Air Berlin

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας

alex2

First-Class-Member
Εγγραφή
21/04/2005
Μηνύματα
656
Likes
0
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
SWR
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
EDDV
dyo endiaferonta nea apo to Nr.2 tis germanikis agoras:

- i Air Berlin shediazei na gini eteria anglikou dikeou me metohes sto hrimatistirio. Auto epidi shediazei na "eksaplothi" stin europi kai thelei hrimata gia auto

- Episis akougete oti thelei na ksekinisi dromoglogia kai prospathi na parei adeia gia to dromologio apo to Hamburg HAM-gia tin Athina 2x tin imera
 
τελικά όντος η αγγλία είναι ο ευρωπαικός παραδεισος της ελεύθερης αγοράς...το έχει πει και ο stelios.... ;) ;)

καλώς να ορίσει η air berlin...αρκεί να βελτιώσει την τιμολογιακή της πολιτική... :?
 
Πανικός στην Air Berlin

Σύμφωνα με την έγκυρη γερμανική εφημερίδα Handelsblatt, η εισαγγελία έψαξε γραφεία της εταιρείας όπως και το σπίτι του κυριου Hunold αλλα και από αλλα 5 άτομα! Η εισαγγελία και η Υπηρεσία Ελεγχου Οικονομικών Αγορών BaFin (Finanzmarktaufsicht - τι απλές λεξούλες έχει η γερμανική γλώσσα! :p ) εξέφρασαν την υποψία για μαζικές αγορές (από insider), μετοχων της DBA ύψους 1,5 mio € πριν κοινοποιηθούνε οι διαπραγματεύσεις για την εξαγορά της DBA (17 AUG 2006) !!! Ο λόγος του ελεγχου της εισαγγελίας ήτανε ένας έλεγχος ρουτίνας της BaFin, η οποια επέβαλε μήνυση το Μάρτιο στην εισαγγελία της Στουτγκάρδης. Ένας από τους κατηγορουμενους μένει στην Στουτγκάρδη. H BaFin επιβεβαίωσε τη μήνυση, αλλα δεν θέλησε να σχολιάσει παραιτέρω. Ο κύριος Hunold επιβεβαίωσε χθες ότι η αγορά της DBA είχε ελεγχθεί πριν από τις εν λόγω αγορές μετοχων, οι οποιες έγιναν τον Ιούνιο και Ιούλιο 2006. Στις 26 Μαΐου 2006 είχανε συμφωνήσει και οι 2 εταιρείες για εχεμύθεια. Οι αγορές των μετοχων αυτών όμως όπως λέει ο κύριος Hunold, είχανε δηλωθεί και στην ΒaFin, αλλα είχανε δημοσιοποιηθεί και στο internet. Νωρίς το φθινόπωρο 2006 η ΒaFin είχε ελέγξει τις αγορές αυτές αλλα δεν είχε βρει κάτι αντικανονικό. Ο κύριος Hunold υπενθυμίζει ότι δεν πούλησε μετοχές, οποτε δεν είχε και κάποια κέρδη από αυτές.



πηγή: έντυπη έκδοση Handelsblatt (turbo μετάφραση)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Για αλλα μας πήγαινε, αλλα μας βγάζει... :wall:




PS: Σας έστειλα πάλι πρωί πρωί, ε? ;)
 
Ιδου και το πρωτο Β738 με τα νεα χρωματα! Προσεξτε τα winglets, τα οποια εχουνε ακομα τα παλια!!!
 
Air Berlin Announce Order for 25 787 Dreamliners

ενω ακομα ψαχνω να βρω καποιο link για να δω το roll-out του 787 βρηκα αυτο το εξισου ενδιαφερον

http://www.boeing.com/news/releases/200 ... 7e_nr.html

πριν απο λιγο καιρο μιλαγαμε για παραγγελια Α330/Α350 αλλα η ΑΒ μας δαεψευσε ολους...

προσεξτε τα λογια του 'αφεντικου' της ΑΒ για το 787...
 
Air Berlin Mastercard

Αν κάποιος έχει εμπειρία με την έκδοση Mastercard από την Air Berlin παρακαλώ ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ
 
Re: Air Berlin News

Καινούριο logo και τίτλοι για την Airberlin πλέον (και όχι Air-Berlin)
http://www.airberlin.com/

Χειρότεροι από την Delta θα καταντήσουν σε λίγο μου φαίνεται...
 
Re: Air Berlin News

Μέχρι πριν ένα έτος την θεωρούσα ως μία από τις καλύτερες αεροπορικές στην Ευρώπη. Μετά από αγορές άλλων εταιριών, αλλαγές επί αλλαγών η εταιρία έχει γίνει πλέον απρόσωπη με ένα service που είναι κάτω της βάσης. Έχω ακόμη μερικά μίλια που θα εξαργυρώσω αλλά πλέον θα επιλέγω άλλες εταιρίες για τα ταξίδια μου και μόνο αν δεν έχω άλλη επιλογή θα κόβω εισιτήριο με την ΑΒ.

Όσον αφορά το νέο logo/livery: ... :5:
 
Re: Air Berlin News

Ακης: Τι έγινε και δεν προτιμάς την AB πια Ακη ?? Ξέρεις ότι δούλευα για μια από τις αγορασμένες εταιρίες. Oτι πολλά πράγματα πηγαίνουν στραβά σε αυτήν την ενοποίηση το είχα δει όταν δούλευα ακόμα για αυτούς... Τώρα τι ακριβώς " σε χάλασε" ??

Το νέο logo είναι :wall:
 
Top