Απορίες για την εκπαίδευση της Aegean

pegy90

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
07/04/2014
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας! Θα ήθελα να σας ζητήσω, σε περίπτωση που μπορείτε, να μου δώσετε κάποιες σχετικές πληροφορίες για την εκπαίδευση που ακολουθούν οι αεροσυνοδοι της Aegean,εαν υπάρχει περίπτωση να "κοπεί' κάποιος κατά τη διάρκεια της και να λήξει η όποια συνεργασία και εαν τα εισιτήρια για το τριήμερο της Γερμανίας γίνονται με δικά μας έξοδα! Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! Πραγματοποίησα αναζήτηση και δεν βρήκα κατι σχετικό εκτός εαν δεν την έκανα σωστά. Σας ευχαριστώ και πάλι!
 
πληροφορίες σχετικά με εκπαίδευση

Γεια σας.Έδωσα συνέντευξη στην aegean με έδρα Καλαμάτα και πριν δυόμιση εβδομάδες περίπου με ενημέρωσαν ότι ήμουν επιτυχής και ότι στις 22 Απριλίου ξεκινάω εκπαίδευση στην Αθήνα.Επιπλέον μου είπαν ότι θα με καλέσουν αργότερα για λεπτομέρειες αφού δεν ξέρω ούτε την ώρα της εκπαίδευσης ούτε το μέρος.Έχω αγχωθεί πολύ γιατί φοβάμαι μην έγινε κάτι,το ξέχασαν δεν ξέρω.Περιμένουν τελευταία στιγμή να με ειδοποιήσουν? Έρχονται αργίες κιόλας και με πιάνει πανικός.Μου πέρασε από το μυαλό η ιδέα να τους πάρω πίσω στο τηλέφωνο που με πήραν αλλά δεν είναι επαγγελματικό.Αν κάποιος είχε κάποια ανάλογη εμπειρία ή τον έχουν ειδοποιήσει σχετικά με λεπτομέρειες παρακαλώ να μου απαντήσει.Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω για εκπαίδευση και είμαι λίγο άσχετη για το πως γίνονται αυτά τα πράγματα.Οι μέρες περνάνε και το άγχος μεγαλώνει.Δεν μένω στην Αθήνα και πρέπει να ξέρω για να κανονίσω που θα μείνω.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 
Δήμητρα Καλημέρα,
Δεν έχω δουλέψει ποτέ στην Ελλάδα αλλά εδώ στην Αμερική, όταν πρόκειται για εργασία ειδικά, παίρνεις τηλέφωνο ακόμα και πριν σε προσλάβουν. Στην περίπτωσή σου που σε έχουν προσλάβει κι όλας μην το επεξεργάζεσαι άλλο το θέμα. Δείχνει πρωτοβουλία ότι ενδιαφέρθηκες. Καλή επιτυχία!
 
Γεια σας σήμερα πήγα στην συνέντευξη της Aegean για υπταμενους συνοδούς και μου είπαν οτι θα με ενημερώσουν έως το τέλους αυτού του μήνα ! Θα με πάρουν τηλέφωνο ακόμη και εαν η απάντηση ειναι αρνητική ή σε αυτή την περίπτωση δεν σε ειδοποιούν καθόλου ?
 
Καλησπερα και καλη χρονια σε όλους. Eχω προυπηρεσια ως αεροσυνοδος 6 χρόνια. Εστειλα κ εγω βιογραφικό στην Aegean. Διαβασα ομως οτι δεν προτιμουν ή δεν καλουν καν κοπέλες με προυπηρεσια... Ισχύει κατι τετοιο;εαν καποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει
 
Gwgwfly απο όσο ξέρω δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που εχεις προϋπηρεσία αν και προτιμούν να μην εχεις για να σε εκπαιδεύσουν με το δικό τους τροπο. Η αποςτολη βιογραφικων όμως ήταν μέχρι τις 31 Δεκέμβρη . Ελπίζω να το έστειλες πριν απο αυτή την ημερομηνία
 
Μαρκελλα ευχαριστω πολυ για την απαντηση!ναι, εστειλα βιογραφικο εντος προθεσμιας, ομως δεν μ εχουν καλεσει ακομα :(
 
Καλησπερα και καλη χρονια..διαβαζω οτι ηδη εχει γινει συνεντευξη για ιπταμενους συνοδους με εδρα την Αθηνα...εχουν παρει κ αλλους τηλεφωνο;σε εμενα εστειλαν μονο ενα ημειλ επιβεβαιωσης βιογραφικου:( ...παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει εχω αγχωθει πολυ...
 
Δεν νομίζω να πραγματοποιηθεί μονο μια συνεντευξη.. Το πιο πιθανό ειναι να τηρούν κάποια σειρά προτεραιότητας. Τωρα ποια ειναι τα κριτήρια μονο αυτοί ξέρουν.
 
Ευχαριστω πολυ...!! Περιμενουμε δηλ..ισως να παιζει ρολο που μενουν οι υποψηφιοι εγω εβαλα βαση Αθηνα αλλα ειμαι απο Κερκυρα...ισως αργησουν αν ειναι να ειδοποιησουν....τι να πω..σταντ μπαι..κ παλι ευχαριστω:) :) ;)
 
Top