Volotea προσληψη αεροσυνοδων με εδρα τη Αθηνα 2018

Re: Volotea

Χρονια πολλα και Καλα Χριστουγεννα ! υπαρχει κοσμος που να εχει λαβει προσκληση στο recruitment που κανει η volotea στην Αθηνα ;;
 
Χρόνια πολλά σε όλους! Ναι με ειδοποίησαν για recruitment day πριν μια βδομάδα περίπου. Έχει δουλέψει κάποιος για αυτή την εταιρία ; Δεν έχω εργαστει ξανά σε αυτό το τομέα όποτε οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε παρά πολύ!
 
Δεν έχω εργαστεί αλλά απ ότι είδα έχουν training fee 1.950 ευρώ αν κατάλαβα καλά για όσους δεν έχουν κάποιου είδους cabin crew certificate
 
Υπάρχει κάποιος που τον ειδοποίησαν για συνέντευξη και πήγε ??Εχω στείλει βιογραφικό και θα ήθελα να ξέρω
 
καλησπέρα , το assessment δεν εχει γινει ακομη ... οποτε θα πρεπει να περιμενεις invitation letter !
 
Kαλησπερα σε ολους και καλη χρονια!!! Σχετικα με την διαδικασια αιτησης για την Volotea, οσοι κανατε ακολουθησατε τα βηματα στην ιστοσελιδα της εταιριας η αποστείλατε απλως το cv; :D
 
Καλησπέρα σας και Χρόνια πολλά κι από μένα.
Γενικά να ξέρετε όσοι θέλουν να ακολουθήσουν αυτό το επάγγελμα πάντα είναι καλύτερα να κάνετε "online application" μέσω ιστοσελίδας της εταιρείας που ενδιαφέρεστε.

Όσο για την Volotea και μένα μου είχαν στείλει πρόσκληση από μέσα Δεκεμβρίου και το recruitment day θα είναι περίπου σε 2 εβδομάδες στην Αθήνα. Τώρα τι θα μας ζητήσουν , θα δουμε! Να είστε θετικοί και αποφασιστικοί, γενικά στη ζωή σας κι ολα καλα θα πάνε.

Όσοι δεν έχουν " Cabin Crew Attestation ", certificate δηλαδή για αεροσυνοδούς, ζητάνε περίπου €1950 για κάλυψη εκπαίδευσης, ξενοδοχείων κλπ. Αναλυτικά τα γράφει στην ιστοσελίδα της η Volotea στην σελίδα αίτησης.

Good Luck :cool:
 
Τελικά ενημέρωσαν κανέναν για συνέντευξη? ??
 
Έκαναν ήδη τις συνεντεύξεις και μάλιστα δύο. 17 & 18 Ιανουαρίου....
 
Top