Β1 Πιστοποίηση ερωτήσεις απο εναν αρχάριο.

Jonathan31

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
31/01/2020
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.Τελείωσα τη γνωστή σε όλους σχολή της Χαλκίδας.Θα ήθελα να μου πείτε-συμβουλέψετε ποιό είναι το σωστό βήμα για να κάνω ώστε να γίνω μηχανικός αεροσκαφών.Αυτό που αρέσει,κυρίως μιλώντας πάντα για πολιτικά αεροσκάφη.Προσωπικά σκεφτόμουν β1 και β2 ,στρατό (δεν έχω πάει ακόμα),εξωτερικό κατεθείαν, μετά πρώτα ο Θεός τύπο σε αεροσκάφος της αρεσκείας μου στο εξωτερικό κατεθείαν.Απο εβδομάδα έλεγα να τηλεφωνήσω σε σχολές στην Ελλάδα για να ξεκινήσω Β1 .Εχω πάρα πολλές απορίες όπως ποιά σχολή μου προτείνετε γιατί έχω ακούσει οτι είναι μερικές που λένε-σφυρίζουν απαντήσεις κάτι που δεν επιτρέπεται κανονικά και μερικές που στο εξωτερικό δεν αναγνωρίζονται.Οπότε εφόσον θα δώσω που θα δώσω και άλλα χρήματα να μην πάνε χαμένα παρακαλώ.Επίσης πείτε μου σας παρακαλώ,εαν κάποιος αλλάξει Ηπειρο στο μέλλον για επαγγελματικούς λόγους το Β1,β2 ακυρώνονται?Η θέλει και άλλο διάβασμα για άλλα πτυχία?Επίσης πόσα χρήματα λαμβάνει ένας μηχανικός αεροσκαφών περίπου στην Ευρώπη.Τέλος θα ήθελα να μου πείτε πόσα χρόνια περιπου διαρκεί το β1 και περίπου πόσο κοστίζει.Ενδιαφέρομαι (λογικα) για ταχύρυθμα μαθήματα γιατί ήδη έφαγα χρόνια στο ΤΕΙ (το εμαθα αργα οτι το πτυχιο δεν αξιζει ενω ειχα περασει πολλα μαθηματα) και μου εχουν πει οτι το πτυχιο του ΤΕΙ μετραει στα χρονια του β1 σαν προυπηρεσια εαν δεν κανω λαθος δηλαδη θελω μονο 2 χρονια αντι για 5.Αυτα.Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί είμαι σε δύσκολη περίοδο για το μέλλον μου.Σας ευχαριστώ πολύ με υγεία να έχετε.
 
Tελικά βρήκα σχολή και ξεκινάω απο αύριο μαθήματα.
 
Top