Προσλήψεις στην Hermes Airlines

ginoula245

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
18/02/2012
Μηνύματα
7
Likes
0
καλησπερα,
περασα σε αυτη την εταιρεια απο συνεντευξη και με ενημερωσαν οτι ξεκιναω εκπαιδευση.εχω προβληματιστει με το γεγονος οτι ειναι μεν ελληνικη αλλα πεταει κυριως γαλλια.δεν μου διευκρυνιστηκε ακομα η εδρα και το κατα ποσο θα λειπει καποιος συνεχομενα μεσα σε ενα μηνα.επειδη ειδα οτι καποιοι ξερουν ατομα που εχουν τελειωσει κιολας την εκπαιδευση τους εκει και λογικα μεχρι τωρα θα πετανε μπορει καποιος να μου δωσει παραπανω πληροφοριες γιατι θελω να ειμαι σιγουρη πριν ξεκινησω και να μην την πατησω μετα.
 
Re: Hermes Airlines

Η βάσεις τους είναι σε διάφορες πόλεις της Γαλλίας. Μένεις εκει περίπου είκοσι με είκοσι πέντε μέρες το μηνα. Ίσως κ παραπάνω κ είσαι με μια βαλίτσα συνεχώς γιατί μένεις σε ξενοδοχείο, όχι διαμέρισμα.
 
Re: Hermes Airlines

δηλαδη αυτο γινεται καθε μηνα?αρα ειναι σαν να μετακομιζεις!γιατι μου ειπαν οτι μπορει να χρειαστει να λειψω τοσες μερες αλλα οχι καθε μηνα!αν ειναι να εισαι ελλαδα 5-10 μερες το μηνα μονο ειναι ενα θεμα....
 
Re: Hermes Airlines

Δηλαδή εσύ θες να είσαι για δουλειά στη Γαλλία ένα δυο τριημεράκια το μήνα και τις υπόλοιπες μέρες να "αράζεις" στην Ελλάδα;
 
Re: Hermes Airlines

οταν σου λενε οτι θα μενεις αθηνα αλλα "μπορει" να χρειαστει λα λειψεις και 20 μερες συνεχομενα καταλαβαινεις οτι μετακομιζεις γαλλια??
 
Re: Hermes Airlines

Πολλοί και πολλές παρακαλούν να βρουν μια δουλειά και ας είναι και 3 μήνες μακρυά από το σπίτι τους σαν περιοδεία.Αν δε βρίσκεις κάτι άλλο καλύτερο,μην τη χάσεις για το λόγο που επικαλείσαι,σε λίγο καιρό ούτε αυτή δε θα μπορείς να βρεις.
 
Re: Hermes Airlines

δεν διαφωνω κκαθολου σε αυτο που λες και ο λογος που το ψαχνω παρα πολυ ειναι το γεγονος οτι ειμαι ανεργη και ξερω οτι δεν υπαρχουν δουλειες.ομως καμια φορα δεν ειναι τοσο ευκολο και ειδικα οταν εχεις υποχρεωσεις δεν μπορεις να τους παρατησεις ολους πισω και να φυγεις και ποσο μαλλον αν εχεις αμφιβολιες για το ποσο μπορεις να εμπιστευτεις μια εταιρεια γιατι ειδα παλαιοτερες δημοσιευσεις εδω που δεν ελεγαν και τα καλυτερα....
 
Re: Hermes Airlines

Ποτέ ξεκινάτε εκπαίδευση; Αναπτύσσεται πάντως η εταιρεία. Είχα την εντύπωση ότι είχαν ολοκληρωθεί οι προσληψεις.
 
Re: Hermes Airlines

βασικα ειχαν ξεκινησει με 3 αεροπλανα και επειδη τωρα πηραν αλλα 3 εψαχναν παλι για προσωπικο.ειχα στειλει βιογραφικο πριν 2 μηνες και με πηραν την τριτη που μας περασε να παω την επομενη για συνεντευξη και μου ειχαν πει οτι θα με ειδοποιησουν στο τελος του μηνα.μου εστειλαν mail την παρασκευη μολις 2 μερες μετα και μου ειπαν οτι με πηραν και οτι ξεκιναμε στις 23 εκπαιδευση που οπως μας ειχαν πει στη συνεντευξη θα γινει αθηνα και θα κρατησει 1 μηνα.απλα μου εκανε εντυπωση οτι το site τους δεν εχει τιποτα και ψαχνοντας γενικα βρηκα ελαχιστα πραγματα και κυριως απο τριτους.οπως και να εχει ψαχνοντας ειδα οτι ειτε εγω δεν καταλαβα καλα ειτε αυτοι δεν μου εξηγησαν καλα...ειδικα το θεμα της διαμονης μου.αλλο να μενεις γαλλια και να εισαι ελλαδα το πολυ 10 μερες και αλλο να ''χρειαστει'' οπως μου ειπαν να λειψεις 20 και 25 μερες καποια φορα.
 
Re: Hermes Airlines

Αν δεν είσαι παντρεμένη και δεν έχεις παιδιά,δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.Αν δε σου αρέσει παραιτείσαι.Το αν είναι καλή εταιρεία ή όχι το βλέπεις στην πράξη,άλλωστε ακόμα και εταιρείες καθιερωμένες σε ένα χώρο είναι εργασιακά άστα να πάνε.Εξάλλου η Γαλλία δεν είναι άσχημη χώρα,αν σου έλεγαν ότι πρέπει να μείνεις π.χ στην Καμπότζη,δικαιολογημένα θα είχες αμφιβολίες!
 
Top