Μηχανικός αεροσκαφών για ΕΠΟΠ αεροπορίας

Εδώ όλες οι συζητήσεις σχετικά με τους μηχανικούς και τεχνικούς αεροσκαφών
Giorgos_G
Tourist
Tourist

Μηχανικός αεροσκαφών για ΕΠΟΠ αεροπορίας

Δημοσίευσηαπό Giorgos_G » 12 Ιαν 2021, 19:46

Καλησπέρα σας. Είμαι απόφοιτος του τμήματος Μηχανικών Αεροσκαφών του ΤΕΙ Χαλκίδας και έχω κάνει πρακτική άσκηση στην ΕΑΒ για 6 μήνες όπου πήρα και την προϋπηρεσία. Πέρα από αυτό όμως δεν έχω άλλη εργασιακή εμπειρία. Επίσης δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα το Β1. Δεδομένου ότι οι περισσότερες (αν όχι όλες) εταιρείες ζητούν Β1 και εργασιακή εμπειρία τα οποία ακόμα δεν διαθέτω, θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να μπω ΕΠΟΠ στην αεροπορια για να συμπληρώσω προϋπηρεσία και κατά πόσο αυτή είναι αποδεκτή από τις υπόλοιπες εταιρείες.
0 x

Άβαταρ μέλους
Καραμήτρος Air
Business-Class
Business-Class
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 522

Re: Μηχανικός αεροσκαφών για ΕΠΟΠ αεροπορίας

Δημοσίευσηαπό Καραμήτρος Air » 15 Ιαν 2021, 15:06

Χλωμό έως κατάχλωμο.
Διάβασε καλύτερα τα δυο παρακάτω νήματα:
Mηχανικός αεροσκαφών
viewtopic.php?f=63&t=4295&p=208936&sid=0ea2c0f6e1151fc12307585255dd68fc#p208936

Olympic Air Training Center
viewtopic.php?t=9784
0 x

Jonathan31
Tourist
Tourist
x 1

Δημοσίευσηαπό Jonathan31 » 26 Ιαν 2021, 15:20

Φιλε δυσκολο οσο ημουν στο ΤΕΙ ακουγα διαφορες αποψεις.Μπορεις να πας στη θητεια σου αλλα εξαρταται απο πολλους παραγοντες.Πχ ενα γνωστο μου τον ειχαν σαν βοηθο σε κατι μαχητικα λογω του πτυχιου αλλα τους περισσοτερους που βαζαν μεσο για αεροπορια δεν τους εβαζαν να κανουν τιποτα ουτε και τους αφηναν καθως εχουν δικες τους σχολες και παιζει και λιγο "ξεχωρισμος".
0 x

lefas
Low-Cost-Class
Low-Cost-Class
x 1

Δημοσίευσηαπό lefas » 27 Ιαν 2021, 11:30

Λοιπόν, θητεία και μηχανικός αεροσκαφών δεν υπάρχει. Κανένας φαντάρος δεν τοποθετείται σε μοίρα αεροσκαφών, τουλάχιστον μαχητικών. Εποπ, Επυ, Στυα, Σμυα, Σμα κλπ και ΠΛΗΡΗΣ προυπηρεσια για Β1 κλπ δεν νοείται καθώς πάλι χρειάζεται χρόνος σε πολιτικό περιβάλλον. Αυτά έχουν χιλιοειπωθει σε αυτό το forum. Για "διαχωρισμό" προκατάληψη, ρατσισμό ή οτιδήποτε άλλο φαντασιοπληκτο, δεν θα σχολιάσω. Είμαστε 2021 πλέον....
0 x

Επιστροφή σε “Μηχανικοί και τεχνικοί αεροσκαφών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης