τη συμφέρει. Αυτό είναι κι ένα κοινό σημείο με τις «υψηλού προφίλ» Aegean και Olympic Air, οι οποίες προτιμούν νέες χωρίς εργασιακή εμπειρία - συμμεριζόμενες κοινές αξίες και αρχές με τη Ryanair.
 
Top