Προσλήψεις στην Ellinair

pansek

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
21/01/2011
Μηνύματα
96
Likes
15
Η αεροπορική εταιρεία ELLINAIR, που ανήκει στον ταξιδιωτικό όμιλο Μουζενίδη, με βάση τη Θεσσαλονίκη προτίθεται να προχωρήσει σε πρόσληψη ιπτάμενου προσωπικού θαλάμου επιβατών.

http://www.ellinair.com/article/gr_jobdec13
 
Ειχα στειλει βιογραφικο μολισ εμαθα οτι ανοιξε η εταιρεια...μολισ βγηκε η επισημη ανακοινωση μου εστειλαν ενα εταιρικο μειλ στο οποιο μου ζητουσαν να επισκευθω την ιστοσελιδα τους γιατι εχουν ανοιξει καποιες θεσεις εργασιας..ξαναεστειλα λοιπον το βιογραφικο μου αλλα δεν πηρα καμια απαντηση...εστειλαν μηπως σε κανεναν καποια απαντηση ;; γνωριζετε για τυχον προγραμματισμενες συνεντευξεις;;; (ισως ειναι νωρις για κατι τετοιο αλλα λεω μηπως... :) )
 
Καλησπέρα! Έστειλα κι εγώ βιογραφικό και μου έστειλαν αυτή την απάντηση:
Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε στην Ellinair !
Έχουμε λάβει το βιογραφικό σημείωμά σας με όλα τα στοιχεία της προϋπηρεσίας σας, τα οποία έχουν αποθηκευθεί στην ασφαλή βάση δεδομένων μας.
Εάν τα προσόντα και η εμπειρία σας ταιριάζουν στις απαιτήσεις της θέσης για την οποία ενδιαφέρεστε, ένας από τους συνεργάτες μας θα επικοινωνήσει μαζί σας προκειμένου να συζητήσετε λεπτομερώς για την συγκεκριμένη θέση.
Στη περίπτωση που δεν επικοινωνήσουμε μαζί σας μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα, πιθανότατα η συγκεκριμένη θέση έχει ήδη καλυφθεί από κάποιον άλλον υποψήφιο του οποίου είτε η εμπειρία, είτε τα προσόντα ταίριαζαν καλύτερα στις απαιτήσεις της συγκεκριμένης θέσης. Σε αυτή την περίπτωση το βιογραφικό σας παραμένει στο αρχείο μας για πιθανή μελλοντική αξιοποίηση τηρώντας πάντα την δέσμευση της εμπιστευτικότητας.
Σας ευχαριστούμε και πάλι για την εμπιστοσύνη που δείχνετε στην Ellinair και σας ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην επίτευξη των επαγγελματικών σας στόχων.
Με εκτίμηση,
Ellinair
 
μαλιστα...καλη επιτυχια ευχομαι...αν επιτρεπεται...γνωριζεις ρωσικα; εγω δεν γνωριζω και το θεωρω μεγαλο ανασταλτικό παραγοντα για την εν λογω εταιρεια...

παρεπιπτοντως ελαβα και εγω το ιδιο e-mail..
 
καλησπέρα,παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις αλλά σήμερα έκανα εγγραφή. ενδιαφέρομαι κ εγω για τη θέση της αεροσυνοδοί, έχω στείλει βιογραφικό και στην Ellinair και στην Aegean, αλλά δεν με έχουν ενημερώσει ακόμη για συνέντευξη. Πάντως τα ρωσικά έχουν γίνει απαραίτητα στη δουλειά αυτή .κ εγώ τώρα ξεκίνησα μαθήματα..γενικά το ψάχνω πολύ, έστω και μόνο για τη θερινή σεζόν.
 
μήπως μπορείτε να μου πείτε που στείλατε το βιογραφικό σας? επίσης αν έχει λήξη η ανακοίνωση για την καταθεση του βιογραφικού...
 
Στο πρώτο μύνημα υπάρχει ένα λινκ.Το ανοίγεις και βρήσκεις την διεύθηνση μέιλ
που θέλεις.
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑ¨) εχω μεγαλη περιεργεια να μαθω τι κανανε στην εκπαιδευση..αν καποιος προσληφθηκε απ την εν λογο εταιρεια,ας μας γραψει μερικα στοιχεια¨) ειμαι σιγουρη πως θα εχει αναπτυξη και θα αποκτησει και αλλα αεροσκαφη....
 
ELLINAIR, με βάση τη Θεσσαλονίκη προτίθεται να προχωρήσει σε πρόσληψη ιπτάμενου προσωπικού θαλάμου επιβατών, oι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:
- Ελάχιστο απαιτούμενο σωματικό ύψος 160 εκ.
- Καλή ικανότητα κολύμβησης
- Γενική κατάσταση υγείας και διάπλασης σώματος κατάλληλες, ώστε να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις εργασίας του πληρώματος και το χειρισμό όλου του απαιτούμενου εξοπλισμού των αεροσκαφών.
- Ευχάριστη προσωπικότητα με φυσική ικανότητα προσφοράς υψηλού επιπέδου υπηρεσιών. Θετικό πνεύμα αντιμετώπισης της εργασίας και των τυχόν προβλημάτων, με ομαδικότητα και σε πολυπολιτισμικό περιβάλλον.
- Άριστη γνώση προφορικού και γραπτού λόγου στις εξής γλώσσες: Ελληνικά, Αγγλικά, Ρωσικά
- Απόφοιτος τουλάχιστον λυκείου ή ισοτίμου σχολείου.
Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις ανωτέρω προϋποθέσεις, μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο e-mail: hr@ellinair.com
 
Δουλεύει κάποια κοπέλα εκεί? Θέλουν παρά πολύ χρήση ρωσικών?
 
Top