Προσλήψεις Ιπτάμενων Συνοδών

CAPTAIN

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
03/07/2010
Μηνύματα
35
Likes
0
Η ASTRA AIRLINES Α.Ε.

Προκειμένου να καλύψει τις επιχειρησιακές ανάγκες της ζητά άμεσα:

ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ
Απαιτούμενα Προσόντα:
Εμπειρία Ιπταμένης Συνοδού (Κατοχή Initial Training Attestation από αεροπορική εταιρία E.U.-OPS)
Άριστη γνώση Αγγλικών
Έως 30 ετών
Κατώτατο ύψος 1.65 cm
Επιθυμητά Προσόντα:
Πτυχίο ανώτερης/ανώτατης εκπαίδευσης
Προϋπηρεσία σε α/φη Α318/319/320
Γνώση Ρωσικών
Οι ενδιαφερόμενες να αποστείλουν το βιογραφικό τους (μαζί με φωτογραφία) μέχρι τις 28/05/2012 στο training@astra-airlines.gr ή ταχυδρομικώς στη διεύθυνση:
ASTRA AIRLINES
12 ΧΛΜ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΘΕΡΜΗ / ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Τ.Κ. 57 001
Τ.Θ. 608 04
Με την ένδειξη: "ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΝΟΔΟΙ"
 
Και οι διακρίσεις συνεχίζονται...
 
Μα για τα χαρακτηριστικά αγαπητή μου...
Έως 30 ετών
Κατώτατο ύψος 1.65 cm
Επιθυμητά Προσόντα:
Πτυχίο ανώτερης/ανώτατης εκπαίδευσης
Προϋπηρεσία σε α/φη Α318/319/320
Γνώση Ρωσικών

Για πες μου, ΠΟΣΕΣ τα έχουν ΟΛΑ και ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ?
 
Κοίταξε, αυτό που ξέρω είναι ότι η εταιρία έχει ανάκη από κάποια άτομα, λόγω του ότι έκανε προσλήψεις σε initial και μη, αλλά kάποιες κοπέλες αποχώρησαν.Επειδή λοιπόν ήδη έχει ξεκινήσει πτήσεις για Ρωσία και Ουκρανία που θα κρατήσουν όλο το καλοκαίρι μέχρι και τον Οκτώβριο και λόγω του ότι δεν προλαβαίνει να εκπαιδεύσει εκ νέου initial άτομα, είναι λογικό να έχει κάποια αντίστοιχα requirements, όπως την προυπηρεσία στα αντίστοιχα αεροσκάφη που πετάει η εταιρία και τη γνώση της ρώσικης γλώσσας. Όσο για τα δευτερεύοντα χαρακτηριστικά όπως το ύψος για παράδειγμα, επίτρεψε μου να σου πω ότι δεν ισχύει, σίγουρα δεν θέλουν και πολύ κοντές, αλλά το "κατώτατο 1,65" που ζητούν σχεδον όλες οι αεροπορικές είναι και λίγο "παρατραβηγμένο". Ακόμα, σε ό,τι αφορά το πτυχίο, σκέψου λίγο, σε κάθε δουλειά δεν σου ζητάνε να είσαι απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ ή έστω κάποιας μεταλυκειακής σχολής; Άρα δεν νομίζω ότι η Astra είναι μια ακόμη εταιρία που κάνει διακρίσεις, όπως το έθεσες...
 
kathykalai":37km4zra said:
...Άρα δεν νομίζω ότι η Astra είναι μια ακόμη εταιρία που κάνει διακρίσεις, όπως το έθεσες...
Το ότι ζητάει μόνο ιπτάμενες συνοδούς δε σου λέει κάτι;
Η ASTRA AIRLINES Α.Ε.

Προκειμένου να καλύψει τις επιχειρησιακές ανάγκες της ζητά άμεσα:

ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ...

...Με την ένδειξη: "ΙΠΤΑΜΕΝΕΣ ΣΥΝΟΔΟΙ"

Το κακό είναι ότι όλοι μας πλέον μιλάμε για "κορίτσια" και "κοπέλες" όταν αναφερόμαστε σε ιπτάμενους φροντιστές στις ελληνικές εταιρείες.
kathykalai":37km4zra said:
...αλλά kάποιες κοπέλες αποχώρησαν...
 
οκ, άσε την Astra, η Οlympic air όμως?? Εκεί έχει φροντιστές.
 
Ω ναι, έχεις δίκιο. Επειδή γνωρίζεις το θέμα, μήπως θα μπορούσες να μας πεις και πόσους περίπου; Τόσους ώστε η προϊσταμένη πληρωμάτων να αναφέρεται στα μέλη πληρώματος καμπίνας ως "κορίτσια".
 
Δεν θα διαφωνήσω με αυτό που λες, έτσι είναι, όντως. Στις 200 F/A να υπάρχουν 10 φροντιστές.. Κι αν θες την προσωπική μου άποψη, ούτε εμένα μου αρέσει αυτός ο διαχωρισμός ανδρών - γυναικών στο χώρο αυτό, γιατί σίγουρα με την παρουσία ενός φροντιστή στην καμπίνα, τόσο τα ccms όσο και οι επιβάτες νιώθουν ενδεχομένως περισσότερη "ασφάλεια" κατά κάποιο τρόπο. Εσύ δουλεύεις ή δούλευες κάπου ως φροντιστής ή έστω, προσπάθησες να μπεις κάπου σε ελληνική εταιρία και σε απέρριψαν ?
 
Γίνονται προσλήψεις καλοκαιριάτικα?!

Καλησπέρα σε όλους φίλοι μου
Το ξερω κι εγω και όλοι μας πλέον πως η χώρα μας διανύει μία περίεργη οικονομική κατάσταση αλλά πιστεύετε πως υπάρχει περίπτωση να γίνουν προσλήψεις μέσα στο φετινό καλοκαίρι σε μία από τις ελληνικές εταιρίες?!
 
Top