Etihad cabin crew

cabin crew

Economy-Class-Member
Εγγραφή
09/09/2006
Μηνύματα
152
Likes
1
Περιοχή
Αθήνα
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
UAE
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Φίλος ενδιαφέρεται να κάνει αίτηση στην Etihad. Υπάρχει κάποιος φίλος/φίλη που πετάει εκέι ή που έχει περάσει συνέντευξη να μας δώσει τα φώτα του; Ευχαριστώ...
 
Re: Etihad info

16 Ιουνιου η etihad έρχεται πάλι Ελλάδα...εύχομαι κάθε επιτυχία σε οπους πάνε. Περιμένουμε τα σχολια,τις εντυπωσεις αυτών που θα πάνε. Γιατί δεν υπαρχει ουτε μια περιγραφή του κλίματος που επικρατεί στις συνεντεύξεις αυτης της εταιρειας,ουτε ποια ειναι τα σταδια!!
 
Re: Etihad info

Assessment Day είναι οχι open day ;)
 
Re: Etihad info

Καλησπέρα σε όλους!

Στις 23 είναι Assessment Day, στις 22 είναι Cv drop! Επί τη ευκαιρία ξαναρωτώ αυτό που έχει ήδη ερωτηθεί, υπάρχει κάποιος-α που να έχει περάσει συνέντευξη;

Ευχαριστώ πολύ!
 
Re: Etihad info

Καλησπέρα! Επειδή γενικά με έχει βοηθήσει το forum να μοιραστώ και εγώ με την σειρά μου τι γίνεται σε ένα CV drop off της Etihad! Συγκεκριμένη ώρα προσέλευσης δεν υπάρχει, εμφανίζεστε με το βιογραφικό σας, με μια φωτογραφία και με επαγγελματικό ντύσιμο οποιαδήποτε ώρα από αυτές που αναγράφονται στο site. Συνήθως μεταξύ 08:00-18:00!( Υποθέτω βέβαια πως όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.) Δεν έμοιαζε τόσο με τις Open Days της Emirates. Είχε πολύ λίγα άτομα, η συνέντευξη δεν ήταν 1-2 ερωτήσεις αλλά κανονική συνέντευξη που κατά την γνώμη μου καλό είναι να έχει προετοιμαστεί! Επίσης δεν θέλουν να υπάρχουν gaps στο βιογραφικό και ζητούν συστάσεις από προηγούμενους η τωρινούς εργοδότες. Όσο πιο πολύ τους έκανες από ότι είδα σε κρατούσαν και πιο πολύ ώρα. Στο τέλος επίσης γινόταν και ''έλεγχος'' ύψους και σε ενημέρωναν πως θα πάρεις την απάντηση τους με mail. Κάτι θετικό, ως προς τους άντρες υποψηφίους, ήταν πως ήταν πολύ δεκτικοί απέναντί τους. Αυτά από εμένα, όποιος περάσει στο επόμενο στάδιο αν θέλει ας συμπληρώσει! :)
 
Re: Etihad info

Καλησπερα,προσφατα εκανα αιτηση για την etuhad που ερχεται Ελλαδα τον Ιανουαριο,θελω να με βοηθησει καποιος επειδη οι αιτησεις στην σελιδα εχουν κλεισει θα ειδοποιηθουν με mail οσοι πανε;
 
Top